Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2016 SA Opens Plate Event

16

Best of 3
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
14 Oct 08:30:00 30 MARTIN FRAZER (SDB) VS SETH WILLIAMS (CBOL)
14 Oct 08:30:00 31 REVEK RAMLAL (KZN) VS THABANG MAKHUBEDZU (GN)
14 Oct 08:30:00 32 PRANAN NARAYYA (MAURITIUS) VS SEAN YUILL (WCR)
14 Oct 08:30:00 33 MALCOLM THORNTON (WP) VS WESLEY CUPIDO (IKP)
14 Oct 08:30:00 34 SELVIN MOODLEY (KZN) VS ABDULLAH GAMIELDIEN (OVB)
14 Oct 08:30:00 35 MARCO WILLIAMS (WP) VS ZAHID MOFEEJUDDY (MAURITIUS)
14 Oct 08:30:00 36 JACKSON MASHETSI (MP) VS RISHI ROOPNARIAN (SG)
14 Oct 08:30:00 37 ZAHIR FREDERICKS (IKP) VS KOBUS VAN DER MERWE (GN

32

Best of 3
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
1 Oct 21:45:00 27 DAVRIN WINSON (EC) VS MARTIN FRAZER (SDB) 2 MARTIN FRAZER (SDB)
1 Oct 21:45:00 28 SHAFIEK PETERS (IKP) VS SETH WILLIAMS (CBOL) 2 SETH WILLIAMS (CBOL)
1 Oct 21:45:00 29 REVEK RAMLAL (KZN) VS ANTON VAN JAARSVEL (EC) 2 REVEK RAMLAL (KZN)
1 Oct 21:45:00 30 THABANG MAKHUBEDZU (GN) VS GERT HIBBERG (WCR) 2 THABANG MAKHUBEDZU (GN)
1 Oct 21:45:00 31 PRANAN NARAYYA (MAURITIUS) VS WILLIAM HARRINGTON (CBOL) 2 PRANAN NARAYYA (MAURITIUS)
1 Oct 21:45:00 32 LEERAY ABURN (SDB) VS WESLEY CUPIDO (IKP) 2 WESLEY CUPIDO (IKP)
1 Oct 21:45:00 33 IVAN WURZ (CBOL) VS MALCOLM THORNTON (WP) 2 MALCOLM THORNTON (WP)
1 Oct 21:45:00 34 RANDAL CARELSE (WP) VS SEAN YUILL (WCR) 2 SEAN YUILL (WCR)
1 Oct 21:45:00 35 SELVIN MOODLEY (KZN) VS RUDY MEYER (WC) 2 SELVIN MOODLEY (KZN)
1 Oct 21:45:00 36 ABDULLAH GAMIELDIEN (OVB) VS RANDALL PETERSEN (CBOL) 2 ABDULLAH GAMIELDIEN (OVB)
1 Oct 21:45:00 37 SHAUN PRETORIUS (WG) VS MARCO WILLIAMS (WP) 2 MARCO WILLIAMS (WP)
1 Oct 21:45:00 38 GAVIN SONNEKUS (EC) VS ZAHID MOFEEJUDDY (MAURITIUS) 2 ZAHID MOFEEJUDDY (MAURITIUS)
1 Oct 21:45:00 39 TSEPO MOLEYA (SG) VS JACKSON MASHETSI (MP) 2 JACKSON MASHETSI (MP)
1 Oct 21:45:00 40 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS WILLIE ADRIAANSE (SG) 2 RISHI ROOPNARIAN (SG)
1 Oct 21:45:00 41 ROYSTON MCQUIRE (WP) VS ZAHIR FREDERICKS (IKP) 2 ZAHIR FREDERICKS (IKP)
1 Oct 21:45:00 42 KOBUS VAN DER MERWE (GN VS RYAN WINDVOGEL (WP) 2 KOBUS VAN DER MERWE (GN

