Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2017 SA Opens 8-Ball Pool Championships - Singles

Final

Best of 17
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
FINAL 13:15:00 14 SELLO DICK (CG) 1 VS YAZEED SALIE (WC) 9 6 SELLO DICK (CG) 1

Semis

Best of 15
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
14 Oct 11:00:00 11 SELLO DICK (CG) 1 VS THABANG MAKHUBEDU (GN) 8 5 SELLO DICK (CG) 1
14 Oct 11:00:00 23 MARCO WILLIAMS (WP) 14 VS YAZEED SALIE (WC) 5 8 YAZEED SALIE (WC)

Quarters

Best of 13
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
42657 15:00:00 8 SELLO DICK (CG) 1 VS MABUTI MBOTYENI (SG) 9 7 5 SELLO DICK (CG) 1
42657 15:00:00 11 DEAN BYLEVELD (CBOL) 5 VS THABANG MAKHUBEDU (GN) 4 7 THABANG MAKHUBEDU (GN)
42657 15:00:00 20 MARCO WILLIAMS (WP) 14 VS JAMIEL JACOBS (IKP) 7 5 MARCO WILLIAMS (WP) 14
42657 15:00:00 23 GRANT SCHIKKER (WC) VS YAZEED SALIE (WC) 1 7 YAZEED SALIE (WC)

16

Best of 11
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
13 Oct 12:40:00 1 SELLO DICK (CG) 1 VS RIYAAD DAVIDS (WC) 6 3 SELLO DICK (CG) 1
13 Oct 12:40:00 3 MABUTI MBOTYENI (SG) 9 VS LUCAS VENTER (EG) 8 6 3 MABUTI MBOTYENI (SG) 9
13 Oct 12:40:00 4 DEAN BYLEVELD (CBOL) 5 VS ANDILE NKOHLE (SG) 6 1 DEAN BYLEVELD (CBOL) 5
13 Oct 12:40:00 6 SYLVESTER JACOBS (NWP) VS THABANG MAKHUBEDU (GN) 3 6 THABANG MAKHUBEDU (GN)
13 Oct 12:40:00 8 TYRONE GOLIATH (WC) 3 VS MARCO WILLIAMS (WP) 14 2 6 MARCO WILLIAMS (WP) 14
13 Oct 12:40:00 11 TEWIS JOUBERT (GN) 11 VS JAMIEL JACOBS (IKP) 4 6 JAMIEL JACOBS (IKP)
13 Oct 12:40:00 15 SHADLEY MURRAY (IKP) 7 VS GRANT SCHIKKER (WC) 5 6 GRANT SCHIKKER (WC)
13 Oct 12:40:00 16 PIETER DU TOIT (EG) VS YAZEED SALIE (WC) 3 6 YAZEED SALIE (WC)

32

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
13 Oct 10:25:00 1 SELLO DICK (CG) 1 VS ELCANO BAILEY (WP) 5 1 SELLO DICK (CG) 1
13 Oct 10:25:00 2 TAMSANQA JABAVU (CG) VS RIYAAD DAVIDS (WC) 4 5 RIYAAD DAVIDS (WC)
13 Oct 10:25:00 3 MABUTI MBOTYENI (SG) 9 VS WINSON MILLER (SG) 5 3 MABUTI MBOTYENI (SG) 9
13 Oct 10:25:00 4 NAZEEM WASSUNG (WP) VS LUCAS VENTER (EG) 8 1 5 LUCAS VENTER (EG) 8
13 Oct 10:25:00 5 DEAN BYLEVELD (CBOL) 5 VS CHRISTOPHER DE JAGER (NWP) 5 0 DEAN BYLEVELD (CBOL) 5
13 Oct 10:25:00 6 REINHARD VENTER (GN) VS ANDILE NKOHLE (SG) 1 5 ANDILE NKOHLE (SG)
13 Oct 10:25:00 7 SYLVESTER JACOBS (NWP) VS NAZEEM ALBERTUS (WP) 5 2 SYLVESTER JACOBS (NWP)
13 Oct 10:25:00 8 THABANG MAKHUBEDU (GN) VS SHAHEEM ROSSIERS (WP) 4 5 3 THABANG MAKHUBEDU (GN)
13 Oct 10:25:00 9 TYRONE GOLIATH (WC) 3 VS KEVIN MARTIN (IKP) 5 1 TYRONE GOLIATH (WC) 3
13 Oct 10:25:00 10 PIETER RADEMEYER (EC) VS MARCO WILLIAMS (WP) 14 2 5 MARCO WILLIAMS (WP) 14
13 Oct 10:25:00 11 TEWIS JOUBERT (GN) 11 VS MUNIER CASSIM (GN) 5 1 TEWIS JOUBERT (GN) 11
13 Oct 10:25:00 12 JAMIEL JACOBS (IKP) VS CHRIS SNYMAN (CBOL) 6 5 3 JAMIEL JACOBS (IKP)
13 Oct 10:25:00 13 SHADLEY MURRAY (IKP) 7 VS EUGENE ABDOL (CBOL) 5 2 SHADLEY MURRAY (IKP) 7
13 Oct 10:25:00 14 RUSHIN BOWERS (WC) VS GRANT SCHIKKER (WC) 4 5 GRANT SCHIKKER (WC)
13 Oct 10:25:00 15 PIETER DU TOIT (EG) VS REEVEK RAMLALL (KZN) 5 3 PIETER DU TOIT (EG)
13 Oct 10:25:00 16 YAZEED SALIE (WC) VS JOSEPH MTSWENI I(CBOL) 2 5 2 YAZEED SALIE (WC)

