Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2016 SA Seniors Singles

Final

Best of 17
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
FINAL 13:30:00 8 WAYNE WEBER (WC) 1 VS TEWIS JOUBERT (GN) 8 9 TEWIS JOUBERT (GN)

Semis

Best of 15
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
7 May 11:30:00 1 WAYNE WEBER (WC) 1 VS CHRIS SWANEPOEL (WPCR) 8 1 WAYNE WEBER (WC) 1
7 May 11:30:00 13 HOWARD SASSMAN (BOL) VS TEWIS JOUBERT (GN) 3 8 TEWIS JOUBERT (GN)

Quarters

Best of 13
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
QF-1 15:00:00 10 WAYNE WEBER (WC) 1 VS LESLIE MUNTINGH (EG) 8 7 5 WAYNE WEBER (WC) 1
QF-2 15:00:00 12 CHRIS SWANEPOEL (WPCR) VS CEDRIC KANNEMEYER (WC) 4 7 5 CHRIS SWANEPOEL (WPCR)
QF-3 15:00:00 13 HOWARD SASSMAN (BOL) VS ANGELO SIKIOTIS (EG) 6 7 5 HOWARD SASSMAN (BOL)
QF-4 15:00:00 15 DAYA MOODLEY (KZN) VS TEWIS JOUBERT (GN) 3 7 TEWIS JOUBERT (GN)

16

Best of 11
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
14:15:00 13 WAYNE WEBER (WC) 1 VS OSCAR ANTHONY (WC) 6 1 WAYNE WEBER (WC) 1
14:15:00 14 JONTY SMIT (GN) 9 VS LESLIE MUNTINGH (EG) 8 2 6 LESLIE MUNTINGH (EG) 8
14:15:00 15 CHRIS SWANEPOEL (WPCR) VS MARTIN FRASER (SDB) 6 1 CHRIS SWANEPOEL (WPCR)
14:15:00 16 JOHNNY PRETORIUS (NWP) 13 VS CEDRIC KANNEMEYER (WC) 4 5 6 CEDRIC KANNEMEYER (WC) 4
14:15:00 17 EDWARD JOHNSON (EC) 3 VS HOWARD SASSMAN (BOL) 2 6 HOWARD SASSMAN (BOL)
14:15:00 18 PHILLIP BESTER (EG) 11 VS ANGELO SIKIOTIS (EG) 6 4 6 ANGELO SIKIOTIS (EG) 6
14:15:00 19 ANDRE ARENDSE (WC) 7 VS DAYA MOODLEY (KZN) 2 6 DAYA MOODLEY (KZN)
14:15:00 20 YADESH MAHARAJ KZN (15) VS TEWIS JOUBERT (GN) 3 6 TEWIS JOUBERT (GN)

32

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
6 May 12:00:00 19 WAYNE WEBER (WC) 1 VS JOHN GRAAFF (WG) 5 1 WAYNE WEBER (WC) 1
6 May 12:00:00 20 OSCAR ANTHONY (WC) VS MATTHUS FOURIE (GN) 16 5 1 OSCAR ANTHONY (WC)
6 May 12:00:00 21 JONTY SMIT (GN) 9 VS MOE SEEDAT (SG) 5 4 JONTY SMIT (GN) 9
6 May 12:00:00 22 HECTOR GERMESHUYS (SDB) VS LESLIE MUNTINGH (EG) 8 1 5 LESLIE MUNTINGH (EG) 8