64

Best of 3
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
1 Oct 20:30:00 36 BRENDON GROBBELAAR (EG) VS DAVRIN WINSON (EC) 2 DAVRIN WINSON (EC)
1 Oct 20:30:00 37 JACO SCHOEMAN (NWP) VS MARTIN FRAZER (SDB) 2 MARTIN FRAZER (SDB)
1 Oct 20:30:00 38 SHAFIEK PETERS (IKP) VS JOAQUIM DE AZEVEDO (EC) 2 SHAFIEK PETERS (IKP)
1 Oct 20:30:00 39 CHARL SMIT (EG) VS SETH WILLIAMS (CBOL) 2 SETH WILLIAMS (CBOL)
1 Oct 20:30:00 40 BASIL KING (KZN) VS REVEK RAMLAL (KZN) 2 REVEK RAMLAL (KZN)
1 Oct 20:30:00 41 ANTON VAN JAARSVEL (EC) VS SEAN NAIDOO (WC) 2 ANTON VAN JAARSVEL (EC)
1 Oct 20:30:00 42 THABANG MAKHUBEDZU (GN) VS ALTON ABRAHAMS (IKP) 2 THABANG MAKHUBEDZU (GN)
1 Oct 20:30:00 43 GERT HIBBERG (WCR) VS MIKE JONES (CBOL) 2 GERT HIBBERG (WCR)
1 Oct 20:30:00 44 ALEXIA JULIUS (WP) VS PRANAN NARAYYA (MAURITIUS) 2 PRANAN NARAYYA (MAURITIUS)
1 Oct 20:30:00 45 WILLIAM HARRINGTON (CBOL) VS GEORGE WOLMARANS (CBOL) 2 WILLIAM HARRINGTON (CBOL)
1 Oct 20:30:00 46 RAEES CAMHEE (WG) VS LEERAY ABURN (SDB) 2 LEERAY ABURN (SDB)
1 Oct 20:30:00 47 WESLEY CUPIDO (IKP) VS BRIAN DANIELS (OVB) 2 WESLEY CUPIDO (IKP)
1 Oct 20:30:00 48 DAVID AFRICA (OVB) VS IVAN WURZ (CBOL) 2 IVAN WURZ (CBOL)
1 Oct 20:30:00 49 MALCOLM THORNTON (WP) VS SUNELDA DU PLESSIS (CBOL) 2 MALCOLM THORNTON (WP)
1 Oct 20:30:00 50 RANDAL CARELSE (WP) VS SIFISO NKOSI (MP) 2 RANDAL CARELSE (WP)
1 Oct 21:00:00 51 REGGIE JASPER (OVB) VS SEAN YUILL (WCR) 2 SEAN YUILL (WCR)
1 Oct 21:00:00 36 DELMAS GAETAN (REUNION) VS SELVIN MOODLEY (KZN) 2 SELVIN MOODLEY (KZN)
1 Oct 21:00:00 37 FRANKLIN BANTOM (OVB) VS RUDY MEYER (WC) 2 RUDY MEYER (WC)
1 Oct 21:00:00 38 SHANE VAN NIEKERK (WG) VS ABDULLAH GAMIELDIEN (OVB) 2 ABDULLAH GAMIELDIEN (OVB)
1 Oct 21:00:00 39 CHRISTO SIMONS (OVB) VS RANDALL PETERSEN (CBOL) 2 RANDALL PETERSEN (CBOL)
1 Oct 21:00:00 40 SHAUN PRETORIUS (WG) VS EBEN SHEPERD (OVB) 2 SHAUN PRETORIUS (WG)
1 Oct 21:00:00 41 WILLEM ODENDAAL (SDB) VS MARCO WILLIAMS (WP) 2 MARCO WILLIAMS (WP)
1 Oct 21:00:00 42 GAVIN SONNEKUS (EC) VS SILINDILE DLAMINI (SG) 2 GAVIN SONNEKUS (EC)
1 Oct 21:00:00 43 ZAHID MOFEEJUDDY (MAURITIUS) VS ALBERT OCTOBER (CW) 2 ZAHID MOFEEJUDDY (MAURITIUS)
1 Oct 21:00:00 44 TSEPO MOLEYA (SG) VS SHAUN VAN BOOM (WP) 2 TSEPO MOLEYA (SG)
1 Oct 21:00:00 45 JACKSON MASHETSI (MP) VS MARVIN BERLIN (WC) 2 JACKSON MASHETSI (MP)
1 Oct 21:00:00 46 YUEN STOUT (WC) VS RISHI ROOPNARIAN (SG) 2 RISHI ROOPNARIAN (SG)
1 Oct 21:00:00 47 WILLIE ADRIAANSE (SG) VS SIMON MOLONGO (CBOL) 2 WILLIE ADRIAANSE (SG)
1 Oct 21:00:00 48 PRESTON MOODLEY (KZN) VS ROYSTON MCQUIRE (WP) 2 ROYSTON MCQUIRE (WP)
1 Oct 21:00:00 49 ZAHIR FREDERICKS (IKP) VS KIEYAAM GERTSON (WC) 2 ZAHIR FREDERICKS (IKP)
1 Oct 21:00:00 50 ARMAND BRITZ (WG) VS KOBUS VAN DER MERWE (GN 2 KOBUS VAN DER MERWE (GN
1 Oct 21:00:00 51 RYAN WINDVOGEL (WP) VS RASHIED ABDOL (SG) 2 RYAN WINDVOGEL (WP)