64

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
13 Oct 08:30:00 1 SELLO DICK (CG) 1 VS BRANDON COETZEE (SDB) 5 1 SELLO DICK (CG) 1
13 Oct 08:30:00 2 ELCANO BAILEY (WP) VS WESLEY BORNMAN (GN) 5 0 ELCANO BAILEY (WP)
13 Oct 08:30:00 3 TAMSANQA JABAVU (CG) VS STEPHAN BARNARD (EC) 5 2 TAMSANQA JABAVU (CG)
13 Oct 08:30:00 4 RIYAAD DAVIDS (WC) VS AZIM HOOSEN (CG) 16 5 4 RIYAAD DAVIDS (WC)
13 Oct 08:30:00 5 MABUTI MBOTYENI (SG) 9 VS NATAAN SMIT (CBOL) 5 0 MABUTI MBOTYENI (SG) 9
13 Oct 08:30:00 6 WINSON MILLER (SG) VS GOLDEN MATSHIGA (SG) 5 0 WINSON MILLER (SG)
13 Oct 08:30:00 7 NAZEEM WASSUNG (WP) VS FAIZEL LINKS (WP) 5 2 NAZEEM WASSUNG (WP)
13 Oct 08:30:00 8 NOWELLYN KLEINSMIDT (WC) VS LUCAS VENTER (EG) 8 2 5 LUCAS VENTER (EG) 8
13 Oct 08:30:00 9 DEAN BYLEVELD (CBOL) 5 VS AIDEN KELLY (SG) 5 1 DEAN BYLEVELD (CBOL) 5
13 Oct 08:30:00 10 THURSTON BOSMAN (WP) VS CHRISTOPHER DE JAGER (NWP) 3 5 CHRISTOPHER DE JAGER (NWP)
13 Oct 08:30:00 11 REINHARD VENTER (GN) VS PIERRE PROLLIUS (EG) 5 3 REINHARD VENTER (GN)
13 Oct 08:30:00 12 ANDILE NKOHLE (SG) VS DEON DANIELS (WP) 12 5 2 ANDILE NKOHLE (SG)
13 Oct 08:30:00 13 CASTELLO NAIDOO (KZN) 13 VS SYLVESTER JACOBS (NWP) 0 5 SYLVESTER JACOBS (NWP) ,
13 Oct 08:30:00 14 NAZEEM ALBERTUS (WP) VS WAYNE HICKS (WP) 5 3 NAZEEM ALBERTUS (WP) ,
13 Oct 08:30:00 15 THABANG MAKHUBEDU (GN) VS RIAAN BOTHMA (GN) 5 0 THABANG MAKHUBEDU (GN) ,
13 Oct 08:30:00 16 JASON JACKSON (WP) VS SHAHEEM ROSSIERS (WP) 4 3 5 SHAHEEM ROSSIERS (WP) 4 ,
13 Oct 08:30:00 17 TYRONE GOLIATH (WC) 3 VS KIRK ORANGE (WP) 5 1 TYRONE GOLIATH (WC) 3 ,
13 Oct 08:30:00 18 RUNGQU BUNTU (EC) VS KEVIN MARTIN (IKP) 3 5 KEVIN MARTIN (IKP) ,
13 Oct 08:30:00 19 MARIUS LEWIS (SDB) VS PIETER RADEMEYER (EC) 0 5 PIETER RADEMEYER (EC) ,
13 Oct 08:30:00 20 LIONEL CHEETTY (KZN) VS MARCO WILLIAMS (WP) 14 0 5 MARCO WILLIAMS (WP) 14 ,
13 Oct 08:30:00 21 TEWIS JOUBERT (GN) 11 VS WESLEY CUPIDO (IKP) 5 4 TEWIS JOUBERT (GN) 11 ,
13 Oct 08:30:00 22 MARK ADRIAANSE (SG) VS MUNIER CASSIM (GN) 3 5 MUNIER CASSIM (GN) ,
13 Oct 08:30:00 23 JAMIEL JACOBS (IKP) VS XABIA BROMFIELD (GN) 5 4 JAMIEL JACOBS (IKP) ,
13 Oct 08:30:00 24 REECE ALLEN (EG) VS CHRIS SNYMAN (CBOL) 6 1 5 CHRIS SNYMAN (CBOL) 6 ,
13 Oct 08:30:00 25 SHADLEY MURRAY (IKP) 7 VS BRENDON GROBBELAAR (EG) 5 1 SHADLEY MURRAY (IKP) 7 ,
13 Oct 08:30:00 26 ANTON BARNIES (IKP) VS EUGENE ABDOL (CBOL) 0 5 EUGENE ABDOL (CBOL) ,
13 Oct 08:30:00 27 RUSHIN BOWERS (WC) VS RAVI KISTENSAMY (KZN) 5 0 RUSHIN BOWERS (WC) ,
13 Oct 08:30:00 28 GRANT SCHIKKER (WC) VS LIONEL LANGEVELD (WP) 10 5 2 GRANT SCHIKKER (WC) ,
13 Oct 08:30:00 29 VELLY DIAMOND (GN) 15 VS PIETER DU TOIT (EG) 3 5 PIETER DU TOIT (EG) ,
13 Oct 08:30:00 30 REEVEK RAMLALL (KZN) VS HARRY MARTIN (BOL) 5 3 REEVEK RAMLALL (KZN) ,
13 Oct 08:30:00 31 THABO MAHLANGU (GN) VS YAZEED SALIE (WC) 1 5 YAZEED SALIE (WC) ,
13 Oct 08:30:00 32 SHANE GOLIATH (SG) VS JOSEPH MTSWENI I(CBOL) 2 4 5 JOSEPH MTSWENI I(CBOL) 2 ,