6 May 12:00:00 23 CHRIS SWANEPOEL (WPCR) VS KAREL ALBERTS (WPCR) 5 3 CHRIS SWANEPOEL (WPCR)
6 May 12:00:00 24 MARTIN FRASER (SDB) VS CORNELIUS VAN ROOYEN (EG) 5 0 MARTIN FRASER (SDB)
6 May 12:00:00 25 JOHNNY PRETORIUS (NWP) 13 VS LLWELLYN JULIES (CBOL) 5 1 JOHNNY PRETORIUS (NWP) 13
6 May 12:00:00 26 COLIN EVERTS (WC) VS CEDRIC KANNEMEYER (WC) 4 2 5 CEDRIC KANNEMEYER (WC) 4
6 May 12:00:00 27 EDWARD JOHNSON (EC) 3 VS NEVILLE KLEINHANS (EC) 5 1 EDWARD JOHNSON (EC) 3
6 May 12:00:00 28 HOWARD SASSMAN (BOL) VS FAIZEL CARELSE (WP) 14 5 4 HOWARD SASSMAN (BOL)
6 May 12:00:00 29 PHILLIP BESTER (EG) 11 VS SHANE PILLAY (EG) 5 4 PHILLIP BESTER (EG) 11
6 May 12:00:00 30 MARK DE JAGER (WCR) VS ANGELO SIKIOTIS (EG) 6 0 5 ANGELO SIKIOTIS (EG) 6
6 May 12:00:00 31 ANDRE ARENDSE (WC) 7 VS FARHAAD MAHOMED (EG) 5 4 ANDRE ARENDSE (WC) 7
6 May 12:00:00 32 DAYA MOODLEY (KZN) VS RUI E'SILVA (EG) 10 5 4 DAYA MOODLEY (KZN)
6 May 12:00:00 33 YADESH MAHARAJ KZN (15) VS NATHAN WILLEMSE (CBOL) 5 4 YADESH MAHARAJ KZN (15)
6 May 12:00:00 34 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS TEWIS JOUBERT (GN) 3 5 TEWIS JOUBERT (GN)

64

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
64-1 09:00:00 17 WAYNE WEBER (WC) 1 VS LINKIE GROENEWALD (WPCR) 5 2 WAYNE WEBER (WC) 1
64-2 09:00:00 18 JOHN GRAAFF (WG) VS DOMINIC DA SILVA (EC) 5 2 JOHN GRAAFF (WG)
64-3 09:00:00 19 OSCAR ANTHONY (WC) VS WIKUS REYNDERS (WG) 5 2 OSCAR ANTHONY (WC)
64-4 09:00:00 20 IVAN DE BRUIJN (WG) VS MATTHUS FOURIE (GN) 16 3 5 MATTHUS FOURIE (GN) 16
64-5 09:00:00 21 JONTY SMIT (GN) 9 VS GOPAL REDDY (GN) 5 1 JONTY SMIT (GN) 9
64-6 09:00:00 22 MOE SEEDAT (SG) VS MORNE POTGIETER (GN) 5 1 MOE SEEDAT (SG)
64-7 09:00:00 23 HECTOR GERMESHUYS (SDB) VS TARIQ DE PEARCE (EC) 5 0 HECTOR GERMESHUYS (SDB)
64-8 09:00:00 24 MARK HECHTER (NWP) VS LESLIE MUNTINGH (EG) 8 1 5 LESLIE MUNTINGH (EG) 8
64-9 09:00:00 25 VIVIAN SCHEEPERS (EC) 5 VS CHRIS SWANEPOEL (WPCR) 3 5 CHRIS SWANEPOEL (WPCR)
64-10 09:00:00 26 KAREL ALBERTS (WPCR) VS WILLEM PUTTER (GN) 5 0 KAREL ALBERTS (WPCR)
64-11 09:00:00 27 RIAAN MANS (WG) VS MARTIN FRASER (SDB) 2 5 MARTIN FRASER (SDB)
