Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2017 SA Masters 8-Ball Pool Championships - Singles Draw

Final

Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
FINAL 14:00:00 21 ROBBIE GRACE (GN) 8 VS YUSUF VAN WYK (WG) 8 6 ROBBIE GRACE (GN) 8

Semis

Best of 15
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
6 May 11:00:00 15 ROBBIE GRACE (GN) 8 VS DUDLEY GRAHAM (WCR) 8 6 ROBBIE GRACE (GN) 8
6 May 11:00:00 16 HENRY MOSES (KZN) VS YUSUF VAN WYK (WG) 5 8 YUSUF VAN WYK (WG)

Quarters

Best of 13
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
QF-1 19:00:00 4 PIETER RADEMEYER (EC) 1 VS ROBBIE GRACE (GN) 8 5 7 ROBBIE GRACE (GN) 8
QF-2 19:00:00 7 WAYNE ESAU (WCR) 5 VS DUDLEY GRAHAM (WCR) 5 7 DUDLEY GRAHAM (WCR)
QF-3 19:00:00 1 SHAHEED BASSADIEN (WP) VS HENRY MOSES (KZN) 4 7 HENRY MOSES (KZN)
QF-4 19:00:00 10 DANIE SWART (CW) 10 VS YUSUF VAN WYK (WG) 3 7 YUSUF VAN WYK (WG)

16

Best of 11
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
16-1 16:30:00 5 PIETER RADEMEYER (EC) 1 VS NEVILLE DAVIDS (NWP) 6 4 PIETER RADEMEYER (EC) 1
16-2 16:30:00 4 ALAN COLLOP (OVB) 9 VS ROBBIE GRACE (GN) 8 1 6 ROBBIE GRACE (GN) 8
16-3 16:30:00 3 WAYNE ESAU (WCR) 5 VS HEIN VAN STADEN (MP) 12 6 5 WAYNE ESAU (WCR) 5
16-4 16:30:00 1 DUDLEY GRAHAM (WCR) VS RONNIE SEPTEMBER (EC) 6 3 DUDLEY GRAHAM (WCR)
16-5 16:30:00 10 SHAHEED BASSADIEN (WP) VS SEDICK ADAMS (WC) 6 4 SHAHEED BASSADIEN (WP)
16-6 16:30:00 9 HENRY MOSES (KZN) VS COLIN MANEVELD (OVB) 6 6 4 HENRY MOSES (KZN)
16-7 16:30:00 8 TONY DU PREEZ (EC) 7 VS DANIE SWART (CW) 10 2 6 DANIE SWART (CW) 10
16-8 16:30:00 7 ANGELO SIKIOTIS (EG) VS YUSUF VAN WYK (WG) 0 6 YUSUF VAN WYK (WG)