128 (96)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
12 Oct 14:30:00 1 GERRIT VENTER (GN) VS ELCANO BAILEY (WP) 1 4 ELCANO BAILEY (WP) ,
12 Oct 14:30:00 2 LAWRENZO WILLIAMS (OVB) VS BRANDON COETZEE (SDB) 3 4 BRANDON COETZEE (SDB) ,
12 Oct 14:30:00 3 TAMSANQA JABAVU (CG) VS ANESCO MALGAS (WCR) 4 1 TAMSANQA JABAVU (CG) ,
12 Oct 14:30:00 4 WESLEY BORNMAN (GN) VS CHRISTO VENTER (WG) 4 1 WESLEY BORNMAN (GN) ,
12 Oct 14:30:00 5 RIYAAD DAVIDS (WC) VS MANDLA MEMA (EC) 4 1 RIYAAD DAVIDS (WC) ,
12 Oct 14:30:00 6 SHELDON JACOBS (SG) VS STEPHAN BARNARD (EC) 3 4 STEPHAN BARNARD (EC) ,
12 Oct 14:30:00 7 RAYMOND BECKER (WG) VS WINSON MILLER (SG) 2 4 WINSON MILLER (SG) ,
12 Oct 14:30:00 8 GARTH BASSON (BOL) VS NATAAN SMIT (CBOL) 1 4 NATAAN SMIT (CBOL) ,
12 Oct 14:30:00 9 ABDULLAH GAMIELDIEN (OVB) VS NAZEEM WASSUNG (WP) 0 4 NAZEEM WASSUNG (WP) ,
12 Oct 14:30:00 10 GOLDEN MATSHIGA (SG) VS SHAUN CHETTY (KZN) 4 0 GOLDEN MATSHIGA (SG) ,
12 Oct 14:30:00 11 NOWELLYN KLEINSMIDT (WC) VS ZAINE KHAN (EG) 4 2 NOWELLYN KLEINSMIDT (WC) ,
12 Oct 14:30:00 12 VAUGHAN RAMJEE (SG) VS FAIZEL LINKS (WP) 2 4 FAIZEL LINKS (WP) ,
12 Oct 14:30:00 13 LESTER BENJAMIN (IKP) VS THURSTON BOSMAN (WP) 3 4 THURSTON BOSMAN (WP) ,
12 Oct 14:30:00 14 AIDEN KELLY (SG) VS CHAESARE MAISTRY (KZN) 4 3 AIDEN KELLY (SG) ,
12 Oct 14:30:00 15 JACO BREYTENBACH (GN) VS REINHARD VENTER (GN) 1 4 REINHARD VENTER (GN) ,
12 Oct 14:30:00 16 CHRISTOPHER DE JAGER (NWP) VS ANMARI DU TOIT (SDB) 4 0 CHRISTOPHER DE JAGER (NWP) ,
12 Oct 14:30:00 17 ANDILE NKOHLE (SG) VS ALTON ABRAHAMS (IKP) 4 3 ANDILE NKOHLE (SG) ,
12 Oct 14:30:00 18 PIERRE PROLLIUS (EG) VS SHANE PELSER (WG) 4 3 PIERRE PROLLIUS (EG) ,
12 Oct 14:30:00 19 NAZEEM ALBERTUS (WP) VS ADEEL UMAIR (SG) 4 3 NAZEEM ALBERTUS (WP) ,
12 Oct 14:30:00 20 KEENAN BLOEMSTEIN (SG) VS SYLVESTER JACOBS (NWP) 2 4 SYLVESTER JACOBS (NWP) ,
12 Oct 14:30:00 21 ZIAD KHAN (CG) VS THABANG MAKHUBEDU (GN) 0 4 THABANG MAKHUBEDU (GN) ,
12 Oct 14:30:00 22 WAYNE HICKS (WP) VS MERCY LYNCH (SG) 4 2 WAYNE HICKS (WP) ,
12 Oct 14:30:00 23 JANNIE AUGUSTYN (SDB) VS JASON JACKSON (WP) 0 4 JASON JACKSON (WP) ,
12 Oct 14:30:00 24 RIAAN BOTHMA (GN) VS LEEROY MARKRAFF (CG) 4 0 RIAAN BOTHMA (GN) ,