64-12 09:00:00 28 CORNELIUS VAN ROOYEN (EG) VS CLINTON MARTIN (EC) 12 5 3 CORNELIUS VAN ROOYEN (EG)
64-13 09:00:00 29 JOHNNY PRETORIUS (NWP) 13 VS KUBENDDREN GOVENDER (KZN) 5 3 JOHNNY PRETORIUS (NWP) 13
64-14 09:00:00 30 LLWELLYN JULIES (CBOL) VS KOBUS COERTZEN (WG) 5 4 LLWELLYN JULIES (CBOL)
64-15 09:00:00 31 COLIN NAIDOO (KZN) VS COLIN EVERTS (WC) 1 5 COLIN EVERTS (WC)
64-16 09:00:00 32 HENNIE ROETS (GN) VS CEDRIC KANNEMEYER (WC) 4 2 5 CEDRIC KANNEMEYER (WC) 4
64-17 09:00:00 17 EDWARD JOHNSON (EC) 3 VS CLINTON ALBERTUS (WP) 5 0 EDWARD JOHNSON (EC) 3
64-18 10:30:00 18 NEVILLE KLEINHANS (EC) VS JACQUES MULLER (GN) 5 2 NEVILLE KLEINHANS (EC)
64-19 10:30:00 19 STEVEN NAIDU (KZN) VS HOWARD SASSMAN (BOL) 1 5 HOWARD SASSMAN (BOL)
64-20 10:30:00 20 DHEVAN MOODLEY (KZN) VS FAIZEL CARELSE (WP) 14 4 5 FAIZEL CARELSE (WP) 14
64-21 10:30:00 21 PHILLIP BESTER (EG) 11 VS MUNIER CASSIM (GN) 5 2 PHILLIP BESTER (EG) 11
64-22 10:30:00 22 SHANE PILLAY (EG) VS CHRIS VAN WYK (MP) 5 1 SHANE PILLAY (EG)
64-23 10:30:00 23 WESSEL WESSELS (GN) VS MARK DE JAGER (WCR) 2 5 MARK DE JAGER (WCR)
64-24 10:30:00 24 FERSTENO HENDRIKS (WPCR) VS ANGELO SIKIOTIS (EG) 6 1 5 ANGELO SIKIOTIS (EG) 6
64-25 10:30:00 25 ANDRE ARENDSE (WC) 7 VS WESLEY STEWARD (NWP) 5 3 ANDRE ARENDSE (WC) 7
64-26 10:30:00 26 WAYNE VAN NIEKERK (WC) VS FARHAAD MAHOMED (EG) 4 5 FARHAAD MAHOMED (EG)
64-27 10:30:00 27 DAYA MOODLEY (KZN) VS NAZEEM GOLDING (WP) 5 0 DAYA MOODLEY (KZN)
64-28 10:30:00 28 RUDY MEYER (BOL) VS RUI E'SILVA (EG) 10 1 5 RUI E'SILVA (EG) 10
64-29 10:30:00 29 YADESH MAHARAJ KZN (15) VS HILTON DANIELS (WP) 5 1 YADESH MAHARAJ KZN (15)
64-30 10:30:00 30 ELIAS NOMAKHAKHAYI (WPCR) VS NATHAN WILLEMSE (CBOL) 2 5 NATHAN WILLEMSE (CBOL)
64-31 10:30:00 31 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS JOHAN KRITZINGER (MP) 5 1 RISHI ROOPNARIAN (SG)
64-32 10:30:00 32 TEWIS JOUBERT (GN) VS GRANT COETZEE (CW) 2 5 1 TEWIS JOUBERT (GN)

128 (96)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
4 May 13:30:00 25 JOHN GRAAFF (WG) VS DONAVAN ABRAHAMS (CBOL) 4 1 JOHN GRAAFF (WG)