128 (96)

Best of 3
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
1 Oct 18:30:00 49 ZAHID MOFEEJUDDY (MAURITIUS) VS JANNIE AUGUSTYN (SDB) 2 ZAHID MOFEEJUDDY (MAURITIUS)
1 Oct 18:30:00 50 ASHLEY GOVENDER (WG) VS TSEPO MOLEYA (SG) 2 TSEPO MOLEYA (SG)
1 Oct 18:30:00 51 WESLEY GERMISHUYS (SDB) VS JACKSON MASHETSI (MP) 2 JACKSON MASHETSI (MP)
1 Oct 18:30:00 52 YUEN STOUT (WC) VS WILLEM PELSER (SDB) 2 YUEN STOUT (WC)
1 Oct 18:30:00 53 LORENZO WILLIAMS (OVB) VS WILLIE ADRIAANSE (SG) 2 WILLIE ADRIAANSE (SG)
1 Oct 18:30:00 54 DARREN KEMP (CBOL) VS PRESTON MOODLEY (KZN) 2 PRESTON MOODLEY (KZN)
1 Oct 19:00:00 49 ZAHIR FREDERICKS (IKP) VS CLARENCE PRINCE (EC) 2 ZAHIR FREDERICKS (IKP)
1 Oct 19:00:00 50 WIAN NAGEL (WC) VS ARMAND BRITZ (WG) 2 ARMAND BRITZ (WG)
1 Oct 19:00:00 51 ARNLD OLIVIER (WCR) VS RYAN WINDVOGEL (WP) 2 RYAN WINDVOGEL (WP)
1 Oct 19:00:00 52 JOHNNIE MARAIS (CW) VS DAVRIN WINSON (EC) 2 DAVRIN WINSON (EC)
1 Oct 19:00:00 53 MARTIN FRAZER (SDB) VS CRAIG MATTHEWS (OVB) 2 MARTIN FRAZER (SDB)
1 Oct 19:00:00 54 JOAQUIM DE AZEVEDO (EC) VS PIETER VAN GREUNEN (NWP) 2 JOAQUIM DE AZEVEDO (EC)
1 Oct 19:30:00 36 GAVIN CHURCHILL (EG) VS SETH WILLIAMS (CBOL) 2 SETH WILLIAMS (CBOL)
1 Oct 19:30:00 37 MONTRIO DE WIT (OVB) VS REVEK RAMLAL (KZN) 2 REVEK RAMLAL (KZN)
1 Oct 19:30:00 38 SEAN NAIDOO (WC) VS PAUL VENTER (OVB) 2 SEAN NAIDOO (WC)
1 Oct 19:30:00 39 ALTON ABRAHAMS (IKP) VS MORNE DU TOIT (NWP) 2 ALTON ABRAHAMS (IKP)
1 Oct 19:30:00 40 DIAN SWART (WCR) VS MIKE JONES (CBOL) 2 MIKE JONES (CBOL)
1 Oct 19:30:00 41 PRANAN NARAYYA (MAURITIUS) VS KEEGAN REDDY (KZN) 2 PRANAN NARAYYA (MAURITIUS)
1 Oct 19:30:00 42 GEORGE WOLMARANS (CBOL) VS ANDILE NKAMBULE (EG) 2 GEORGE WOLMARANS (CBOL)
1 Oct 19:30:00 43 LEERAY ABURN (SDB) VS ECKHARDT OLIVIER (WCR) 2 LEERAY ABURN (SDB)