32

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
5 May 14:15:00 1 PIETER RADEMEYER (EC) 1 VS GRANT COETZEE (CW) 5 4 PIETER RADEMEYER (EC) 1
5 May 14:15:00 2 NEVILLE DAVIDS (NWP) VS KOBUS JANSEN (GN) 16 5 3 NEVILLE DAVIDS (NWP)
5 May 14:15:00 3 ALAN COLLOP (OVB) 9 VS COENIE STOLZ (GN) 5 4 ALAN COLLOP (OVB) 9
5 May 14:15:00 4 RIAZ IBRAHIM (KZN) VS ROBBIE GRACE (GN) 8 0 5 ROBBIE GRACE (GN) 8
5 May 14:15:00 5 WAYNE ESAU (WCR) 5 VS MARCO BENDER (MP) 5 4 WAYNE ESAU (WCR) 5
5 May 14:15:00 6 IMO VAN STAVEL (SG) VS HEIN VAN STADEN (MP) 12 3 5 HEIN VAN STADEN (MP) 12
5 May 14:15:00 7 DEREK BREYTENBACH (WCR) VS DUDLEY GRAHAM (WCR) 2 5 DUDLEY GRAHAM (WCR)
5 May 14:15:00 8 RONNIE SEPTEMBER (EC) VS GERT HIBBERT (WCR) 4 5 1 RONNIE SEPTEMBER (EC)
5 May 14:15:00 9 ANDRE BIRKENSTOCK (GN) VS SHAHEED BASSADIEN (WP) 3 5 SHAHEED BASSADIEN (WP)
5 May 14:15:00 10 SEDICK ADAMS (WC) VS SHANE LAI WING (EC) 14 5 2 SEDICK ADAMS (WC)
5 May 14:15:00 11 MARK WILSNACH (OVB) 11 VS HENRY MOSES (KZN) 0 5 HENRY MOSES (KZN)
5 May 14:15:00 12 HARRY THERON (WG) VS COLIN MANEVELD (OVB) 6 0 5 COLIN MANEVELD (OVB) 6
5 May 14:15:00 13 TONY DU PREEZ (EC) 7 VS COLLIN CATO (MP) 5 2 TONY DU PREEZ (EC) 7
5 May 14:15:00 14 PATRICK SNYMAN (WG) VS DANIE SWART (CW) 10 3 5 DANIE SWART (CW) 10
5 May 14:15:00 15 ANGELO SIKIOTIS (EG) VS ALLISTER JOYNER (WP) 5 4 ANGELO SIKIOTIS (EG)
5 May 14:15:00 16 EBRAHIM KROTZ (WP) VS YUSUF VAN WYK (WG) 2 5 YUSUF VAN WYK (WG)

