Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2016 SA Opens 8-Ball Pool Championships

Final

Best of 17
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
FINAL 13:00:00 16 DICK SELLO (CG) VS DAMIAN JONES (WP) 6 9 5 DICK SELLO (CG)

Semis

Best of 15
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
15 Oct 11:00:00 7 DICK SELLO (CG) VS JACOBUS LE ROUX (MP) 8 5 DICK SELLO (CG)
15 Oct 11:00:00 9 DAMIAN JONES (WP) 6 VS VELLY DIAMOND (GN) 8 4 DAMIAN JONES (WP) 6

Quarters

Best of 13
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
42657 17:00:00 4 MZAMO NTLARINGE (MP) 1 VS DICK SELLO (CG) 3 7 DICK SELLO (CG)
42657 17:00:00 6 CHRIS SNYMAN (CBOL) 12 VS JACOBUS LE ROUX (MP) 1 7 JACOBUS LE ROUX (MP)
42657 17:00:00 8 WAYNE WEBER (WP) VS DAMIAN JONES (WP) 6 4 7 DAMIAN JONES (WP) 6
42657 17:00:00 14 VELLY DIAMOND (GN) VS TYRONE GOLIATH (WC) 2 7 6 VELLY DIAMOND (GN)

16

Best of 11
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
14 Oct 08:30:00 1 MZAMO NTLARINGE (MP) 1 VS NAZEEM WASSUNG (WP) 6 4 MZAMO NTLARINGE (MP) 1
14 Oct 08:30:00 4 DICK SELLO (CG) VS LIONEL LANGEVELD (WC) 8 6 3 DICK SELLO (CG)
14 Oct 08:30:00 6 JOHN ELLIS (GN) VS CHRIS SNYMAN (CBOL) 12 3 6 CHRIS SNYMAN (CBOL) 12
14 Oct 08:30:00 9 JACOBUS LE ROUX (MP) VS ISHMAEL MTHETWA (CG) 6 1 JACOBUS LE ROUX (MP)
14 Oct 08:30:00 11 WAYNE WEBER (WP) VS DAMIEN GRONDIN (REUNION) 6 3 WAYNE WEBER (WP)
14 Oct 08:30:00 14 JAN FERREIR (MP) VS DAMIAN JONES (WP) 6 2 6 DAMIAN JONES (WP) 6
14 Oct 08:30:00 16 VELLY DIAMOND (GN) VS MBUTI MBOTYENI (MP) 10 6 2 VELLY DIAMOND (GN)
14 Oct 08:30:00 18 TEWIS JOUBERT (GN) 15 VS TYRONE GOLIATH (WC) 2 3 6 TYRONE GOLIATH (WC) 2

32

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
13 Oct 21:20:00 1 MZAMO NTLARINGE (MP) 1 VS RASHAAD SEDICK (OVB) 5 3 MZAMO NTLARINGE (MP) 1
13 Oct 21:20:00 2 NAZEEM WASSUNG (WP) VS MARTIN BARNARD (GN) 5 1 NAZEEM WASSUNG (WP)
13 Oct 21:20:00 3 HEINRICH MANUEL (CBOL) VS DICK SELLO (CG) 3 5 DICK SELLO (CG)
13 Oct 21:20:00 4 DEVON MILLIGAN (EG) VS LIONEL LANGEVELD (WC) 8 1 5 LIONEL LANGEVELD (WC) 8
13 Oct 21:20:00 17 JOHN ELLIS (GN) VS THABO MAHLANGO (GN) 5 3 JOHN ELLIS (GN)
13 Oct 21:20:00 6 SEDICK ADAMS (WC) VS CHRIS SNYMAN (CBOL) 12 0 5 CHRIS SNYMAN (CBOL) 12
13 Oct 21:20:00 7 RANDALL ABRAHAMS (WP) VS JACOBUS LE ROUX (MP) 1 5 JACOBUS LE ROUX (MP)
13 Oct 21:20:00 8 SOLLY MATEBULA (GN) VS ISHMAEL MTHETWA (CG) 2 5 ISHMAEL MTHETWA (CG)
13 Oct 21:20:00 9 MUNIER CASSIM (GN) VS WAYNE WEBER (WP) 4 5 WAYNE WEBER (WP)
13 Oct 21:20:00 10 DAMIEN GRONDIN (REUNION) VS LLEWELLYN SEDWICK (WC) 5 1 DAMIEN GRONDIN (REUNION)
13 Oct 21:20:00 11 LUCAS VENTER (EG) 11 VS JAN FERREIR (MP) 1 5 JAN FERREIR (MP)
13 Oct 21:20:00 12 ELIAS MANYANE (GN) VS DAMIAN JONES (WP) 6 4 5 DAMIAN JONES (WP) 6
13 Oct 21:20:00 13 DEAN BYLEVELD (CBOL) 7 VS VELLY DIAMOND (GN) 1 5 VELLY DIAMOND (GN)
13 Oct 21:20:00 14 SYLVESTER JACOBS (NWP) VS MBUTI MBOTYENI (MP) 10 3 5 MBUTI MBOTYENI (MP) 10
13 Oct 21:20:00 15 TEWIS JOUBERT (GN) 15 VS PHILLIP VAN GHENT (EC) 5 0 TEWIS JOUBERT (GN) 15
13 Oct 21:20:00 16 ANTOHEIN SAMUELS (WP) VS TYRONE GOLIATH (WC) 2 3 5 TYRONE GOLIATH (WC) 2