12 Oct 14:30:00 25 HENRI KOTZE (WG) VS RUNGQU BUNTU (EC) 2 4 RUNGQU BUNTU (EC) ,
12 Oct 14:30:00 26 ISMA-EEL MILLER (WP) VS KIRK ORANGE (WP) 2 4 KIRK ORANGE (WP) ,
12 Oct 14:30:00 27 LLEWELLYN SANDERS (GN) VS MARIUS LEWIS (SDB) 1 4 MARIUS LEWIS (SDB) ,
12 Oct 14:30:00 28 OSCAR ANTHONY (WC) VS KEVIN MARTIN (IKP) 1 4 KEVIN MARTIN (IKP) ,
12 Oct 14:30:00 29 LIONEL CHEETTY (KZN) VS EDWARD KHUMALO (SDB) 4 1 LIONEL CHEETTY (KZN) ,
12 Oct 14:30:00 30 PIETER RADEMEYER (EC) VS AHSLEY DANIELS (OVB) 4 3 PIETER RADEMEYER (EC) ,
12 Oct 14:30:00 31 MARK ADRIAANSE (SG) VS MORNE THERON (WG) 4 2 MARK ADRIAANSE (SG) ,
12 Oct 14:30:00 32 ROBBIE GACE (GN) VS WESLEY CUPIDO (IKP) 3 4 WESLEY CUPIDO (IKP) ,
12 Oct 14:30:00 33 JAMIEL JACOBS (IKP) VS BRENTON LADSON (NWP) 4 2 JAMIEL JACOBS (IKP) ,
12 Oct 14:30:00 34 MUNIER CASSIM (GN) VS KETAN NYDOO (CG) 4 3 MUNIER CASSIM (GN) ,
12 Oct 14:30:00 35 ESAIVAN GOVENDER (EG) VS REECE ALLEN (EG) 3 4 REECE ALLEN (EG) ,
12 Oct 14:30:00 36 XABIA BROMFIELD (GN) VS ELIAS MANYANE (GN) 4 3 XABIA BROMFIELD (GN) ,
12 Oct 14:30:00 37 ANTON BARNIES (IKP) VS NATHAN WILLEMSE (CBOL) 4 3 ANTON BARNIES (IKP) ,
12 Oct 14:30:00 38 SEDICK ADAMS (WC) VS BRENDON GROBBELAAR (EG) 3 4 BRENDON GROBBELAAR (EG) ,
12 Oct 14:30:00 39 GALIEK SAVILLE (IKP) VS RUSHIN BOWERS (WC) 3 4 RUSHIN BOWERS (WC) ,
12 Oct 14:30:00 40 WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) VS EUGENE ABDOL (CBOL) 1 4 EUGENE ABDOL (CBOL) ,
12 Oct 14:30:00 41 GRANT SCHIKKER (WC) VS JAVED HOOSEN (EG) 4 2 GRANT SCHIKKER (WC) ,
12 Oct 14:30:00 42 ASLAM DEVAJEE (WP) VS RAVI KISTENSAMY (KZN) 2 4 RAVI KISTENSAMY (KZN) ,
12 Oct 14:30:00 43 CARLINGTON NYARELI (SDB) VS REEVEK RAMLALL (KZN) 3 4 REEVEK RAMLALL (KZN) ,
12 Oct 14:30:00 44 PIETER DU TOIT (EG) VS AUSTIN JACOBS (WC) 4 3 PIETER DU TOIT (EG) ,
12 Oct 14:30:00 45 THABO MAHLANGU (GN) VS ZAID KARA (SG) 4 1 THABO MAHLANGU (GN) ,
12 Oct 14:30:00 46 HARRY MARTIN (BOL) VS HENRI KWAK (GN) 4 1 HARRY MARTIN (BOL) ,
12 Oct 14:30:00 47 SHANE GOLIATH (SG) VS FRANKLIN BANTOM (OVB) 4 0 SHANE GOLIATH (SG) ,
12 Oct 14:30:00 48 YAZEED SALIE (WC) VS CHRIS VILJOEN (GN) 4 2 YAZEED SALIE (WC) ,