64

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
5 May 12:15:00 1 PIETER RADEMEYER (EC) 1 VS ANDRE BEYERS (SDB) 5 2 PIETER RADEMEYER (EC) 1
5 May 12:15:00 2 GRANT COETZEE (CW) VS JAMIEL ADAMS (EC) 5 1 GRANT COETZEE (CW)
5 May 12:15:00 3 NEVILLE DAVIDS (NWP) VS LOUWRENS STERLEY (WG) 5 1 NEVILLE DAVIDS (NWP)
5 May 12:15:00 4 JAKES VAN ZEGEN (GN) VS KOBUS JANSEN (GN) 16 0 5 KOBUS JANSEN (GN) 16
5 May 12:15:00 5 ALAN COLLOP (OVB) 9 VS CHRISTO REYNEKE (MP) 5 0 ALAN COLLOP (OVB) 9
5 May 12:15:00 6 COENIE STOLZ (GN) VS WESSIE VAN DER MERWE (GN) 5 2 COENIE STOLZ (GN)
5 May 12:15:00 7 RIAZ IBRAHIM (KZN) VS DAVID HENDRICKS (BOL) 5 2 RIAZ IBRAHIM (KZN)
5 May 12:15:00 8 LIONAL HEWITT (EG) VS ROBBIE GRACE (GN) 8 1 5 ROBBIE GRACE (GN) 8
5 May 12:15:00 9 WAYNE ESAU (WCR) 5 VS ANTONE MAKOANYANE (NWP) 5 4 WAYNE ESAU (WCR) 5
5 May 12:15:00 10 MARCO BENDER (MP) VS PIET BARNARD (WG) 5 2 MARCO BENDER (MP)
5 May 12:15:00 11 LEON HART (GN) VS IMO VAN STAVEL (SG) 2 5 IMO VAN STAVEL (SG)
5 May 12:15:00 12 CLAUDIUS COAKLEY (GN) VS HEIN VAN STADEN (MP) 12 4 5 HEIN VAN STADEN (MP) 12
5 May 12:15:00 13 HANNES OOSTHUIZEN (GN) 13 VS DEREK BREYTENBACH (WCR) 4 5 DEREK BREYTENBACH (WCR)
5 May 12:15:00 14 SELVIN MOODLEY (KZN) VS DUDLEY GRAHAM (WCR) 4 5 DUDLEY GRAHAM (WCR)
5 May 12:15:00 15 DANIE VAN ZYL (WP) VS RONNIE SEPTEMBER (EC) 2 5 RONNIE SEPTEMBER (EC)
5 May 12:15:00 16 RICARDO ANDRADE (EC) VS GERT HIBBERT (WCR) 4 1 5 GERT HIBBERT (WCR) 4
5 May 12:15:00 17 JOHN ELLIS (GN) 3 VS ANDRE BIRKENSTOCK (GN) 4 5 ANDRE BIRKENSTOCK (GN)
5 May 12:15:00 18 SHAHEED BASSADIEN (WP) VS PIET COLYN (GN) 5 3 SHAHEED BASSADIEN (WP)
5 May 12:15:00 19 SCHALK VAN DER MERWE (EG) VS SEDICK ADAMS (WC) 1 5 SEDICK ADAMS (WC)
5 May 12:15:00 20 SCHALK BURGER (OVB) VS SHANE LAI WING (EC) 14 2 5 SHANE LAI WING (EC) 14
5 May 12:15:00 21 MARK WILSNACH (OVB) 11 VS CHRIS VERMEULEN (SDB) 5 0 MARK WILSNACH (OVB) 11
5 May 12:15:00 22 ENZO FERNANDES (GN) VS HENRY MOSES (KZN) 2 5 HENRY MOSES (KZN)
5 May 12:15:00 23 MARK OPPERMAN (SG) VS HARRY THERON (WG) 4 5 HARRY THERON (WG)
5 May 12:15:00 24 BRIAN ALEXANDER (GN) VS COLIN MANEVELD (OVB) 6 0 5 COLIN MANEVELD (OVB) 6
5 May 12:15:00 25 TONY DU PREEZ (EC) 7 VS RENNIER HIGGENS (GN) 5 0 TONY DU PREEZ (EC) 7
5 May 12:15:00 26 WALTER HOW (OVB) VS COLLIN CATO (MP) 1 5 COLLIN CATO (MP)
5 May 12:15:00 27 PATRICK SNYMAN (WG) VS RASHID ABDOL (SG) 5 1 PATRICK SNYMAN (WG)
5 May 12:15:00 28 DEON VAN DER WALT (GN) VS DANIE SWART (CW) 10 0 5 DANIE SWART (CW) 10
5 May 12:15:00 29 SAVVA SAVVKIS (EC) 15 VS ANGELO SIKIOTIS (EG) 3 5 ANGELO SIKIOTIS (EG)
5 May 12:15:00 30 ALLISTER JOYNER (WP) VS ROWAN JANTJIES (BOL) 5 2 ALLISTER JOYNER (WP)
5 May 12:15:00 31 IRVIN BASSON (EC) VS EBRAHIM KROTZ (WP) 1 5 EBRAHIM KROTZ (WP)
5 May 12:15:00 32 YUSUF VAN WYK (WG) VS ALAN BROUDE (EG) 2 5 2 YUSUF VAN WYK (WG)