64

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
13 Oct 19:15:00 1 MZAMO NTLARINGE (MP) 1 VS FRANKIE LENDERS (CW) 5 4 MZAMO NTLARINGE (MP) 1
13 Oct 19:15:00 2 RASHAAD SEDICK (OVB) VS LESTER BENJAMIN (IKP) 5 2 RASHAAD SEDICK (OVB)
13 Oct 19:15:00 3 REECE ALLEN (EG) VS NAZEEM WASSUNG (WP) 0 5 NAZEEM WASSUNG (WP)
13 Oct 19:15:00 4 MARTIN BARNARD (GN) VS TSEPO LETSABA (MP) 16 5 2 MARTIN BARNARD (GN)
13 Oct 19:15:00 5 DANIE SWART (CW) 9 VS HEINRICH MANUEL (CBOL) 4 5 HEINRICH MANUEL (CBOL)
13 Oct 19:15:00 6 DICK SELLO (CG) VS MONRAY BOOYSEN (WP) 5 1 DICK SELLO (CG)
13 Oct 19:15:00 7 RALTON JONGBLOED (WP) VS DEVON MILLIGAN (EG) 2 5 DEVON MILLIGAN (EG)
13 Oct 19:15:00 8 EBRAHIM PATEL (CG) VS LIONEL LANGEVELD (WC) 8 0 5 LIONEL LANGEVELD (WC) 8
13 Oct 19:15:00 9 JOSEPH MTSWENI (MP) 5 VS JOHN ELLIS (GN) 4 5 JOHN ELLIS (GN)
13 Oct 19:15:00 10 THABO MAHLANGO (GN) VS NOWELLYN KLENSMITH (WC) 5 2 THABO MAHLANGO (GN)
13 Oct 19:15:00 11 BRENDON BARNES (EC) VS SEDICK ADAMS (WC) 4 5 SEDICK ADAMS (WC)
13 Oct 19:15:00 12 KOBUS DELPORT (NWP) VS CHRIS SNYMAN (CBOL) 12 4 5 CHRIS SNYMAN (CBOL) 12
13 Oct 19:15:00 13 AZIM HOOSEN (CG) 13 VS RANDALL ABRAHAMS (WP) 4 5 RANDALL ABRAHAMS (WP) ,
13 Oct 19:15:00 14 JACOBUS LE ROUX (MP) VS FAIZEL LINKS (WP) 5 1 JACOBUS LE ROUX (MP) ,
13 Oct 19:15:00 15 EUGENE ABDOL (CBOL) VS SOLLY MATEBULA (GN) 2 5 SOLLY MATEBULA (GN) ,
13 Oct 19:15:00 16 ISHMAEL MTHETWA (CG) VS AFWAAN SAVILLE (IKP) 4 5 4 ISHMAEL MTHETWA (CG) ,
13 Oct 19:15:00 17 ADRIAAN ENGELBRECHT (CBOL) 3 VS MUNIER CASSIM (GN) 4 5 MUNIER CASSIM (GN) ,
13 Oct 19:15:00 18 WAYNE WEBER (WP) VS ASHLEY DANIELS (OVB) 5 4 WAYNE WEBER (WP) ,
13 Oct 19:15:00 19 DAMIEN GRONDIN (REUNION) VS CEDRIC MEYER (WP) 5 4 DAMIEN GRONDIN (REUNION) ,
13 Oct 19:15:00 20 LLEWELLYN SEDWICK (WC) VS SHAHEEM ROSSIER (WP) 14 5 1 LLEWELLYN SEDWICK (WC) ,
13 Oct 19:15:00 21 LUCAS VENTER (EG) 11 VS TUMI NYARELI (SDB) 5 1 LUCAS VENTER (EG) 11 ,
13 Oct 19:15:00 22 JAN FERREIR (MP) VS CRAIG MOODLEY (CG) 5 3 JAN FERREIR (MP) ,
13 Oct 19:15:00 23 ELIAS MANYANE (GN) VS CRAIG WILLIAMSON (EC) 5 4 ELIAS MANYANE (GN) ,
13 Oct 19:15:00 24 FERSTENO HENDRIKS (OVB) VS DAMIAN JONES (WP) 6 1 5 DAMIAN JONES (WP) 6 ,
13 Oct 19:15:00 25 DEAN BYLEVELD (CBOL) 7 VS DENROY VAN DIEMAN (WC) 5 0 DEAN BYLEVELD (CBOL) 7 ,
13 Oct 19:15:00 26 HILTON DANIELS (WP) VS VELLY DIAMOND (GN) 4 5 VELLY DIAMOND (GN) ,
13 Oct 19:15:00 27 SYLVESTER JACOBS (NWP) VS WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) 5 3 SYLVESTER JACOBS (NWP) ,
13 Oct 19:15:00 28 THURSTON BOSMAN (WP) VS MBUTI MBOTYENI (MP) 10 4 5 MBUTI MBOTYENI (MP) 10 ,
13 Oct 19:15:00 29 TEWIS JOUBERT (GN) 15 VS HEINRICH SWANEPOEL (WCR) 5 3 TEWIS JOUBERT (GN) 15 ,
13 Oct 19:15:00 30 PHILLIP VAN GHENT (EC) VS SHABIER SAMUELS (OVB) 5 4 PHILLIP VAN GHENT (EC) ,
13 Oct 19:15:00 31 JONATHAN MYBURGH (EG) VS ANTOHEIN SAMUELS (WP) 3 5 ANTOHEIN SAMUELS (WP) ,
13 Oct 19:15:00 32 RIAAN BOTHMA (GN) VS TYRONE GOLIATH (WC) 2 1 5 TYRONE GOLIATH (WC) 2 ,

128 (96)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
13 Oct 17:30:00 1 ALROY SEAFIELD (GN) VS RASHAAD SEDICK (OVB) 2 4 RASHAAD SEDICK (OVB) ,
13 Oct 17:30:00 2 NEVILLE ORIE (EG) VS FRANKIE LENDERS (CW) 1 4 FRANKIE LENDERS (CW) ,
13 Oct 17:30:00 3 REECE ALLEN (EG) VS DIRK VAN DER NEST (WG) 4 2 REECE ALLEN (EG) ,
13 Oct 17:30:00 4 DEON VAN ZYL (MP) VS LESTER BENJAMIN (IKP) 3 4 LESTER BENJAMIN (IKP) ,
13 Oct 17:30:00 5 ANDRE VAN VUUREN (WCR) VS MARTIN BARNARD (GN) 1 4 MARTIN BARNARD (GN) ,
13 Oct 17:30:00 6 DAWOOD KOOPMAN (WC) VS NAZEEM WASSUNG (WP) 0 4 NAZEEM WASSUNG (WP) ,
13 Oct 17:30:00 7 RITESH DUSOYE (MAURITIUS) VS DICK SELLO (CG) 2 4 DICK SELLO (CG) ,
13 Oct 17:30:00 8 YUSUF WANZA (OVB) VS HEINRICH MANUEL (CBOL) 3 4 HEINRICH MANUEL (CBOL) ,