256 (192)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
12 Oct 11:30:00 1 WARREN STEVENS (WG) VS GERRIT VENTER (GN) 0 4 GERRIT VENTER (GN) ,
12 Oct 11:30:00 2 RODERICK PEDRO (WCR) VS ELCANO BAILEY (WP) 1 4 ELCANO BAILEY (WP) ,
12 Oct 11:30:00 3 DEON REOBERTS (GN) VS LAWRENZO WILLIAMS (OVB) 1 4 LAWRENZO WILLIAMS (OVB) ,
12 Oct 11:30:00 4 NEVILLE DAVIDS (NWP) VS BRANDON COETZEE (SDB) 2 4 BRANDON COETZEE (SDB) ,
12 Oct 11:30:00 5 TAMSANQA JABAVU (CG) VS SUNDRES COOPOO (EC) 4 3 TAMSANQA JABAVU (CG) ,
12 Oct 11:30:00 6 ANESCO MALGAS (WCR) VS ISMAIL MOOSA (EC) 4 3 ANESCO MALGAS (WCR) ,
12 Oct 11:30:00 7 WESLEY BORNMAN (GN) VS HARDUS HOON (GN) 4 2 WESLEY BORNMAN (GN) ,
12 Oct 11:30:00 8 KYLE SMIT (SG) VS CHRISTO VENTER (WG) 0 4 CHRISTO VENTER (WG) ,
12 Oct 11:30:00 9 EBRAHIEM BAADJIES (WC) VS RIYAAD DAVIDS (WC) 1 4 RIYAAD DAVIDS (WC) ,
12 Oct 11:30:00 10 DARSHEN PILLAY (SG) VS MANDLA MEMA (EC) 1 4 MANDLA MEMA (EC) ,
12 Oct 11:30:00 11 WILLEM ODENDAAL (SDB) VS SHELDON JACOBS (SG) 2 4 SHELDON JACOBS (SG) ,
12 Oct 11:30:00 12 JACQUES DU PLESSIS (GN) VS STEPHAN BARNARD (EC) 2 4 STEPHAN BARNARD (EC) ,
12 Oct 11:30:00 13 NIJAAZ ISAACS (WC) VS RAYMOND BECKER (WG) 2 4 RAYMOND BECKER (WG) ,
12 Oct 11:30:00 14 SAMANTHA GOVENDER (KZN) VS WINSON MILLER (SG) 0 4 WINSON MILLER (SG) ,
12 Oct 11:30:00 15 DHEVAN MOODLEY (KZN) VS GARTH BASSON (BOL) 3 4 GARTH BASSON (BOL) ,
12 Oct 11:30:00 16 NATAAN SMIT (CBOL) VS SHAHEED VAN BLERECK (WP) 4 1 NATAAN SMIT (CBOL) ,
12 Oct 11:30:00 17 ABDULLAH GAMIELDIEN (OVB) VS JAQUE CELLIERS (NWP) 4 2 ABDULLAH GAMIELDIEN (OVB) ,
12 Oct 11:30:00 18 CONRAD LIEBENBERG (EG) VS NAZEEM WASSUNG (WP) 1 4 NAZEEM WASSUNG (WP) ,
12 Oct 11:30:00 19 VICTOR DEVENISH (SDB) VS GOLDEN MATSHIGA (SG) 2 4 GOLDEN MATSHIGA (SG) ,
12 Oct 11:30:00 20 SHAUN CHETTY (KZN) VS DENVER MARIMUTHU (KZN) 4 3 SHAUN CHETTY (KZN) ,
12 Oct 11:30:00 21 NOWELLYN KLEINSMIDT (WC) VS HOWARD SASSMAN (WC) 4 3 NOWELLYN KLEINSMIDT (WC) ,
12 Oct 11:30:00 22 JOHNATHEN MCCABE (SG) VS ZAINE KHAN (EG) 0 4 ZAINE KHAN (EG) ,
12 Oct 11:30:00 23 VAUGHAN RAMJEE (SG) VS ANLER VISAGIE (WCR) 4 1 VAUGHAN RAMJEE (SG) ,
12 Oct 11:30:00 24 ANDRE VAN VUUREN (WCR) VS FAIZEL LINKS (WP) 2 4 FAIZEL LINKS (WP) ,
12 Oct 11:30:00 25 TLALE PITSO (NWP) VS LESTER BENJAMIN (IKP) 1 4 LESTER BENJAMIN (IKP) ,
12 Oct 11:30:00 26 PATRICK HAWKINS (KZN) VS THURSTON BOSMAN (WP) 0 4 THURSTON BOSMAN (WP) ,
12 Oct 11:30:00 27 AIDEN KELLY (SG) VS CHRISTOPHER MAASDORP (BOL) 4 3 AIDEN KELLY (SG) ,
12 Oct 11:30:00 28 MICHAEL PHILLIPS (EG) VS CHAESARE MAISTRY (KZN) 3 4 CHAESARE MAISTRY (KZN) ,
12 Oct 11:30:00 29 JACO BREYTENBACH (GN) VS ARNE BOSMAN (WP) 4 2 JACO BREYTENBACH (GN) ,
12 Oct 11:30:00 30 REINHARD VENTER (GN) VS HENNING BUITENDAG (SDB) 4 0 REINHARD VENTER (GN) ,
12 Oct 11:30:00 31 SHAUN VAN RENSBURG (EC) VS CHRISTOPHER DE JAGER (NWP) 2 4 CHRISTOPHER DE JAGER (NWP) ,