128 (96)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
4 May 15:30:00 1 GRANT COETZEE (CW) VS COLIN NAIDOO (KZN) 4 1 GRANT COETZEE (CW)
4 May 15:30:00 2 AUDREY COETZEE (SDB) VS ANDRE BEYERS (SDB) 1 4 ANDRE BEYERS (SDB)
4 May 15:30:00 3 DAVID PRINCE (CBOL) VS NEVILLE DAVIDS (NWP) 2 4 NEVILLE DAVIDS (NWP)
4 May 15:30:00 4 JAMIEL ADAMS (EC) VS BRUCE CILLIERS (EG) 4 3 JAMIEL ADAMS (EC)
4 May 15:30:00 5 JAKES VAN ZEGEN (GN) VS ZAINE KHAN (EG) 4 3 JAKES VAN ZEGEN (GN)
4 May 15:30:00 6 MARK SNYDERS (WC) VS LOUWRENS STERLEY (WG) 1 4 LOUWRENS STERLEY (WG)
4 May 15:30:00 7 COENIE STOLZ (GN) VS KEN PLENTY (SDB) 4 2 COENIE STOLZ (GN)
4 May 15:30:00 8 CHRISTO REYNEKE (MP) VS PIET MALAN (SDB) 4 1 CHRISTO REYNEKE (MP)
4 May 15:30:00 9 RIAZ IBRAHIM (KZN) VS PIERRE WALTERS (WG) 4 0 RIAZ IBRAHIM (KZN)
4 May 15:30:00 10 PETER MARAIS (OVB) VS WESSIE VAN DER MERWE (GN) 1 4 WESSIE VAN DER MERWE (GN)
4 May 15:30:00 11 LIONAL HEWITT (EG) VS DANIE VAN DER NEST (EG) 4 1 LIONAL HEWITT (EG)
4 May 15:30:00 12 JR STOLTZ (MP) VS DAVID HENDRICKS (BOL) 2 4 DAVID HENDRICKS (BOL)
4 May 15:30:00 13 REGGIE JASPER (OVB) VS MARCO BENDER (MP) 3 4 MARCO BENDER (MP)
4 May 15:30:00 14 ANTONE MAKOANYANE (NWP) VS COBUS VAN DER SCHYFF (MP) 4 3 ANTONE MAKOANYANE (NWP)
4 May 15:30:00 15 LEON HART (GN) VS MICHAEL SPENCER (CW) 4 0 LEON HART (GN)
4 May 15:30:00 16 MOOS WILLIAMS (BOL) VS PIET BARNARD (WG) 1 4 PIET BARNARD (WG)
4 May 15:30:00 17 CLAUDIUS COAKLEY (GN) VS KOOS STEYN (CW) 4 0 CLAUDIUS COAKLEY (GN)
4 May 15:30:00 18 STEVEN LAMBERT (WCR) VS IMO VAN STAVEL (SG) 2 4 IMO VAN STAVEL (SG)
4 May 15:30:00 19 CRAIG CURTIS (GN) VS SELVIN MOODLEY (KZN) 0 4 SELVIN MOODLEY (KZN)
4 May 15:30:00 20 DEREK BREYTENBACH (WCR) VS NAZEEM ACHMAT (WC) 4 1 DEREK BREYTENBACH (WCR)
4 May 15:30:00 21 KENNETH WEIMERS (BOL) VS DANIE VAN ZYL (WP) 0 4 DANIE VAN ZYL (WP)
4 May 15:30:00 22 DIRK VAN DER NEST (EG) VS DUDLEY GRAHAM (WCR) 3 4 DUDLEY GRAHAM (WCR)
4 May 15:30:00 23 SIVA PERUMAL (SDB) VS RICARDO ANDRADE (EC) 0 4 RICARDO ANDRADE (EC)
4 May 15:30:00 24 GAVIN MYBURGH (EC) VS RONNIE SEPTEMBER (EC) 2 4 RONNIE SEPTEMBER (EC)