13 Oct 17:30:00 10 RALTON JONGBLOED (WP) VS GALIEK SAVILLE (IKP) 4 2 RALTON JONGBLOED (WP) ,
13 Oct 17:30:00 9 THABO TALJAARD (MP) VS MONRAY BOOYSEN (WP) 3 4 MONRAY BOOYSEN (WP) ,
13 Oct 17:30:00 11 BARRY VISAGIE (NWP) VS EBRAHIM PATEL (CG) 1 4 EBRAHIM PATEL (CG) ,
13 Oct 17:30:00 12 DEVON MILLIGAN (EG) VS ERIC THOMAS (OVB) 4 1 DEVON MILLIGAN (EG) ,
13 Oct 17:30:00 13 STEVEN DE ANDRADE (WG) VS THABO MAHLANGO (GN) 1 4 THABO MAHLANGO (GN) ,
13 Oct 17:30:00 14 CHRISWELL DEELMAN (CBOL) VS JOHN ELLIS (GN) 3 4 JOHN ELLIS (GN) ,
13 Oct 17:30:00 15 BRENDON BARNES (EC) VS IRENE VAN DEN BERG (SDB) 4 1 BRENDON BARNES (EC) ,
13 Oct 17:30:00 16 NOWELLYN KLENSMITH (WC) VS JACQUES BRITS (CBOL) 4 3 NOWELLYN KLENSMITH (WC) ,
13 Oct 17:30:00 17 KOBUS DELPORT (NWP) VS SHARIEF SEPTEMBER (IKP) 4 1 KOBUS DELPORT (NWP) ,
13 Oct 17:30:00 18 SEDICK ADAMS (WC) VS RICHARD NOLAN (SDB) 4 0 SEDICK ADAMS (WC) ,
13 Oct 17:30:00 19 CHANIEN BERLIN (CW) VS JACOBUS LE ROUX (MP) 0 4 JACOBUS LE ROUX (MP) ,
13 Oct 17:30:00 20 RANDALL ABRAHAMS (WP) VS JACO PRETORIUS (MP) 4 1 RANDALL ABRAHAMS (WP) ,
13 Oct 17:30:00 21 MOHAMMED SAHIB (GN) VS EUGENE ABDOL (CBOL) 2 4 EUGENE ABDOL (CBOL) ,
13 Oct 17:30:00 22 FAIZEL LINKS (WP) VS NDIKHO DUNA (CW) 4 0 FAIZEL LINKS (WP) ,
13 Oct 17:30:00 23 ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB) VS ISHMAEL MTHETWA (CG) 1 4 ISHMAEL MTHETWA (CG) ,
13 Oct 17:30:00 24 SOLLY MATEBULA (GN) VS MARVIN LA MEYER (WC) 4 3 SOLLY MATEBULA (GN) ,
13 Oct 17:30:00 25 WAYNE WEBER (WP) VS KUMAREN PATCHAI (KZN) 4 2 WAYNE WEBER (WP) ,
13 Oct 17:30:00 26 MUNIER CASSIM (GN) VS RENALDO JOSEPH (IKP) 4 0 MUNIER CASSIM (GN) ,
13 Oct 17:30:00 27 ALAN OOSTHUIZEN (WCR) VS DAMIEN GRONDIN (REUNION) 0 4 DAMIEN GRONDIN (REUNION) ,
13 Oct 17:30:00 28 ASHLEY DANIELS (OVB) VS REGINALD VAN NIEKERK (CBOL) 4 0 ASHLEY DANIELS (OVB) ,
13 Oct 17:30:00 29 JUNAID SMITH (OVB) VS LLEWELLYN SEDWICK (WC) 1 4 LLEWELLYN SEDWICK (WC) ,
13 Oct 17:30:00 30 KHUTSO MOTHIBA (GN) VS CEDRIC MEYER (WP) 3 4 CEDRIC MEYER (WP) ,
13 Oct 17:30:00 31 KETAN NYDOO (CG) VS JAN FERREIR (MP) 3 4 JAN FERREIR (MP) ,
13 Oct 17:30:00 32 TUMI NYARELI (SDB) VS TRAVIS LOW (EG) 4 1 TUMI NYARELI (SDB) ,
13 Oct 17:30:00 33 ELIAS MANYANE (GN) VS WESLEY BORNMAN (GN) 4 3 ELIAS MANYANE (GN) ,
13 Oct 17:30:00 34 YADESH MAHARAJ (KZN) VS CRAIG MOODLEY (CG) 2 4 CRAIG MOODLEY (CG) ,
13 Oct 17:30:00 35 SIFISO TSHABALALA (SDB) VS FERSTENO HENDRIKS (OVB) 3 4 FERSTENO HENDRIKS (OVB) ,
13 Oct 17:30:00 36 MORNE TRUTER (OVB) VS CRAIG WILLIAMSON (EC) 2 4 CRAIG WILLIAMSON (EC) ,
13 Oct 17:30:00 37 MICHAEL DIX-PEEK (SDB) VS HILTON DANIELS (WP) 0 4 HILTON DANIELS (WP) ,
13 Oct 17:30:00 38 DENROY VAN DIEMAN (WC) VS NATAN VAN VUUREN (CW) 4 0 DENROY VAN DIEMAN (WC) ,
13 Oct 17:30:00 39 SYLVESTER JACOBS (NWP) VS ANTHONY ROOI (WG) 4 0 SYLVESTER JACOBS (NWP) ,
13 Oct 17:30:00 40 NATHAN BARNES (WG) VS VELLY DIAMOND (GN) 2 4 VELLY DIAMOND (GN) ,
13 Oct 17:30:00 41 THURSTON BOSMAN (WP) VS RUAN NAUDE (EG) 4 1 THURSTON BOSMAN (WP) ,
13 Oct 17:30:00 42 WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) VS CHARLES WAHLSTRAND (MP) 4 2 WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) ,
13 Oct 17:30:00 43 LLEWELLYN APRIL (WC) VS PHILLIP VAN GHENT (EC) 2 4 PHILLIP VAN GHENT (EC) ,
13 Oct 17:30:00 44 AUBREY JOHNS (WP) VS HEINRICH SWANEPOEL (WCR) 0 4 HEINRICH SWANEPOEL (WCR) ,
13 Oct 17:30:00 45 ALLAN MARIAS (IKP) VS JONATHAN MYBURGH (EG) 1 4 JONATHAN MYBURGH (EG) ,
13 Oct 17:30:00 46 SHABIER SAMUELS (OVB) VS ZIAD KHAN (CG) 4 0 SHABIER SAMUELS (OVB) ,
13 Oct 17:30:00 47 RIAAN BOTHMA (GN) VS BOSCO MANAKANA (GN) 4 2 RIAAN BOTHMA (GN) ,
13 Oct 17:30:00 48 ANTOHEIN SAMUELS (WP) VS YUSUF VAN WYK (WG) 4 1 ANTOHEIN SAMUELS (WP) ,