4 May 13:30:00 26 SIVA PERUMAL (SDB) VS LINKIE GROENEWALD (WPCR) 2 4 LINKIE GROENEWALD (WPCR)
4 May 13:30:00 27 FAIZEL LINKS (WC) VS OSCAR ANTHONY (WC) 2 4 OSCAR ANTHONY (WC)
4 May 13:30:00 28 SYLVANO NICKOLSON (WC) VS DOMINIC DA SILVA (EC) 0 4 DOMINIC DA SILVA (EC)
4 May 13:30:00 29 IVAN DE BRUIJN (WG) VS VELVENATHAN GOVINDASAMY (EC) 4 2 IVAN DE BRUIJN (WG)
4 May 13:30:00 30 WIKUS REYNDERS (WG) VS LESLIE BEZUIDENHOUT (SDB) 4 3 WIKUS REYNDERS (WG)
4 May 13:30:00 31 ANZEL MEYER (WP) VS MOE SEEDAT (SG) 1 4 MOE SEEDAT (SG)
4 May 13:30:00 32 PAUL JUUL (GN) VS GOPAL REDDY (GN) 0 4 GOPAL REDDY (GN)
4 May 13:30:00 33 HECTOR GERMESHUYS (SDB) VS GERRIT BOTHA (WCR) 4 0 HECTOR GERMESHUYS (SDB)
4 May 13:30:00 34 GRANT VAN WYK (CBOL) VS MORNE POTGIETER (GN) 0 4 MORNE POTGIETER (GN)
4 May 13:30:00 35 MARK HECHTER (NWP) VS BRIAN DANIELS (WPCR) 4 2 MARK HECHTER (NWP)
4 May 13:30:00 36 ZAIN KHAN (KZN) VS TARIQ DE PEARCE (EC) 1 4 TARIQ DE PEARCE (EC)
4 May 13:30:00 37 FREEK ROSSOUW (SDB) VS KAREL ALBERTS (WPCR) 1 4 KAREL ALBERTS (WPCR)
4 May 13:30:00 38 MARK BACKES (EG) VS CHRIS SWANEPOEL (WPCR) 1 4 CHRIS SWANEPOEL (WPCR)
4 May 13:30:00 39 RIAAN MANS (WG) VS JOHAN VENTER (WPCR) 4 2 RIAAN MANS (WG)
4 May 13:30:00 40 WILLEM PUTTER (GN) VS BERTRAM STOUT (WC) 4 3 WILLEM PUTTER (GN)
4 May 13:30:00 41 CORNELIUS VAN ROOYEN (EG) VS EUGENE DE BRUYN (EC) 4 2 CORNELIUS VAN ROOYEN (EG)
4 May 13:30:00 42 ANTON EUROPA (WP) VS MARTIN FRASER (SDB) 3 4 MARTIN FRASER (SDB)
4 May 13:30:00 43 LLWELLYN JULIES (CBOL) VS AZIM HOOSEN (CG) 4 3 LLWELLYN JULIES (CBOL)
4 May 13:30:00 44 RYAN KISTEN (EG) VS KUBENDDREN GOVENDER (KZN) 0 4 KUBENDDREN GOVENDER (KZN)
4 May 13:30:00 45 WYNAND CLASE (GN) VS COLIN NAIDOO (KZN) 3 4 COLIN NAIDOO (KZN)
4 May 13:30:00 46 REGINALD BROWN (CBOL) VS KOBUS COERTZEN (WG) 1 4 KOBUS COERTZEN (WG)
4 May 13:30:00 47 HENNIE ROETS (GN) VS LEON BASSON (EC) 4 3 HENNIE ROETS (GN)
4 May 13:30:00 48 COLIN EVERTS (WC) VS RIAZ IBAHIM (KZN) 4 2 COLIN EVERTS (WC)
4 May 14:45:00 25 REGGIE VAN NIEKERK (WCR) VS NEVILLE KLEINHANS (EC) 3 4 NEVILLE KLEINHANS (EC)