12 Oct 11:30:00 32 ANMARI DU TOIT (SDB) VS SHARIEF ISAACS (WP) 4 3 ANMARI DU TOIT (SDB) ,
12 Oct 11:30:00 33 YUSUF VAN WYK (WG) VS ANDILE NKOHLE (SG) 2 4 ANDILE NKOHLE (SG) ,
12 Oct 11:30:00 34 MARKUS VENTER (SDB) VS ALTON ABRAHAMS (IKP) 1 4 ALTON ABRAHAMS (IKP) ,
12 Oct 11:30:00 35 POOBALAN PARSIAH (KZN) VS PIERRE PROLLIUS (EG) 3 4 PIERRE PROLLIUS (EG) ,
12 Oct 11:30:00 36 SHANE PELSER (WG) VS STEVE DE SOUZA (CG) 4 3 SHANE PELSER (WG) ,
12 Oct 11:30:00 37 NAZEEM ALBERTUS (WP) VS SHERWIN DRAAI (KZN) 4 3 NAZEEM ALBERTUS (WP) ,
12 Oct 11:30:00 38 RONALD PETERSEN (WC) VS ADEEL UMAIR (SG) 1 4 ADEEL UMAIR (SG) ,
12 Oct 11:30:00 39 CHRISTO SIMONS (OVB) VS KEENAN BLOEMSTEIN (SG) 2 4 KEENAN BLOEMSTEIN (SG) ,
12 Oct 11:30:00 40 MATTHEW GOVENDER (KZN) VS SYLVESTER JACOBS (NWP) 0 4 SYLVESTER JACOBS (NWP) ,
12 Oct 11:30:00 41 ZIAD KHAN (CG) VS LOGAN GROBBELAAR (NWP) 4 1 ZIAD KHAN (CG) ,
12 Oct 11:30:00 42 THABANG MAKHUBEDU (GN) VS RYAN GILLFELLOW (IKP) 4 2 THABANG MAKHUBEDU (GN) ,
12 Oct 11:30:00 43 SHANE VAN NIEKERK (WG) VS WAYNE HICKS (WP) 2 4 WAYNE HICKS (WP) ,
12 Oct 11:30:00 44 ALLAN DE VILLIERS (EG) VS MERCY LYNCH (SG) 2 4 MERCY LYNCH (SG) ,
12 Oct 11:30:00 45 GERALD POONSAMY (KZN) VS JANNIE AUGUSTYN (SDB) 0 4 JANNIE AUGUSTYN (SDB) ,
12 Oct 11:30:00 46 JASON JACKSON (WP) VS DANIEL WENN (BOL) 4 2 JASON JACKSON (WP) ,
12 Oct 11:30:00 47 KEEGAN REDDY (KZN) VS RIAAN BOTHMA (GN) 1 4 RIAAN BOTHMA (GN) ,
12 Oct 11:30:00 48 LEEROY MARKRAFF (CG) VS TOUGIED STUURMAN (WC) 4 2 LEEROY MARKRAFF (CG) ,
12 Oct 13:00:00 1 JURIE OOSTHUIZEN (WCR) VS HENRI KOTZE (WG) 2 4 HENRI KOTZE (WG) ,
12 Oct 13:00:00 2 ANDILE NKAMBULE (EG) VS RUNGQU BUNTU (EC) 2 4 RUNGQU BUNTU (EC) ,
12 Oct 13:00:00 3 ISMA-EEL MILLER (WP) VS GOPS REDDY (GN) 4 3 ISMA-EEL MILLER (WP) ,
12 Oct 13:00:00 4 KIRK ORANGE (WP) VS LLEWELLYN SEDGWICK (BOL) 4 3 KIRK ORANGE (WP) ,
12 Oct 13:00:00 5 LLEWELLYN SANDERS (GN) VS DENROY VAN DIEMAN (WC) 4 2 LLEWELLYN SANDERS (GN) ,
12 Oct 13:00:00 6 MARIUS LEWIS (SDB) VS SEAN YUILL (WCR) 4 2 MARIUS LEWIS (SDB) ,
12 Oct 13:00:00 7 OSCAR ANTHONY (WC) VS CHESSWYN DE MONK (EC) 4 2 OSCAR ANTHONY (WC) ,
12 Oct 13:00:00 8 STEPHAN STEENEKAMP (SDB) VS KEVIN MARTIN (IKP) 0 4 KEVIN MARTIN (IKP) ,
12 Oct 13:00:00 9 PIETER RUITERS (WCR) VS LIONEL CHEETTY (KZN) 3 4 LIONEL CHEETTY (KZN) ,
12 Oct 13:00:00 10 EDWARD KHUMALO (SDB) VS KOBUS DELPORT (NWP) 4 3 EDWARD KHUMALO (SDB) ,
12 Oct 13:00:00 11 PIETER RADEMEYER (EC) VS YADESH MAHARAJ (KZN) 4 1 PIETER RADEMEYER (EC) ,
12 Oct 13:00:00 12 AHSLEY DANIELS (OVB) VS NATHANIAN DANIELS (WP) 4 3 AHSLEY DANIELS (OVB) ,
12 Oct 13:00:00 13 MARK ADRIAANSE (SG) VS CRAIG CURTIS (GN) 4 0 MARK ADRIAANSE (SG) ,
12 Oct 13:00:00 14 MORNE THERON (WG) VS MULLER MOURITS (GN) 4 2 MORNE THERON (WG) ,
12 Oct 13:00:00 15 ROBBIE GACE (GN) VS HENDRIK ROBBESON (GN) 4 3 ROBBIE GACE (GN) ,
12 Oct 13:00:00 16 WESLEY CUPIDO (IKP) VS ZAINODENE ALLARD (WC) 4 3 WESLEY CUPIDO (IKP) ,