4 May 16:45:00 1 SHAHEED BASSADIEN (WP) VS TERENCE CLAASEN (CW) 4 0 SHAHEED BASSADIEN (WP)
4 May 16:45:00 2 JUAN VAN TONDER (EC) VS ANDRE BIRKENSTOCK (GN) 0 4 ANDRE BIRKENSTOCK (GN)
4 May 16:45:00 3 CLIFFORD VAN VEEN (OVB) VS SCHALK VAN DER MERWE (EG) 1 4 SCHALK VAN DER MERWE (EG)
4 May 16:45:00 4 DRIES VAN TONDER (EG) VS PIET COLYN (GN) 0 4 PIET COLYN (GN)
4 May 16:45:00 5 SCHALK BURGER (OVB) VS ERIC BONTHUYS (EC) 4 1 SCHALK BURGER (OVB)
4 May 16:45:00 6 SEDICK ADAMS (WC) VS GLEN STEYN (BOL) 4 1 SEDICK ADAMS (WC)
4 May 16:45:00 7 ENZO FERNANDES (GN) VS RUSSEL FISHER (MP) 4 3 ENZO FERNANDES (GN)
4 May 16:45:00 8 CHRIS VERMEULEN (SDB) VS ERROL PURSAN (KZN) 4 2 CHRIS VERMEULEN (SDB)
4 May 16:45:00 9 MARK OPPERMAN (SG) VS ASHRAF DE HAAS (WC) 4 3 MARK OPPERMAN (SG)
4 May 16:45:00 10 HENRY MOSES (KZN) VS THYS GREEFF (MP) 4 0 HENRY MOSES (KZN)
4 May 16:45:00 11 ROY GOVENDER (KZN) VS BRIAN ALEXANDER (GN) 2 4 BRIAN ALEXANDER (GN)
4 May 16:45:00 12 HARRY THERON (WG) VS LEON JACOBS (MP) 4 0 HARRY THERON (WG)
4 May 16:45:00 13 ANDRE HOLDER (EG) VS WALTER HOW (OVB) 2 4 WALTER HOW (OVB)
4 May 16:45:00 14 CLARENCE PRINCE (EC) VS RENNIER HIGGENS (GN) 3 4 RENNIER HIGGENS (GN)
4 May 16:45:00 15 ANTHONY LATOLA (EC) VS PATRICK SNYMAN (WG) 2 4 PATRICK SNYMAN (WG)
4 May 16:45:00 16 COLLIN CATO (MP) VS JAN STRYDOM (MP) 4 2 COLLIN CATO (MP)
4 May 16:45:00 17 STEVE SACKS (EG) VS DEON VAN DER WALT (GN) 1 4 DEON VAN DER WALT (GN)
4 May 16:45:00 18 YUSUF SYLVESTER (WP) VS RASHID ABDOL (SG) 3 4 RASHID ABDOL (SG)
4 May 16:45:00 19 ALLISTER JOYNER (WP) VS AVEROL BOOYSEN (EC) 4 3 ALLISTER JOYNER (WP)
4 May 16:45:00 20 ANGELO SIKIOTIS (EG) VS RICHARD LE ROUX (OVB) 4 3 ANGELO SIKIOTIS (EG)
4 May 16:45:00 21 IRVIN BASSON (EC) VS EDMUND LEWIS (BOL) 4 2 IRVIN BASSON (EC)
4 May 16:45:00 22 ROWAN JANTJIES (BOL) VS JOHN MACAULAY (SDB) 4 0 ROWAN JANTJIES (BOL)
4 May 16:45:00 23 SIMON ARENDSE (WP) VS YUSUF VAN WYK (WG) 2 4 YUSUF VAN WYK (WG)
4 May 16:45:00 24 MARK NEVETT (EG) VS EBRAHIM KROTZ (WP) 0 4 EBRAHIM KROTZ (WP)