4 May 14:45:00 26 CLINTON ALBERTUS (WP) VS ALLISTAIR JOYNER (WC) 4 2 CLINTON ALBERTUS (WP)
4 May 14:45:00 27 STEVEN NAIDU (KZN) VS CEDRIC MITCHLEY (WCR) 4 3 STEVEN NAIDU (KZN)
4 May 14:45:00 28 JACQUES MULLER (GN) VS BRYAN MADDEN (WP) 4 2 JACQUES MULLER (GN)
4 May 14:45:00 29 NAZHIER RHODE (WP) VS DHEVAN MOODLEY (KZN) 1 4 DHEVAN MOODLEY (KZN)
4 May 14:45:00 30 HOWARD SASSMAN (BOL) VS JACQUES LAUBSCHER (WC) 4 0 HOWARD SASSMAN (BOL)
4 May 14:45:00 31 LIONEL LANGEVELDT (WC) VS SHANE PILLAY (EG) 3 4 SHANE PILLAY (EG)
4 May 14:45:00 32 MUNIER CASSIM (GN) VS BILLY DIX-PEEK (SDB) 4 1 MUNIER CASSIM (GN)
4 May 14:45:00 33 WESSEL WESSELS (GN) VS PATRICK DELLIEU (GN) 4 1 WESSEL WESSELS (GN)
4 May 14:45:00 34 CHRIS VAN WYK (MP) VS NEELS GROENEWALD (GN) 4 0 CHRIS VAN WYK (MP)
4 May 14:45:00 35 FERSTENO HENDRIKS (WPCR) VS WILLIAM HARINGTON (CBOL) 4 1 FERSTENO HENDRIKS (WPCR)
4 May 14:45:00 36 GANSAN MOODLEY (KZN) VS MARK DE JAGER (WCR) 0 4 MARK DE JAGER (WCR)
4 May 14:45:00 37 WAYNE VAN NIEKERK (WC) VS LEON NEL (EC) 4 0 WAYNE VAN NIEKERK (WC)
4 May 14:45:00 38 WESLEY STEWARD (NWP) VS ELTON GOEDA (EC) 4 3 WESLEY STEWARD (NWP)
4 May 14:45:00 39 DAYA MOODLEY (KZN) VS CRAIG MOODLEY (EG) 4 1 DAYA MOODLEY (KZN)
4 May 14:45:00 40 ADRIAAN PASSANO (EG) VS FARHAAD MAHOMED (EG) 1 4 FARHAAD MAHOMED (EG)
4 May 14:45:00 41 NEAL JACOBS (WG) VS RUDY MEYER (BOL) 0 4 RUDY MEYER (BOL)
4 May 14:45:00 42 WIMPIE VAN HEERDEN (NWP) VS NAZEEM GOLDING (WP) 2 4 NAZEEM GOLDING (WP)
4 May 14:45:00 43 JUNAID SMIT (WPCR) VS ELIAS NOMAKHAKHAYI (WPCR) 3 4 ELIAS NOMAKHAKHAYI (WPCR)
4 May 14:45:00 44 DEON ROBERTS (GN) VS HILTON DANIELS (WP) 0 4 HILTON DANIELS (WP)
4 May 14:45:00 45 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS FRANS MULLER (MP) 4 2 RISHI ROOPNARIAN (SG)
4 May 14:45:00 46 NATHAN WILLEMSE (CBOL) VS NORMAN DELPORT (NWP) 4 3 NATHAN WILLEMSE (CBOL)
4 May 14:45:00 47 MICHAEL JONES (WP) VS TEWIS JOUBERT (GN) 1 4 TEWIS JOUBERT (GN)
4 May 14:45:00 48 JOHAN KRITZINGER (MP) VS PIETER VISSER (GN) 4 0 JOHAN KRITZINGER (MP)

256 (192)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