12 Oct 13:00:00 17 EMIEL SWARTBOOI (EC) VS JAMIEL JACOBS (IKP) 2 4 JAMIEL JACOBS (IKP) ,
12 Oct 13:00:00 18 POOGANDRAN NAIDOO (KZN) VS BRENTON LADSON (NWP) 1 4 BRENTON LADSON (NWP) ,
12 Oct 13:00:00 19 MUNIER CASSIM (GN) VS NITESH SEVUSUNKER (KZN) 4 2 MUNIER CASSIM (GN) ,
12 Oct 13:00:00 20 KETAN NYDOO (CG) VS NATHAN VAN VUUREN (BOL) 4 3 KETAN NYDOO (CG) ,
12 Oct 13:00:00 21 ESAIVAN GOVENDER (EG) VS IRENE VAN DEN BERG (SDB) 4 1 ESAIVAN GOVENDER (EG) ,
12 Oct 13:00:00 22 REECE ALLEN (EG) VS EMMANUAL AFRIKANER (EC) 4 3 REECE ALLEN (EG) ,
12 Oct 13:00:00 23 XABIA BROMFIELD (GN) VS LESLIE MUNTINGH (EG) 4 1 XABIA BROMFIELD (GN) ,
12 Oct 13:00:00 24 ELIAS NOMAKHAYI (OVB) VS ELIAS MANYANE (GN) 1 4 ELIAS MANYANE (GN) ,
12 Oct 13:00:00 25 RUDY MEYER (WC) VS ANTON BARNIES (IKP) 0 4 ANTON BARNIES (IKP) ,
12 Oct 13:00:00 26 MOHAMMED SEEDAT (SG) VS NATHAN WILLEMSE (CBOL) 2 4 NATHAN WILLEMSE (CBOL) ,
12 Oct 13:00:00 27 REINHARDT PRETORIUS (NWP) VS SEDICK ADAMS (WC) 2 4 SEDICK ADAMS (WC) ,
12 Oct 13:00:00 28 KAREL ALBERTS (OVB) VS BRENDON GROBBELAAR (EG) 3 4 BRENDON GROBBELAAR (EG) ,
12 Oct 13:00:00 29 MORNE DU TOIT (NWP) VS GALIEK SAVILLE (IKP) 3 4 GALIEK SAVILLE (IKP) ,
12 Oct 13:00:00 30 SHABIER SAMUELS (OVB) VS RUSHIN BOWERS (WC) 0 4 RUSHIN BOWERS (WC) ,
12 Oct 13:00:00 31 WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) VS KAGISO MENYATSO (NWP) 4 3 WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) ,
12 Oct 13:00:00 32 EUGENE ABDOL (CBOL) VS CHRIS SWANEPOEL (OVB) 4 0 EUGENE ABDOL (CBOL) ,
12 Oct 13:00:00 33 GRANT SCHIKKER (WC) VS CHASARAE SMUTS (OVB) 4 2 GRANT SCHIKKER (WC) ,
12 Oct 13:00:00 34 JAVED HOOSEN (EG) VS LEON DE LILLE (WP) 4 3 JAVED HOOSEN (EG) ,
12 Oct 13:00:00 35 ASLAM DEVAJEE (WP) VS YAZEED TOFFAR (WP) 4 2 ASLAM DEVAJEE (WP) ,
12 Oct 13:00:00 36 BASIL KING (KZN) VS RAVI KISTENSAMY (KZN) 1 4 RAVI KISTENSAMY (KZN) ,
12 Oct 13:00:00 37 CARLINGTON NYARELI (SDB) VS YOGAN GOVENDER (KZN) 4 0 CARLINGTON NYARELI (SDB) ,
12 Oct 13:00:00 38 REEVEK RAMLALL (KZN) VS EBRAHIM MOHAMED (SG) 4 1 REEVEK RAMLALL (KZN) ,
12 Oct 13:00:00 39 PIETER DU TOIT (EG) VS CHARL SMIT (EG) 4 3 PIETER DU TOIT (EG) ,
12 Oct 13:00:00 40 NIRO RAMCHARITHER (NWP) VS AUSTIN JACOBS (WC) 3 4 AUSTIN JACOBS (WC) ,
12 Oct 13:00:00 41 THABO MAHLANGU (GN) VS ENVER GOOSEN (SG) 4 0 THABO MAHLANGU (GN) ,
12 Oct 13:00:00 42 ZAID KARA (SG) VS MICHAEL APLOON (WC) 4 2 ZAID KARA (SG) ,
12 Oct 13:00:00 43 HARRY MARTIN (BOL) VS MORNE TRUTER (OVB) 4 1 HARRY MARTIN (BOL) ,
12 Oct 13:00:00 44 HENRI KWAK (GN) VS VERNON GRADIDGE (WG) 4 2 HENRI KWAK (GN) ,
12 Oct 13:00:00 45 SHANE GOLIATH (SG) VS ALLAN MARAIS (IKP) 4 1 SHANE GOLIATH (SG) ,
12 Oct 13:00:00 46 DENZIL MOODLEY (KZN) VS FRANKLIN BANTOM (OVB) 0 4 FRANKLIN BANTOM (OVB) ,
12 Oct 13:00:00 47 YAZEED SALIE (WC) VS TRAVIS LOW (EG) 4 2 YAZEED SALIE (WC) ,
12 Oct 13:00:00 48 CHRIS VILJOEN (GN) VS JONATHAN KRIEL (WC) 4 2 CHRIS VILJOEN (GN) ,