256 (192)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
12 Oct 19:45:00 1 DALE JEFTHA (WG) VS ALROY SEAFIELD (GN) 3 4 ALROY SEAFIELD (GN) ,
12 Oct 19:45:00 2 RENALDO DAVEY (WP) VS RASHAAD SEDICK (OVB) 0 4 RASHAAD SEDICK (OVB) ,
12 Oct 19:45:00 3 NEVILLE ORIE (EG) VS HOWARD SASSMAAN (WC) 4 3 NEVILLE ORIE (EG) ,
12 Oct 19:45:00 4 PAUL MILLER (CW) VS FRANKIE LENDERS (CW) 0 4 FRANKIE LENDERS (CW) ,
12 Oct 19:45:00 5 REECE ALLEN (EG) VS DRIES VAN TONDER (EG) 4 0 REECE ALLEN (EG) ,
12 Oct 19:45:00 6 BRENDON SAUNDERS (WC) VS DIRK VAN DER NEST (WG) 0 4 DIRK VAN DER NEST (WG) ,
12 Oct 19:45:00 7 DEON VAN ZYL (MP) VS BIANCA STERLEY (EG) 4 3 DEON VAN ZYL (MP) ,
12 Oct 19:45:00 8 WADE CARELSE (WP) VS LESTER BENJAMIN (IKP) 1 4 LESTER BENJAMIN (IKP) ,
12 Oct 19:45:00 9 ANDRE VAN VUUREN (WCR) VS STEVEN DE SOUZA (CG) 4 3 ANDRE VAN VUUREN (WCR) ,
12 Oct 19:45:00 10 JOHNNIE MARAIS (CW) VS MARTIN BARNARD (GN) 0 4 MARTIN BARNARD (GN) ,
12 Oct 19:45:00 11 DAWOOD KOOPMAN (WC) VS ISMA-EEL MILLER (WP) 4 0 DAWOOD KOOPMAN (WC) ,
12 Oct 19:45:00 12 NAZEEM WASSUNG (WP) VS ALLISTAIR JOYNER (WP) 4 0 NAZEEM WASSUNG (WP) ,
12 Oct 19:45:00 13 RA'EES CAMHEE (WG) VS RITESH DUSOYE (MAURITIUS) 2 4 RITESH DUSOYE (MAURITIUS) ,
12 Oct 19:45:00 14 DICK SELLO (CG) VS SALIMULLAH SEIKH (SG) 4 0 DICK SELLO (CG) ,
12 Oct 19:45:00 15 YUSUF WANZA (OVB) VS JOHAN CLOETE (NWP) 4 0 YUSUF WANZA (OVB) ,
12 Oct 19:45:00 16 HEINRICH MANUEL (CBOL) VS SIYABONGA MAQABASA (EC) 4 3 HEINRICH MANUEL (CBOL) ,
12 Oct 19:45:00 17 RALTON JONGBLOED (WP) VS JOHAN STRYDOM (MP) 4 3 RALTON JONGBLOED (WP) ,
12 Oct 19:45:00 18 SIRAAJ PETERSEN (WC) VS GALIEK SAVILLE (IKP) 2 4 GALIEK SAVILLE (IKP) ,
12 Oct 19:45:00 19 WESLEY GERMESHUYS (SDB) VS THABO TALJAARD (MP) 1 4 THABO TALJAARD (MP) ,
12 Oct 19:45:00 20 INDRAN GOVENDER (KZN) VS MONRAY BOOYSEN (WP) 0 4 MONRAY BOOYSEN (WP) ,
12 Oct 19:45:00 21 DONOVYN DU PLESSIS (EC) VS BARRY VISAGIE (NWP) 1 4 BARRY VISAGIE (NWP) ,
12 Oct 19:45:00 22 RAVI KISTENSAMY (KZN) VS EBRAHIM PATEL (CG) 1 4 EBRAHIM PATEL (CG) ,
12 Oct 19:45:00 23 DEVON MILLIGAN (EG) VS JOHNNY PRETORIUS (NWP) 4 2 DEVON MILLIGAN (EG) ,
12 Oct 19:45:00 24 DIAGO BRANDT (WC) VS ERIC THOMAS (OVB) 2 4 ERIC THOMAS (OVB) ,
12 Oct 19:45:00 25 RUDY MEYER (WC) VS STEVEN DE ANDRADE (WG) 3 4 STEVEN DE ANDRADE (WG) ,
12 Oct 19:45:00 26 DEON ROBERTS (GN) VS THABO MAHLANGO (GN) 1 4 THABO MAHLANGO (GN) ,
12 Oct 19:45:00 27 CHRISWELL DEELMAN (CBOL) VS PIET RABODIBA (WP) 4 1 CHRISWELL DEELMAN (CBOL) ,
12 Oct 19:45:00 28 JOHN ELLIS (GN) VS TAURIQ DAVIDS (IKP) 4 2 JOHN ELLIS (GN) ,
12 Oct 19:45:00 29 BRENDON BARNES (EC) VS CARL WITBOOI (WP) 4 3 BRENDON BARNES (EC) ,
12 Oct 19:45:00 30 CLINT EKMAN (WCR) VS IRENE VAN DEN BERG (SDB) 0 4 IRENE VAN DEN BERG (SDB) ,
12 Oct 19:45:00 31 WESSEL PRETORIUS (WC) VS NOWELLYN KLENSMITH (WC) 2 4 NOWELLYN KLENSMITH (WC) ,
12 Oct 19:45:00 32 ECKHARD OLIVIER (WCR) VS JACQUES BRITS (CBOL) 2 4 JACQUES BRITS (CBOL) ,
12 Oct 19:45:00 33 KIEYAAM GERTSON (WC) VS KOBUS DELPORT (NWP) 0 4 KOBUS DELPORT (NWP) ,
12 Oct 19:45:00 34 DAVRIN WINSON (EC) VS SHARIEF SEPTEMBER (IKP) 3 4 SHARIEF SEPTEMBER (IKP) ,
12 Oct 19:45:00 35 TSHEPO MOLEYA (SG) VS SEDICK ADAMS (WC) 0 4 SEDICK ADAMS (WC) ,
12 Oct 19:45:00 36 REGGIE JASPER (OVB) VS RICHARD NOLAN (SDB) 2 4 RICHARD NOLAN (SDB) ,
12 Oct 19:45:00 37 ROBIN CUPIDO (OVB) VS CHANIEN BERLIN (CW) 0 4 CHANIEN BERLIN (CW) ,
12 Oct 19:45:00 38 JACOBUS LE ROUX (MP) VS WERNER VAN DER WALT (WG) 4 1 JACOBUS LE ROUX (MP) ,
12 Oct 19:45:00 39 GERT HIBBERT (WCR) VS RANDALL ABRAHAMS (WP) 1 4 RANDALL ABRAHAMS (WP) ,
12 Oct 19:45:00 40 JACO PRETORIUS (MP) VS WARREN STEVENS (WG) 4 2 JACO PRETORIUS (MP) ,
12 Oct 19:45:00 41 MOHAMMED SAHIB (GN) VS YEGA KATHARIAN (KZN) 4 3 MOHAMMED SAHIB (GN) ,
12 Oct 19:45:00 42 EUGENE ABDOL (CBOL) VS NAZADEEN MEYER (OVB) 4 1 EUGENE ABDOL (CBOL) ,
12 Oct 19:45:00 43 SPIDER NOTHNAGEL (EG) VS FAIZEL LINKS (WP) 1 4 FAIZEL LINKS (WP) ,
12 Oct 19:45:00 44 DEWALD DIXON (WCR) VS NDIKHO DUNA (CW) 0 4 NDIKHO DUNA (CW) ,
12 Oct 19:45:00 45 KEENAN ADAMS (SG) VS ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB) 3 4 ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB) ,
12 Oct 19:45:00 46 BOETA COETZEE (NWP) VS ISHMAEL MTHETWA (CG) 0 4 ISHMAEL MTHETWA (CG) ,
12 Oct 19:45:00 47 SOLLY MATEBULA (GN) VS RUSSEL PITCHER (NWP) 4 2 SOLLY MATEBULA (GN) ,
12 Oct 19:45:00 48 DURAN CLAASEN (WCR) VS MARVIN LA MEYER (WC) 2 4 MARVIN LA MEYER (WC) ,