3 May 18:30:00 23 REGGIE VAN NIEKERK (WCR) VS NOWELLYN KLEINNSMIDT (BOL) 4 2 REGGIE VAN NIEKERK (WCR)
3 May 18:30:00 24 CLINTON ALBERTUS (WP) VS CHRISTOPHER FORBES (EC) 4 3 CLINTON ALBERTUS (WP)
3 May 18:30:00 25 WAYNE POTGIETER (EC) VS STEVEN NAIDU (KZN) 3 4 STEVEN NAIDU (KZN)
3 May 18:30:00 26 IVAN NAIDOO (KZN) VS JACQUES MULLER (GN) 1 4 JACQUES MULLER (GN)
3 May 18:30:00 27 NEELS BOTHA (MP) VS NAZHIER RHODE (WP) 3 4 NAZHIER RHODE (WP)
3 May 18:30:00 28 ALEC JAFTHA (CBOL) VS HOWARD SASSMAN (BOL) 1 4 HOWARD SASSMAN (BOL)
3 May 18:30:00 29 MARKUS VENTER (EG) VS LIONEL LANGEVELDT (WC) 3 4 LIONEL LANGEVELDT (WC)
3 May 18:30:00 30 MUNIER CASSIM (GN) VS BERNARD SIMPSON (EG) 4 0 MUNIER CASSIM (GN)
3 May 18:30:00 31 WESSEL WESSELS (GN) VS MORNE TRUTER (WPCR) 4 3 WESSEL WESSELS (GN)
3 May 18:30:00 32 CHRIS VAN WYK (MP) VS WILLIAM HLAPHOLOSA (SDB) 4 1 CHRIS VAN WYK (MP)
3 May 18:30:00 33 FERSTENO HENDRIKS (WPCR) VS PAUL PREECE (WPCR) 4 1 FERSTENO HENDRIKS (WPCR)
3 May 18:30:00 34 GANSAN MOODLEY (KZN) VS REZA BHADO (WPCR) 4 1 GANSAN MOODLEY (KZN)
3 May 18:30:00 35 WAYNE VAN NIEKERK (WC) VS PETER LUYT (CBOL) 4 3 WAYNE VAN NIEKERK (WC)
3 May 18:30:00 36 LOIS PEREGRINO (WPCR) VS WESLEY STEWARD (NWP) 0 4 WESLEY STEWARD (NWP)
3 May 18:30:00 37 DAYA MOODLEY (KZN) VS SEAN DEVENNY (EG) 4 1 DAYA MOODLEY (KZN)
3 May 18:30:00 38 TANYA LANDMAN (EG) VS ADRIAAN PASSANO (EG) 1 4 ADRIAAN PASSANO (EG)
3 May 18:30:00 39 ADRIAAN PANSEGRAUW (WPCR) VS NEAL JACOBS (WG) 1 4 NEAL JACOBS (WG)
3 May 18:30:00 40 JEFREY ELIAS (SG) VS WIMPIE VAN HEERDEN (NWP) 3 4 WIMPIE VAN HEERDEN (NWP)
3 May 18:30:00 41 JUNAID SMIT (WPCR) VS KOGASAN REDDY (KZN) 4 2 JUNAID SMIT (WPCR)
3 May 18:30:00 42 DEON ROBERTS (GN) VS MARIUS VAN ROOYEN (SDB) 4 1 DEON ROBERTS (GN)
3 May 18:30:00 43 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS RASHIED IAACS (BOL) 4 0 RISHI ROOPNARIAN (SG)
3 May 18:30:00 44 NATHAN WILLEMSE (CBOL) VS SAMUEL FORTUIN (GN) 4 1 NATHAN WILLEMSE (CBOL)
3 May 18:30:00 45 MICHAEL JONES (WP) VS MONTRIO DE WITT (WPCR) 4 3 MICHAEL JONES (WP)
3 May 18:30:00 46 WYNAND SMAL (GN) VS JOHAN KRITZINGER (MP) 3 4 JOHAN KRITZINGER (MP)