256 (192)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
4 May 13:00:00 1 YUSUF SYLVESTER (WP) VS ATHOLL MANAS (BOL) 4 0 YUSUF SYLVESTER (WP)
4 May 13:00:00 2 ALLISTER JOYNER (WP) VS SAKKIE POTGIETER (NWP) 4 0 ALLISTER JOYNER (WP)
4 May 13:00:00 3 ANGELO SIKIOTIS (EG) VS GEORGE COKAYNE (GN) 4 1 ANGELO SIKIOTIS (EG)
4 May 13:00:00 4 IRVIN BASSON (EC) VS PHILLIP VAN DYK (WG) 4 0 IRVIN BASSON (EC)
4 May 13:00:00 5 ROWAN JANTJIES (BOL) VS ELDO MARAIS (OVB) 4 1 ROWAN JANTJIES (BOL)
4 May 13:00:00 6 VAUGHAN RICHARDS (OVB) VS SIMON ARENDSE (WP) 3 4 SIMON ARENDSE (WP)
4 May 13:00:00 7 THEMBA MOILWA (SG) VS MARK NEVETT (EG) 2 4 MARK NEVETT (EG)
4 May 13:00:00 8 COLIN NAIDOO (KZN) VS VIC NAIOO (SG) 4 3 COLIN NAIDOO (KZN)
4 May 13:00:00 9 CALIE BEIROWSKI (EG) VS ANDRE BEYERS (SDB) 3 4 ANDRE BEYERS (SDB)
4 May 13:00:00 10 VINCENT HALLIDAY (GN) VS NEVILLE DAVIDS (NWP) 2 4 NEVILLE DAVIDS (NWP)
4 May 13:00:00 11 BRUCE CILLIERS (EG) VS AUBREY JOHNS (WP) 4 1 BRUCE CILLIERS (EG)
4 May 13:00:00 12 DEON VAN ZYL (EC) VS ZAINE KHAN (EG) 0 4 ZAINE KHAN (EG)
4 May 13:00:00 13 MONTE MEYER (NWP) VS LOUWRENS STERLEY (WG) 3 4 LOUWRENS STERLEY (WG)
4 May 13:00:00 14 HENNIE KOTZE (EG) VS KEN PLENTY (SDB) 2 4 KEN PLENTY (SDB)
4 May 13:00:00 15 PIET MALAN (SDB) VS EBRAHIEM BAADJIES (WC) 4 2 PIET MALAN (SDB)
4 May 13:00:00 16 ANDRE ERASMUS (WG) VS PIERRE WALTERS (WG) 1 4 PIERRE WALTERS (WG)
4 May 13:00:00 17 GRAHAM ALLEN (EG) VS WESSIE VAN DER MERWE (GN) 2 4 WESSIE VAN DER MERWE (GN)
4 May 13:00:00 18 HENDRIK NEL (GN) VS DANIE VAN DER NEST (EG) 3 4 DANIE VAN DER NEST (EG)
4 May 13:00:00 19 DAVID HENDRICKS (BOL) VS JUNAID PETERS (WP) 4 2 DAVID HENDRICKS (BOL)
4 May 13:00:00 20 MARCO BENDER (MP) VS KEN INGGS (GN) 4 3 MARCO BENDER (MP)
4 May 13:00:00 21 COBUS VAN DER SCHYFF (MP) VS LEN VAN NIEUWENHUIZEN (GN) 4 3 COBUS VAN DER SCHYFF (MP)
4 May 13:00:00 22 DEON NELL (EC) VS MICHAEL SPENCER (CW) 0 4 MICHAEL SPENCER (CW)
4 May 13:00:00 23 PIET BARNARD (WG) VS ALLEN NOBLE (KZN) 4 0 PIET BARNARD (WG)
4 May 13:00:00 24 BUKS SWANEPOEL (KZN) VS KOOS STEYN (CW) 1 4 KOOS STEYN (CW)
4 May 13:00:00 25 IMO VAN STAVEL (SG) VS ZAIN KHAN (KZN) 4 2 IMO VAN STAVEL (SG)
4 May 13:00:00 26 RIAAN NEL (WG) VS SELVIN MOODLEY (KZN) 0 4 SELVIN MOODLEY (KZN)
4 May 13:00:00 27 NAZEEM ACHMAT (WC) VS VERNON MALLY (WC) 4 1 NAZEEM ACHMAT (WC)