12 Oct 21:00:00 1 MOHAMMED BHEEKY (MAURITIUS) VS WAYNE WEBER (WP) 3 4 WAYNE WEBER (WP) ,
12 Oct 21:00:00 2 DAVID JOHNSTON (SDB) VS KUMAREN PATCHAI (KZN) 3 4 KUMAREN PATCHAI (KZN) ,
12 Oct 21:00:00 3 MOHAMMED SEEDAT (SG) VS MUNIER CASSIM (GN) 0 4 MUNIER CASSIM (GN) ,
12 Oct 21:00:00 4 BERNARD WOODS (WG) VS RENALDO JOSEPH (IKP) 3 4 RENALDO JOSEPH (IKP) ,
12 Oct 21:00:00 5 JUAN MALGAS (WCR) VS ALAN OOSTHUIZEN (WCR) 1 4 ALAN OOSTHUIZEN (WCR) ,
12 Oct 21:00:00 6 DAMIEN GRONDIN (REUNION) VS ELTON BARRY (CW) 4 3 DAMIEN GRONDIN (REUNION) ,
12 Oct 21:00:00 7 JASON WANTZA (OVB) VS ASHLEY DANIELS (OVB) 1 4 ASHLEY DANIELS (OVB) ,
12 Oct 21:00:00 8 REGINALD VAN NIEKERK (CBOL) VS REMI MACHELM (OVB) 4 1 REGINALD VAN NIEKERK (CBOL) ,
12 Oct 21:00:00 9 JUNAID SMITH (OVB) VS LINDANI PLAATJIE (EC) 4 3 JUNAID SMITH (OVB) ,
12 Oct 21:00:00 10 ANDRE REYNECKE (WCR) VS LLEWELLYN SEDWICK (WC) 0 4 LLEWELLYN SEDWICK (WC) ,
12 Oct 21:00:00 11 JONATHAN KRIEL (WC) VS KHUTSO MOTHIBA (GN) 3 4 KHUTSO MOTHIBA (GN) ,
12 Oct 21:00:00 12 NEVILLE DAVIDS (NWP) VS CEDRIC MEYER (WP) 2 4 CEDRIC MEYER (WP) ,
12 Oct 21:00:00 13 RYAN KISTEN (EG) VS KETAN NYDOO (CG) 1 4 KETAN NYDOO (CG) ,
12 Oct 21:00:00 14 JAN FERREIR (MP) VS ZOLANI STORM (EC) 4 2 JAN FERREIR (MP) ,
12 Oct 21:00:00 15 SHADLEY MURRAY (IKP) VS TUMI NYARELI (SDB) 0 4 TUMI NYARELI (SDB) ,
12 Oct 21:00:00 16 MALIBONGWE MAGALELA (CW) VS TRAVIS LOW (EG) 3 4 TRAVIS LOW (EG) ,
12 Oct 21:00:00 17 SHANE PELSER (WG) VS ELIAS MANYANE (GN) 3 4 ELIAS MANYANE (GN) ,
12 Oct 21:00:00 18 MPUMELELO NGZASANE (EC) VS WESLEY BORNMAN (GN) 0 4 WESLEY BORNMAN (GN) ,
12 Oct 21:00:00 19 KARYL GANGNANT (REUNION) VS YADESH MAHARAJ (KZN) 0 4 YADESH MAHARAJ (KZN) ,
12 Oct 21:00:00 20 CRAIG MOODLEY (CG) VS POOGANDRAN NAIDOO (KZN) 4 3 CRAIG MOODLEY (CG) ,
12 Oct 21:00:00 21 CHRIS SWANEPOEL (OVB) VS SIFISO TSHABALALA (SDB) 1 4 SIFISO TSHABALALA (SDB) ,
12 Oct 21:00:00 22 OTTOMAR LANGE (WG) VS FERSTENO HENDRIKS (OVB) 0 4 FERSTENO HENDRIKS (OVB) ,
12 Oct 21:00:00 23 MORNE TRUTER (OVB) VS RUSHIN BOWERS (WC) 4 3 MORNE TRUTER (OVB) ,
12 Oct 21:00:00 24 SARVESHAN MOODLEY (KZN) VS CRAIG WILLIAMSON (EC) 2 4 CRAIG WILLIAMSON (EC) ,
12 Oct 21:00:00 25 REINHARD VENTER (GN) VS MICHAEL DIX-PEEK (SDB) 2 4 MICHAEL DIX-PEEK (SDB) ,
12 Oct 21:00:00 26 DURELL FELDMAN (WG) VS HILTON DANIELS (WP) 1 4 HILTON DANIELS (WP) ,
12 Oct 21:00:00 27 DENROY VAN DIEMAN (WC) VS NIRO RAMCHARITHER (NWP) 4 2 DENROY VAN DIEMAN (WC) ,
12 Oct 21:00:00 28 NATAN VAN VUUREN (CW) VS MARTINUS COETZEE (WP) 4 2 NATAN VAN VUUREN (CW) ,
12 Oct 21:00:00 29 FRANCOIS APPIES (WP) VS SYLVESTER JACOBS (NWP) 1 4 SYLVESTER JACOBS (NWP) ,
12 Oct 21:00:00 30 TIMOTHY NOBLE (EC) VS ANTHONY ROOI (WG) 2 4 ANTHONY ROOI (WG) ,
12 Oct 21:00:00 31 NATHAN BARNES (WG) VS ANTHONY DE VILLIERS (WC) 4 1 NATHAN BARNES (WG) ,
12 Oct 21:00:00 32 ZAIN SAMUELS (WP) VS VELLY DIAMOND (GN) 1 4 VELLY DIAMOND (GN) ,
12 Oct 21:00:00 33 ANGELO RIPEDI (CW) VS THURSTON BOSMAN (WP) 3 4 THURSTON BOSMAN (WP) ,
12 Oct 21:00:00 34 RUAN NAUDE (EG) VS HENDRIK ALBERTS (SDB) 4 0 RUAN NAUDE (EG) ,
12 Oct 21:00:00 35 DWAYNE RULE (OVB) VS WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) 1 4 WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) ,
12 Oct 21:00:00 36 IQBAL LKHURWOLAH (MAURITIUS) VS CHARLES WAHLSTRAND (MP) 3 4 CHARLES WAHLSTRAND (MP) ,
12 Oct 21:00:00 37 NAZHIER RHODE (WP) VS LLEWELLYN APRIL (WC) 2 4 LLEWELLYN APRIL (WC) ,
12 Oct 21:00:00 38 YUSUF ISAACS (WP) VS PHILLIP VAN GHENT (EC) 3 4 PHILLIP VAN GHENT (EC) ,
12 Oct 21:00:00 39 AUBREY JOHNS (WP) VS DOMINIC BARNES (WP) 4 3 AUBREY JOHNS (WP) ,
12 Oct 21:00:00 40 HEINRICH SWANEPOEL (WCR) VS LESLEY MUNTINGH (EG) 4 0 HEINRICH SWANEPOEL (WCR) ,
12 Oct 21:00:00 41 ALLAN MARIAS (IKP) VS JOHN MORGAN (OVB) 4 3 ALLAN MARIAS (IKP) ,
12 Oct 21:00:00 42 JONATHAN MYBURGH (EG) VS SHELDON JACOBS (SG) 4 2 JONATHAN MYBURGH (EG) ,
12 Oct 21:00:00 43 SHABIER SAMUELS (OVB) VS MICHAEL PHILLIPS (EG) 4 1 SHABIER SAMUELS (OVB) ,
12 Oct 21:00:00 44 ZIAD KHAN (CG) VS ELDRED BOUGAARD (WG) 4 2 ZIAD KHAN (CG) ,
12 Oct 21:00:00 45 RIAAN BOTHMA (GN) VS FAIZEL CARELSE (WP) 4 2 RIAAN BOTHMA (GN) ,
12 Oct 21:00:00 46 AJ ENGELBRECHT (EG) VS BOSCO MANAKANA (GN) 2 4 BOSCO MANAKANA (GN) ,
12 Oct 21:00:00 47 LORENZO VAN WEST (CW) VS ANTOHEIN SAMUELS (WP) 2 4 ANTOHEIN SAMUELS (WP) ,
12 Oct 21:00:00 48 YUSUF VAN WYK (WG) VS SENZO GUMEDE (MP) 4 2 YUSUF VAN WYK (WG) ,