3 May 18:30:00 47 HENRY JORDAAN (EC) VS DONAVAN ABRAHAMS (CBOL) 3 4 DONAVAN ABRAHAMS (CBOL)
3 May 18:30:00 48 LINKIE GROENEWALD (WPCR) VS ARTHUR KHOZA (SG) 4 3 LINKIE GROENEWALD (WPCR)
3 May 19:45:00 23 OSCAR ANTHONY (WC) VS LOVELL SAMPSON (BOL) 4 2 OSCAR ANTHONY (WC)
3 May 19:45:00 24 DOMINIC DA SILVA (EC) VS PRAVESH BEJAY (SG) 4 1 DOMINIC DA SILVA (EC)
3 May 19:45:00 25 VELVENATHAN GOVINDASAMY (EC) VS PAUL OCTOBER (WPCR) 4 0 VELVENATHAN GOVINDASAMY (EC)
3 May 19:45:00 26 WILLIE VOS (NWP) VS LESLIE BEZUIDENHOUT (SDB) 3 4 LESLIE BEZUIDENHOUT (SDB)
3 May 19:45:00 27 MOE SEEDAT (SG) VS RUI SANTOS DE CARVALHO (EG) 4 0 MOE SEEDAT (SG)
3 May 19:45:00 28 GOPAL REDDY (GN) VS WILLOW ADRIAANSE (SG) 4 1 GOPAL REDDY (GN)
3 May 19:45:00 29 GERRIT BOTHA (WCR) VS SERVAAS COETZEE (WCR) 4 0 GERRIT BOTHA (WCR)
3 May 19:45:00 30 PHILIP ESTERHUYSEN (WC) VS MORNE POTGIETER (GN) 1 4 MORNE POTGIETER (GN)
3 May 19:45:00 31 GASANT WILLIAMS (SG) VS BRIAN DANIELS (WPCR) 3 4 BRIAN DANIELS (WPCR)
3 May 19:45:00 32 TARIQ DE PEARCE (EC) VS WAYNE VAN DER SPUY (EC) 4 1 TARIQ DE PEARCE (EC)
3 May 19:45:00 33 MORNE DU TOIT (NWP) VS KAREL ALBERTS (WPCR) 2 4 KAREL ALBERTS (WPCR)
3 May 19:45:00 34 MEGESHAN PILLAY (EC) VS CHRIS SWANEPOEL (WPCR) 1 4 CHRIS SWANEPOEL (WPCR)
3 May 19:45:00 35 CHRISTO VERMEULEN (EG) VS JOHAN VENTER (WPCR) 3 4 JOHAN VENTER (WPCR)
3 May 19:45:00 36 BERTRAM STOUT (WC) VS HENDRIK ROBBESON (GN) 4 2 BERTRAM STOUT (WC)
3 May 19:45:00 37 EUGENE DE BRUYN (EC) VS JOHN ABRAHAM (BOL) 4 2 EUGENE DE BRUYN (EC)
3 May 19:45:00 38 MARTIN FRASER (SDB) VS HENK BENADE (WG) 4 3 MARTIN FRASER (SDB)
3 May 19:45:00 39 KOBUS BOTHA (EC) VS AZIM HOOSEN (CG) 1 4 AZIM HOOSEN (CG)
3 May 19:45:00 40 KUBENDDREN GOVENDER (KZN) VS ABBIE VISAGIE (GN) 4 3 KUBENDDREN GOVENDER (KZN)
3 May 19:45:00 41 SIERAAJ PETERSON (WC) VS COLIN NAIDOO (KZN) 3 4 COLIN NAIDOO (KZN)
3 May 19:45:00 42 BARRY-JOHN MACKAY (EC) VS KOBUS COERTZEN (WG) 2 4 KOBUS COERTZEN (WG)
3 May 19:45:00 43 LEON BASSON (EC) VS RIAAN BESTER (NWP) 4 2 LEON BASSON (EC)
3 May 19:45:00 44 RIAAN RIDDLES (WCR) VS RIAZ IBAHIM (KZN) 0 4 RIAZ IBAHIM (KZN)