1 Oct 19:30:00 44 BRIAN DANIELS (OVB) VS SIRAAJ PETERSEN (WC) 2 BRIAN DANIELS (OVB)
1 Oct 19:30:00 45 ZANE KHAN (EG) VS IVAN WURZ (CBOL) 2 IVAN WURZ (CBOL)
1 Oct 19:30:00 46 SUNELDA DU PLESSIS (CBOL) VS WASEEN HANKEY (WG) 2 SUNELDA DU PLESSIS (CBOL)
1 Oct 19:30:00 47 SIFISO NKOSI (MP) VS ASHLEY BASTIAAN (CW) 2 SIFISO NKOSI (MP)
1 Oct 19:30:00 48 SEAN YUILL (WCR) VS ANDREW PENNY (GN) 2 SEAN YUILL (WCR)
1 Oct 20:00:00 36 SELVIN MOODLEY (KZN) VS MATHIEU SEVERAN (REUNION) 2 SELVIN MOODLEY (KZN)
1 Oct 20:00:00 37 JUASH PILLAY (KZN) VS RUDY MEYER (WC) 2 RUDY MEYER (WC)
1 Oct 20:00:00 38 ABDULLAH GAMIELDIEN (OVB) VS KUMLAN GOVENDER (GN) 2 ABDULLAH GAMIELDIEN (OVB)
1 Oct 20:00:00 39 RANDALL PETERSEN (CBOL) VS NICOLE LERM (WC) 2 RANDALL PETERSEN (CBOL)
1 Oct 20:00:00 40 EBEN SHEPERD (OVB) VS ABDUL GANIO (MP) 2 EBEN SHEPERD (OVB)
1 Oct 20:00:00 41 HENRY KRUGER (SDB) VS MARCO WILLIAMS (WP) 2 MARCO WILLIAMS (WP)
1 Oct 20:00:00 42 ABOULICAM STEPHANE (REUNION) VS SILINDILE DLAMINI (SG) 2 SILINDILE DLAMINI (SG)
1 Oct 20:00:00 43 MARIUS LEWIS (SDB) VS ALBERT OCTOBER (CW) 2 ALBERT OCTOBER (CW)
1 Oct 20:00:00 44 SHAUN VAN BOOM (WP) VS AUSTIN JACOBS (CW) 2 SHAUN VAN BOOM (WP)
1 Oct 20:00:00 45 MARVIN BERLIN (WC) VS DEWALD DICKSON (WCR) 2 MARVIN BERLIN (WC)
1 Oct 20:00:00 46 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS JAVED HOOSEN (EG) 2 RISHI ROOPNARIAN (SG)
1 Oct 20:00:00 47 PAUL MILLER (CW) VS SIMON MOLONGO (CBOL) 2 SIMON MOLONGO (CBOL)
1 Oct 20:00:00 48 ROYSTON MCQUIRE (WP) VS RODERICK PEDRO (WC) 2 ROYSTON MCQUIRE (WP)
1 Oct 20:00:00 49 KIEYAAM GERTSON (WC) VS CHRISTOPHER KRAAK (CW) 2 KIEYAAM GERTSON (WC)
1 Oct 20:00:00 50 KOBUS VAN DER MERWE (GN VS NURGEN SEPTEMBER (CW) 2 KOBUS VAN DER MERWE (GN
1 Oct 20:00:00 51 RASHIED ABDOL (SG) VS BILLY DIX-PEEK (SDB) 2 RASHIED ABDOL (SG)