512 (384)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
11 Oct 17:30:00 1 SIMON MOLONGO (CBOL) VS KEENAN ADAMS (SG) 2 4 KEENAN ADAMS (SG) ,
11 Oct 17:30:00 2 BOETA COETZEE (NWP) VS WALLEED JANSEN (WP) 4 0 BOETA COETZEE (NWP) ,
11 Oct 17:30:00 3 SOLLY MATEBULA (GN) VS RYAN WINDVOGEL (WP) 4 2 SOLLY MATEBULA (GN) ,
11 Oct 17:30:00 4 CHARLES MADARAVIRAN (KZN) VS DURAN CLAASEN (WCR) 3 4 DURAN CLAASEN (WCR) ,
11 Oct 17:30:00 5 SYLVANO NICHOLSON (WP) VS MOHAMMED BHEEKY (MAURITIUS) 1 4 MOHAMMED BHEEKY (MAURITIUS) ,
11 Oct 17:30:00 6 DAVID JOHNSTON (SDB) VS BUYILE BASHE (IKP) 4 1 DAVID JOHNSTON (SDB) ,
11 Oct 17:30:00 7 MOHAMMED SEEDAT (SG) VS ZAHID MOFEEYUDDY (MAURITIUS) 4 1 MOHAMMED SEEDAT (SG) ,
11 Oct 17:30:00 8 SHANTON VAN DER VENT (WP) VS BERNARD WOODS (WG) 1 4 BERNARD WOODS (WG) ,
11 Oct 17:30:00 9 TERSIA JONES (MP) VS JUAN MALGAS (WCR) 0 4 JUAN MALGAS (WCR) ,
11 Oct 17:30:00 10 DAMIEN GRONDIN (REUNION) VS GERHARD VAN DER WALT (SDB) 4 3 DAMIEN GRONDIN (REUNION) ,
11 Oct 17:30:00 11 PIETER VAN GREUNEN (NWP) VS JASON WANTZA (OVB) 0 4 JASON WANTZA (OVB) ,
11 Oct 17:30:00 12 REGINALD VAN NIEKERK (CBOL) VS JANNIE AUGUSTYN (SDB) 4 3 REGINALD VAN NIEKERK (CBOL) ,
11 Oct 17:30:00 13 JUNAID SMITH (OVB) VS ALEXIA JULIUS (WP) 4 0 JUNAID SMITH (OVB) ,
11 Oct 17:30:00 14 ANDRE REYNECKE (WCR) VS FAHIEM DOUT (IKP) 4 2 ANDRE REYNECKE (WCR) ,
11 Oct 17:30:00 15 JONATHAN KRIEL (WC) VS BERNARD HUGHES (NWP) 4 3 JONATHAN KRIEL (WC) ,
11 Oct 17:30:00 16 NEVILLE DAVIDS (NWP) VS ANDILE NKAMBULE (EG) 4 0 NEVILLE DAVIDS (NWP) ,
11 Oct 17:30:00 17 RYAN KISTEN (EG) VS JACO VENTER (MP) 4 3 RYAN KISTEN (EG) ,
11 Oct 17:30:00 18 GEORGE WOLMARANS (CBOL) VS JAN FERREIR (MP) 0 4 JAN FERREIR (MP) ,
11 Oct 17:30:00 19 MDUDUZI MAHLANGU (MP) VS SHADLEY MURRAY (IKP) 0 4 SHADLEY MURRAY (IKP) ,
11 Oct 17:30:00 20 CLARENCE PRINCE (EC) VS MALIBONGWE MAGALELA (CW) 1 4 MALIBONGWE MAGALELA (CW) ,
11 Oct 17:30:00 21 MORNE THERON (WG) VS SHANE PELSER (WG) 1 4 SHANE PELSER (WG) ,
11 Oct 17:30:00 22 REEVEK RAMLALL (KZN) VS MPUMELELO NGZASANE (EC) 1 4 MPUMELELO NGZASANE (EC) ,
11 Oct 17:30:00 23 RICHARD LE ROUX (OVB) VS KARYL GANGNANT (REUNION) 2 4 KARYL GANGNANT (REUNION) ,
11 Oct 17:30:00 24 CEDRIC MITCHLEY (WCR) VS CRAIG MOODLEY (CG) 0 4 CRAIG MOODLEY (CG) ,
11 Oct 17:30:00 25 CEDRIC KANNEMEYER (WP) VS CHRIS SWANEPOEL (OVB) 1 4 CHRIS SWANEPOEL (OVB) ,
11 Oct 17:30:00 26 OTTOMAR LANGE (WG) VS SHANE LAI WING (EC) 4 2 OTTOMAR LANGE (WG) ,
11 Oct 17:30:00 27 MOSES MANELE (IKP) VS MORNE TRUTER (OVB) 0 4 MORNE TRUTER (OVB) ,
11 Oct 17:30:00 28 WASEEM HANKEY (WG) VS SARVESHAN MOODLEY (KZN) 2 4 SARVESHAN MOODLEY (KZN) ,
11 Oct 17:30:00 29 RIEDWAAN FARRED (WG) VS REINHARD VENTER (GN) 3 4 REINHARD VENTER (GN) ,
11 Oct 17:30:00 30 DURELL FELDMAN (WG) VS DENVER MARIMUTHU (KZN) 4 3 DURELL FELDMAN (WG) ,
11 Oct 17:30:00 31 STEPHANE ABOULICAM (REUNION) VS DENROY VAN DIEMAN (WC) 3 4 DENROY VAN DIEMAN (WC) ,
11 Oct 17:30:00 32 NATAN VAN VUUREN (CW) VS ANTON BANIES (IKP) 4 2 NATAN VAN VUUREN (CW) ,
11 Oct 17:30:00 33 FRANCOIS APPIES (WP) VS MARIUS LEWIS (SDB) 4 2 FRANCOIS APPIES (WP) ,
11 Oct 17:30:00 34 ANTON VAN JAARSVELDT (EC) VS TIMOTHY NOBLE (EC) 0 4 TIMOTHY NOBLE (EC) ,
11 Oct 17:30:00 35 NATHAN BARNES (WG) VS ASHLEY BASTIAAN (CW) 4 1 NATHAN BARNES (WG) ,
11 Oct 17:30:00 36 ZAIN SAMUELS (WP) VS DAVID AFRIKA (OVB) 4 2 ZAIN SAMUELS (WP) ,
11 Oct 17:30:00 37 IVAN WURZ (CBOL) VS ANGELO RIPEDI (CW) 3 4 ANGELO RIPEDI (CW) ,
11 Oct 17:30:00 38 EBEN SHEPARD (OVB) VS RUAN NAUDE (EG) 1 4 RUAN NAUDE (EG) ,
11 Oct 17:30:00 39 GERALD POONSAMY (KZN) VS DWAYNE RULE (OVB) 0 4 DWAYNE RULE (OVB) ,
11 Oct 17:30:00 40 SEAN NAIDOO (WC) VS IQBAL LKHURWOLAH (MAURITIUS) 1 4 IQBAL LKHURWOLAH (MAURITIUS) ,
11 Oct 17:30:00 41 SETH WILLIAMS (CBOL) VS NAZHIER RHODE (WP) 2 4 NAZHIER RHODE (WP) ,
11 Oct 17:30:00 42 YUSUF ISAACS (WP) VS MIKE JONES (CBOL) 4 1 YUSUF ISAACS (WP) ,
11 Oct 17:30:00 43 AUBREY JOHNS (WP) VS JACO JACOBS (NWP) 4 2 AUBREY JOHNS (WP) ,
11 Oct 17:30:00 44 HEINRICH SWANEPOEL (WCR) VS LAWRENZO (OVB) 4 3 HEINRICH SWANEPOEL (WCR) ,
11 Oct 17:30:00 45 PAUL VENTER (OVB) VS ALLAN MARIAS (IKP) 2 4 ALLAN MARIAS (IKP) ,
11 Oct 17:30:00 46 JONATHAN MYBURGH (EG) VS ALTON ABRAHAMS (IKP) 4 3 JONATHAN MYBURGH (EG) ,
11 Oct 17:30:00 47 ASHLEY GOVENDER (WG) VS SHABIER SAMUELS (OVB) 0 4 SHABIER SAMUELS (OVB) ,
11 Oct 17:30:00 48 NICOL LEREM (WC) VS ZIAD KHAN (CG) 0 4 ZIAD KHAN (CG) ,
11 Oct 17:30:00 49 RIAAN BOTHMA (GN) VS DESIGAN MOODLEY (KZN) 4 1 RIAAN BOTHMA (GN) ,