3 May 19:45:00 45 NEVILLE KLEINHANS (EC) VS WILLIAM HUISAMEN (WCR) 4 1 NEVILLE KLEINHANS (EC)
3 May 19:45:00 46 EBEN SHEPHARD (WPCR) VS ALLISTAIR JOYNER (WC) 0 4 ALLISTAIR JOYNER (WC)
3 May 19:45:00 47 NICO ERASMUS (WG) VS CEDRIC MITCHLEY (WCR) 2 4 CEDRIC MITCHLEY (WCR)
3 May 19:45:00 48 QUINTON WATT (GN) VS BRYAN MADDEN (WP) 3 4 BRYAN MADDEN (WP)
3 May 21:00:00 23 NATHAN BARNES (WG) VS DHEVAN MOODLEY (KZN) 3 4 DHEVAN MOODLEY (KZN)
3 May 21:00:00 24 VERNON DE JONGH (CBOL) VS JACQUES LAUBSCHER (WC) 2 4 JACQUES LAUBSCHER (WC)
3 May 21:00:00 25 SHANE WENTZEL (WC) VS SHANE PILLAY (EG) 1 4 SHANE PILLAY (EG)
3 May 21:00:00 26 BILLY DIX-PEEK (SDB) VS DICKY WHITMORE (WPCR) 4 2 BILLY DIX-PEEK (SDB)
3 May 21:00:00 27 PATRICK DELLIEU (GN) VS THEUNS VENTER (EG) 4 2 PATRICK DELLIEU (GN)
3 May 21:00:00 28 NEELS GROENEWALD (GN) VS FRANSCISCO MENTOOR (WCR) 4 2 NEELS GROENEWALD (GN)
3 May 21:00:00 29 KEITH RABILAL (KZN) VS WILLIAM HARINGTON (CBOL) 3 4 WILLIAM HARINGTON (CBOL)
3 May 21:00:00 30 MARK DE JAGER (WCR) VS YOGAN GOVENDER (KZN) 4 1 MARK DE JAGER (WCR)
3 May 21:00:00 31 SHANE DAVIES (MP) VS LEON NEL (EC) 1 4 LEON NEL (EC)
3 May 21:00:00 32 RICARDO BRINK (BOL) VS ELTON GOEDA (EC) 0 4 ELTON GOEDA (EC)
3 May 21:00:00 33 CRAIG MOODLEY (EG) VS JOEY NAIR (KZN) 4 0 CRAIG MOODLEY (EG)
3 May 21:00:00 34 JOHAN CLOETE (NWP) VS FARHAAD MAHOMED (EG) 1 4 FARHAAD MAHOMED (EG)
3 May 21:00:00 35 JUAN VAN TONDER (EC) VS RUDY MEYER (BOL) 0 4 RUDY MEYER (BOL)
3 May 21:00:00 36 NAZEEM GOLDING (WP) VS NERINA PALMER (SG) 4 3 NAZEEM GOLDING (WP)
3 May 21:00:00 37 MICHAEL NKODI (SG) VS ELIAS NOMAKHAKHAYI (WPCR) 0 4 ELIAS NOMAKHAKHAYI (WPCR)
3 May 21:00:00 38 CAROL-ANN FRANKEN (BOL) VS HILTON DANIELS (WP) 1 4 HILTON DANIELS (WP)
3 May 21:00:00 39 ALF UECKERMANN (MP) VS FRANS MULLER (MP) 0 4 FRANS MULLER (MP)
3 May 21:00:00 40 NORMAN DELPORT (NWP) VS NORMAN TULLUES (NWP) 4 0 NORMAN DELPORT (NWP)
3 May 21:00:00 41 TEWIS JOUBERT (GN) VS STEFAN WEBER (KZN) 4 0 TEWIS JOUBERT (GN)
3 May 21:00:00 42 PIETER VISSER (GN) VS ANYA ROUX (SDB) 4 0 PIETER VISSER (GN)