4 May 14:00:00 1 DANIE VAN ZYL (WP) VS BASIL KING (KZN) 4 2 DANIE VAN ZYL (WP)
4 May 14:00:00 2 ELIAS NOMOKHAKHAYI (OVB) VS DUDLEY GRAHAM (WCR) 3 4 DUDLEY GRAHAM (WCR)
4 May 14:00:00 3 RICARDO ANDRADE (EC) VS PAUL EAGLETON (EC) 4 1 RICARDO ANDRADE (EC)
4 May 14:00:00 4 RONNIE SEPTEMBER (EC) VS BEN LUDICK (CW) 4 2 RONNIE SEPTEMBER (EC)
4 May 14:00:00 5 TERENCE CLAASEN (CW) VS GAVIN MILLER (WC) 4 1 TERENCE CLAASEN (CW)
4 May 14:00:00 6 ANDRE BIRKENSTOCK (GN) VS ROY SMITH (OVB) 4 2 ANDRE BIRKENSTOCK (GN)
4 May 14:00:00 7 JOSEPH MULLER (WP) VS SCHALK VAN DER MERWE (EG) 3 4 SCHALK VAN DER MERWE (EG)
4 May 14:00:00 8 ALBERT OCTOBER (CW) VS PIET COLYN (GN) 1 4 PIET COLYN (GN)
4 May 14:00:00 9 ERIC BONTHUYS (EC) VS JOHAN VAN TONDER (OVB) 4 2 ERIC BONTHUYS (EC)
4 May 14:00:00 10 PIETER STEYN(GN) VS GLEN STEYN (BOL) 3 4 GLEN STEYN (BOL)
4 May 14:00:00 11 RUSSEL FISHER (MP) VS WALLACE RICKS (EC) 4 0 RUSSEL FISHER (MP)
4 May 14:00:00 12 JOHN MORGAN (OVB) VS ERROL PURSAN (KZN) 2 4 ERROL PURSAN (KZN)
4 May 14:00:00 13 ASHRAF DE HAAS (WC) VS JOHAN SCHOLTZ (EC) 4 3 ASHRAF DE HAAS (WC)
4 May 14:00:00 14 MERVIN MARTIN (CW) VS THYS GREEFF (MP) 2 4 THYS GREEFF (MP)
4 May 14:00:00 15 GLEN WISEMAN (OVB) VS BRIAN ALEXANDER (GN) 1 4 BRIAN ALEXANDER (GN)
4 May 14:00:00 16 LOUIS VAN NIEKERK (WG) VS LEON JACOBS (MP) 3 4 LEON JACOBS (MP)
4 May 14:00:00 17 WALTER HOW (OVB) VS MARCEL DE RIDDER (OVB) 4 0 WALTER HOW (OVB)
4 May 14:00:00 18 RENNIER HIGGENS (GN) VS RIEDWAAN MARSHMAN (WG) 4 3 RENNIER HIGGENS (GN)
4 May 14:00:00 19 PATRICK SNYMAN (WG) VS FRANS VAN WYK (GN) 4 0 PATRICK SNYMAN (WG)
4 May 14:00:00 20 JAN STRYDOM (MP) VS ISGAK ISAACS (WP) 4 3 JAN STRYDOM (MP)
4 May 14:00:00 21 DEON VAN DER WALT (GN) VS NIELEN PIENAAR (NWP) 4 0 DEON VAN DER WALT (GN)
4 May 14:00:00 22 BENNIE EIMAN (GN) VS RASHID ABDOL (SG) 0 4 RASHID ABDOL (SG)
4 May 14:00:00 23 AVEROL BOOYSEN (EC) VS CHARLES NOTHNAGEL (OVB) 4 2 AVEROL BOOYSEN (EC)
4 May 14:00:00 24 RICHARD LE ROUX (OVB) VS RAYMOND CHETTY (SG) 4 1 RICHARD LE ROUX (OVB)
4 May 14:00:00 25 EDMUND LEWIS (BOL) VS GEORGE WOLMARANS (WP) 4 2 EDMUND LEWIS (BOL)
4 May 14:00:00 26 JOHN MACAULAY (SDB) VS WILLIAM MARTIN (CW) 4 1 JOHN MACAULAY (SDB)
4 May 14:00:00 27 ROY SAGE (GN) VS YUSUF VAN WYK (WG) 1 4 YUSUF VAN WYK (WG)
4 May 14:00:00 28 JOHAN VAN NIEKERK (NWP) VS EBRAHIM KROTZ (WP) 2 4 EBRAHIM KROTZ (WP)