11 Oct 17:30:00 50 TSHEPO LETSABA (MP) VS AJ ENGELBRECHT (EG) 4 AJ ENGELBRECHT (EG) ,
11 Oct 17:30:00 51 LORENZO VAN WEST (CW) VS CHRISTINE DU PLESSIS (NWP) 4 0 LORENZO VAN WEST (CW) ,
11 Oct 17:30:00 52 AUSTIN JACOBS (CW) VS YUSUF VAN WYK (WG) 3 4 YUSUF VAN WYK (WG) ,
11 Oct 17:30:00 53 PRANAN NARAYYA (MAURITIUS) VS ALROY SEAFIELD (GN) 1 4 ALROY SEAFIELD (GN) ,
11 Oct 17:30:00 54 SELVIN MOODLEY (KZN) VS RASHAAD SEDICK (OVB) 2 4 RASHAAD SEDICK (OVB) ,
11 Oct 18:30:00 1 QUINTON MOLL (GN) VS HOWARD SASSMAAN (WC) 3 4 HOWARD SASSMAAN (WC) ,
11 Oct 18:30:00 2 JAQUE CELLIERS (NWP) VS FRANKIE LENDERS (CW) 2 4 FRANKIE LENDERS (CW) ,
11 Oct 18:30:00 3 DRIES VAN TONDER (EG) VS LEE-RAY ABURN (SDB) 4 DRIES VAN TONDER (EG) ,
11 Oct 18:30:00 4 DIRK VAN DER NEST (WG) VS BASIL KING (KZN) 4 0 DIRK VAN DER NEST (WG) ,
11 Oct 18:30:00 5 ANESCO MALGAS (WCR) VS BIANCA STERLEY (EG) 0 4 BIANCA STERLEY (EG) ,
11 Oct 18:30:00 6 WIAN NAGEL (WCR) VS LESTER BENJAMIN (IKP) 1 4 LESTER BENJAMIN (IKP) ,
11 Oct 18:30:00 7 STEVEN DE SOUZA (CG) VS KENNETH KALANKO (IKP) 4 0 STEVEN DE SOUZA (CG) ,
11 Oct 18:30:00 8 MALCOLM THORNTON (WC) VS MARTIN BARNARD (GN) 2 4 MARTIN BARNARD (GN) ,
11 Oct 18:30:00 9 SHUAN VAN BOOM (WP) VS ISMA-EEL MILLER (WP) 1 4 ISMA-EEL MILLER (WP) ,
11 Oct 18:30:00 10 ALLISTAIR JOYNER (WP) VS TYSEN MDLLI (MP) 4 1 ALLISTAIR JOYNER (WP) ,
11 Oct 18:30:00 11 RITESH DUSOYE (MAURITIUS) VS EDWARD JOHNSON (EC) 4 1 RITESH DUSOYE (MAURITIUS) ,
11 Oct 18:30:00 12 SALIMULLAH SEIKH (SG) VS GAETAN DELMS (REUNION) 4 0 SALIMULLAH SEIKH (SG) ,
11 Oct 18:30:00 13 JOAQUIM DE AZEVEDO (EC) VS JOHAN CLOETE (NWP) 1 4 JOHAN CLOETE (NWP) ,
11 Oct 18:30:00 14 CHRISTOPHER KRAAK (CW) VS SIYABONGA MAQABASA (EC) 3 4 SIYABONGA MAQABASA (EC) ,
11 Oct 18:30:00 15 ENSLIN TRUTER (WCR) VS JOHAN STRYDOM (MP) 1 4 JOHAN STRYDOM (MP) ,
11 Oct 18:30:00 16 GALIEK SAVILLE (IKP) VS DIAN SWART (WCR) 4 0 GALIEK SAVILLE (IKP) ,
11 Oct 18:30:00 17 THABO TALJAARD (MP) VS CLIVE CAROLISSEN (WP) 4 3 THABO TALJAARD (MP) ,
11 Oct 18:30:00 18 MONRAY BOOYSEN (WP) VS FRANKLIN BANTOM (OVB) 4 1 MONRAY BOOYSEN (WP) ,
11 Oct 18:30:00 19 BARRY VISAGIE (NWP) VS GAVIN CHURCHILL (EG) 4 2 BARRY VISAGIE (NWP) ,
11 Oct 18:30:00 20 EBRAHIM PATEL (CG) VS JOHNAY TRUTER (WCR) 4 0 EBRAHIM PATEL (CG) ,
11 Oct 18:30:00 21 JOHNNY PRETORIUS (NWP) VS GAVIN SONNEKUS (EC) 4 0 JOHNNY PRETORIUS (NWP) ,
11 Oct 18:30:00 22 WAYNE HENDRICKS (WCR) VS ERIC THOMAS (OVB) 2 4 ERIC THOMAS (OVB) ,
11 Oct 18:30:00 23 SILINDILE DLAMINI (SG) VS STEVEN DE ANDRADE (WG) 0 4 STEVEN DE ANDRADE (WG) ,
11 Oct 18:30:00 24 THABO MAHLANGO (GN) VS SHAFIEK PETERS (IKP) 4 3 THABO MAHLANGO (GN) ,
11 Oct 18:30:00 25 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS PIET RABODIBA (WP) 3 4 PIET RABODIBA (WP) ,
11 Oct 18:30:00 26 TAURIQ DAVIDS (IKP) VS MATTHIEU SEVERIN (REUNION) 4 1 TAURIQ DAVIDS (IKP) ,
11 Oct 18:30:00 27 WESLEY CUPIDO (IKP) VS CARL WITBOOI (WP) 0 4 CARL WITBOOI (WP) ,
11 Oct 18:30:00 28 IRENE VAN DEN BERG (SDB) VS ARMANDT BRITZ (WG) 4 2 IRENE VAN DEN BERG (SDB) ,
11 Oct 18:30:00 29 NOWELLYN KLENSMITH (WC) VS WILLIE ADRIAANSE (SG) 4 1 NOWELLYN KLENSMITH (WC) ,
11 Oct 18:30:00 30 JACQUES BRITS (CBOL) VS BRIAN DANIELS (OVB) 4 2 JACQUES BRITS (CBOL) ,
11 Oct 18:30:00 31 KOBUS DELPORT (NWP) VS CRAIG MATTHEWS (OVB) 4 2 KOBUS DELPORT (NWP) ,
11 Oct 18:30:00 32 ANYA ROUX (SDB) VS SHARIEF SEPTEMBER (IKP) 0 4 SHARIEF SEPTEMBER (IKP) ,
11 Oct 18:30:00 33 SEDICK ADAMS (WC) VS CHARL SMIT (EG) 4 3 SEDICK ADAMS (WC) ,
11 Oct 18:30:00 34 CHRISTO SIMONS (OVB) VS RICHARD NOLAN (SDB) 1 4 RICHARD NOLAN (SDB) ,
11 Oct 18:30:00 35 BILLY DIX-PEEK (SDB) VS CHANIEN BERLIN (CW) 0 4 CHANIEN BERLIN (CW) ,
11 Oct 18:30:00 36 ZAINE KHAN (EG) VS WERNER VAN DER WALT (WG) 1 4 WERNER VAN DER WALT (WG) ,
11 Oct 18:30:00 37 ALBERT OCTOBER (CW) VS RANDALL ABRAHAMS (WP) 3 4 RANDALL ABRAHAMS (WP) ,
11 Oct 18:30:00 38 MARVIN BERLIN (WC) VS WARREN STEVENS (WG) 2 4 WARREN STEVENS (WG) ,
11 Oct 18:30:00 39 ANDREW PENNY (GN) VS YEGA KATHARIAN (KZN) 1 4 YEGA KATHARIAN (KZN) ,
11 Oct 18:30:00 40 NAZADEEN MEYER (OVB) VS JACO SCHOEMAN (NWP) 4 2 NAZADEEN MEYER (OVB) ,
11 Oct 18:30:00 41 FAIZEL LINKS (WP) VS MANDLA FALTEIN (EC) 4 1 FAIZEL LINKS (WP) ,
11 Oct 18:30:00 42 NDIKHO DUNA (CW) VS WILLIAM HARRINGTON (CBOL) 4 1 NDIKHO DUNA (CW) ,
11 Oct 18:30:00 43 JOHAN BEUKES (NWP) VS ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB) 2 4 ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB) ,
11 Oct 18:30:00 44 HENRY KRUGER (SDB) VS ISHMAEL MTHETWA (CG) 0 4 ISHMAEL MTHETWA (CG) ,
11 Oct 18:30:00 45 SUNELDA DU PLESSIS (CBOL) VS RUSSEL PITCHER (NWP) 3 4 RUSSEL PITCHER (NWP) ,
11 Oct 18:30:00 46 RANDAL CARELSE (WP) VS MARVIN LA MEYER (WC) 1 4 MARVIN LA MEYER (WC) ,
11 Oct 18:30:00 47 WAYNE WEBER (WP) VS SIFISO NKOSI (MP) 4 3 WAYNE WEBER (WP) ,
11 Oct 18:30:00 48 HURGEN SEPTEMBER (CW) VS KUMAREN PATCHAI (KZN) 0 4 KUMAREN PATCHAI (KZN) ,
11 Oct 18:30:00 49 JAVED HOOSEN (EG) VS MUNIER CASSIM (GN) 2 4 MUNIER CASSIM (GN) ,
11 Oct 18:30:00 50 RENALDO JOSEPH (IKP) VS SAHIL ROOPLAL (KZN) 4 0 RENALDO JOSEPH (IKP) ,
11 Oct 18:30:00 51 ALAN OOSTHUIZEN (WCR) VS RIKESH SINGH (KZN) 4 2 ALAN OOSTHUIZEN (WCR) ,
11 Oct 18:30:00 52 ELTON BARRY (CW) VS ABDUL GANI (MP) 4 2 ELTON BARRY (CW) ,
11 Oct 18:30:00 53 ABDUHLA GAMIELDIEN (OVB) VS ASHLEY DANIELS (OVB) 0 4 ASHLEY DANIELS (OVB) ,
11 Oct 18:30:00 54 REMI MACHELM (OVB) VS DARREN KEMP (CBOL) 4 2 REMI MACHELM (OVB) ,
11 Oct 19:30:00 1 LINDANI PLAATJIE (EC) VS EBRAHIEM BAAJIES (WC) 4 0 LINDANI PLAATJIE (EC) ,
11 Oct 19:30:00 2 LLEWELLYN SEDWICK (WC) VS RASHID ABDOL (SG) 4 0 LLEWELLYN SEDWICK (WC) ,
11 Oct 19:30:00 3 KHUTSO MOTHIBA (GN) VS NATASHA KHAN (CG) 4 3 KHUTSO MOTHIBA (GN) ,
11 Oct 19:30:00 4 CEDRIC MEYER (WP) VS MONTRIO DE WITT (OVB) 4 0 CEDRIC MEYER (WP) ,
11 Oct 19:30:00 5 MARTIN FRASER (SDB) VS KETAN NYDOO (CG) 0 4 KETAN NYDOO (CG) ,
11 Oct 19:30:00 6 ZOLANI STORM (EC) VS PRESTON MOODLEY (KZN) 4 0 ZOLANI STORM (EC) ,
11 Oct 19:30:00 7 TUMI NYARELI (SDB) VS MORNE DU TOIT (NWP) 4 0 TUMI NYARELI (SDB) ,
11 Oct 19:30:00 8 SUNDRES COOPOO (EC) VS TRAVIS LOW (EG) 1 4 TRAVIS LOW (EG) ,
11 Oct 19:30:00 9 CHRIS VILJOEN (GN) VS ELIAS MANYANE (GN) 3 4 ELIAS MANYANE (GN) ,
11 Oct 19:30:00 10 WESLEY BORNMAN (GN) VS JUANAINE NICOLAS (MP) 4 2 WESLEY BORNMAN (GN) ,
11 Oct 19:30:00 11 KEEGAN REDDY (KZN) VS YADESH MAHARAJ (KZN) 1 4 YADESH MAHARAJ (KZN) ,
11 Oct 19:30:00 12 KUMLAN GOVENDER (GN) VS POOGANDRAN NAIDOO (KZN) 1 4 POOGANDRAN NAIDOO (KZN) ,
11 Oct 19:30:00 13 SIFISO TSHABALALA (SDB) VS MARCO WILLIAMS (WP) 4 2 SIFISO TSHABALALA (SDB) ,
11 Oct 19:30:00 14 ROYSTON MCQUIRE (WP) VS FERSTENO HENDRIKS (OVB) 1 4 FERSTENO HENDRIKS (OVB) ,
11 Oct 19:30:00 15 RUSHIN BOWERS (WC) VS HECTOR GERMESHUYS (SDB) 4 1 RUSHIN BOWERS (WC) ,
11 Oct 19:30:00 16 CRAIG WILLIAMSON (EC) VS YUEN STOUT (WC) 4 2 CRAIG WILLIAMSON (EC) ,
11 Oct 19:30:00 17 MICHAEL DIX-PEEK (SDB) VS JACKSON MASHETSI (MP) 4 3 MICHAEL DIX-PEEK (SDB) ,
11 Oct 19:30:00 18 HILTON DANIELS (WP) VS PIETER DU TOIT (EG) 4 3 HILTON DANIELS (WP) ,
11 Oct 19:30:00 19 NIRO RAMCHARITHER (NWP) VS GRANT SCHICKER (WC) 4 2 NIRO RAMCHARITHER (NWP) ,
11 Oct 19:30:00 20 MARTINUS COETZEE (WP) VS ARNOLD OLIVIER (WCR) 4 3 MARTINUS COETZEE (WP) ,
11 Oct 19:30:00 21 SYLVESTER JACOBS (NWP) VS THABANG MAKHUBEDU (GN) 4 2 SYLVESTER JACOBS (NWP) ,
11 Oct 19:30:00 22 ANTHONY ROOI (WG) VS WILLEM PELSER (SDB) 4 2 ANTHONY ROOI (WG) ,
11 Oct 19:30:00 23 PETER LUYT (CBOL) VS ANTHONY DE VILLIERS (WC) 2 4 ANTHONY DE VILLIERS (WC) ,
11 Oct 19:30:00 24 VELLY DIAMOND (GN) VS WERNER VILJOEN (NWP) 4 0 VELLY DIAMOND (GN) ,
11 Oct 19:30:00 25 SEAN YUILL (WCR) VS THURSTON BOSMAN (WP) 2 4 THURSTON BOSMAN (WP) ,
11 Oct 19:30:00 26 RANDAL PETERSEN (CBOL) VS HENDRIK ALBERTS (SDB) 2 4 HENDRIK ALBERTS (SDB) ,
11 Oct 19:30:00 27 WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) VS SHAUN PRETORIUS (WG) 4 2 WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) ,
11 Oct 19:30:00 28 CHARLES WAHLSTRAND (MP) VS ZAHIER FREDERICKS (IKP) 4 1 CHARLES WAHLSTRAND (MP) ,
11 Oct 19:30:00 29 SHANE VAN NIEKERK (WG) VS LLEWELLYN APRIL (WC) 2 4 LLEWELLYN APRIL (WC) ,
11 Oct 19:30:00 30 PHILLIP VAN GHENT (EC) VS KOBUS VAN DER MERWE (GN) 4 2 PHILLIP VAN GHENT (EC) ,
11 Oct 19:30:00 31 KYLE JONKER (MP) VS DOMINIC BARNES (WP) 2 4 DOMINIC BARNES (WP) ,
11 Oct 19:30:00 32 BRENDON GROBBELAAR (EG) VS LESLEY MUNTINGH (EG) 1 4 LESLEY MUNTINGH (EG) ,
11 Oct 19:30:00 33 SAMANTHA GOVENDER (KZN) VS JOHN MORGAN (OVB) 1 4 JOHN MORGAN (OVB) ,
11 Oct 19:30:00 34 RODERICK PEDRO (WCR) VS SHELDON JACOBS (SG) 0 4 SHELDON JACOBS (SG) ,
11 Oct 19:30:00 35 AMANDRE ERASMUS (GN) VS MICHAEL PHILLIPS (EG) 2 4 MICHAEL PHILLIPS (EG) ,
11 Oct 19:30:00 36 JOASH PILLAY (KZN) VS ELDRED BOUGAARD (WG) 1 4 ELDRED BOUGAARD (WG) ,
11 Oct 19:30:00 37 WILLEM ODENDAAL (SDB) VS FAIZEL CARELSE (WP) 1 4 FAIZEL CARELSE (WP) ,
11 Oct 19:30:00 38 BOSCO MANAKANA (GN) VS AYOOB PALM (WG) 4 1 BOSCO MANAKANA (GN) ,
11 Oct 19:30:00 39 MARCO BENDER (MP) VS ANTOHEIN SAMUELS (WP) 0 4 ANTOHEIN SAMUELS (WP) ,
11 Oct 19:30:00 40 ARNE BOSSMAN (WC) VS SENZO GUMEDE (MP) 0 4 SENZO GUMEDE (MP) ,