512 (384)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
12 Oct 08:30:00 1 KAGISO LEEUW (NWP) VS KIRK ORANGE (WP) 3 4 KIRK ORANGE (WP) ,
12 Oct 08:30:00 2 THEO PIETERSE (OVB) VS LLEWELLYN SANDERS (GN) 0 4 LLEWELLYN SANDERS (GN) ,
12 Oct 08:30:00 3 MARIUS LEWIS (SDB) VS JOHAN VAN TONDER (OVB) 4 1 MARIUS LEWIS (SDB) ,
12 Oct 08:30:00 4 JUSTIN LEVY (WG) VS OSCAR ANTHONY (WC) 1 4 OSCAR ANTHONY (WC) ,
12 Oct 08:30:00 5 STEPHAN STEENEKAMP (SDB) VS TREVOR WHITTLE (EG) 4 1 STEPHAN STEENEKAMP (SDB) ,
12 Oct 08:30:00 6 NALESH MOODLEY (SG) VS PIETER RUITERS (WCR) 1 4 PIETER RUITERS (WCR) ,
12 Oct 08:30:00 7 EDWARD KHUMALO (SDB) VS FAWZIA ADRIAANSE (SG) 4 1 EDWARD KHUMALO (SDB) ,
12 Oct 08:30:00 8 PIETER RADEMEYER (EC) VS GANSAN GOVENDER (KZN) 4 1 PIETER RADEMEYER (EC) ,
12 Oct 08:30:00 9 SALVINO GOVENDER (SG) VS AHSLEY DANIELS (OVB) 1 4 AHSLEY DANIELS (OVB) ,
12 Oct 08:30:00 10 MARK ADRIAANSE (SG) VS IVAN NAIDOO (KZN) 4 0 MARK ADRIAANSE (SG) ,
12 Oct 08:30:00 11 MORNE THERON (WG) VS MICHAEL BASSON (EC) 4 3 MORNE THERON (WG) ,
12 Oct 08:30:00 12 ROBBIE GACE (GN) VS RUAN NAUDE (EG) 4 0 ROBBIE GACE (GN) ,
12 Oct 08:30:00 13 UGEN PADAYACHEE (KZN) VS WESLEY CUPIDO (IKP) 1 4 WESLEY CUPIDO (IKP) ,
12 Oct 08:30:00 14 CLAUD VAN RENSBURG (EC) VS EMIEL SWARTBOOI (EC) 0 4 EMIEL SWARTBOOI (EC) ,
12 Oct 08:30:00 15 POOGANDRAN NAIDOO (KZN) VS NOELENE JANSEN VAN VUUREN (EG) 4 2 POOGANDRAN NAIDOO (KZN) ,
12 Oct 08:30:00 16 BERNARD WOODS (WG) VS MUNIER CASSIM (GN) 1 4 MUNIER CASSIM (GN) ,
12 Oct 08:30:00 17 SHANE MYBURGH (WG) VS KETAN NYDOO (CG) 3 4 KETAN NYDOO (CG) ,
12 Oct 08:30:00 18 ESAIVAN GOVENDER (EG) VS DAVID JOHNSTON (SDB) 4 2 ESAIVAN GOVENDER (EG) ,
12 Oct 08:30:00 19 REECE ALLEN (EG) VS AJ ENGELBRECHT (EG) 4 1 REECE ALLEN (EG) ,
12 Oct 08:30:00 20 XABIA BROMFIELD (GN) VS TERRANCE CHETTY (KZN) 4 2 XABIA BROMFIELD (GN) ,
12 Oct 08:30:00 21 ELIAS NOMAKHAYI (OVB) VS BERNARD HUGHES (NWP) 4 0 ELIAS NOMAKHAYI (OVB) ,
12 Oct 08:30:00 22 KUBENDREN GOVENDER (KZN) VS RUDY MEYER (WC) 2 4 RUDY MEYER (WC) ,
12 Oct 08:30:00 23 MOHAMMED SEEDAT (SG) VS RUDI DU PLESSIS (GN) 4 0 MOHAMMED SEEDAT (SG) ,
12 Oct 08:30:00 24 REINHARDT PRETORIUS (NWP) VS WAYNE DAVIDS (SDB) 4 0 REINHARDT PRETORIUS (NWP) ,
12 Oct 08:30:00 25 KAREL ALBERTS (OVB) VS GARY GEORGE (IKP) 4 0 KAREL ALBERTS (OVB) ,
12 Oct 08:30:00 26 ADEN JOSEPH (BOL) VS MORNE DU TOIT (NWP) 0 4 MORNE DU TOIT (NWP) ,
12 Oct 08:30:00 27 DUNCAN RHEEDER (EC) VS SHABIER SAMUELS (OVB) 0 4 SHABIER SAMUELS (OVB) ,
12 Oct 08:30:00 28 KOOS KUMALO (SDB) VS WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) 1 4 WIMPIE ESTERHUYSEN (GN) ,
12 Oct 08:30:00 29 SOLLY MATEBULA (GN) VS EUGENE ABDOL (CBOL) 3 4 EUGENE ABDOL (CBOL) ,
12 Oct 08:30:00 30 GRANT SCHIKKER (WC) VS DARREN BARNARD (EC) 4 2 GRANT SCHIKKER (WC) ,
12 Oct 08:30:00 31 JAVED HOOSEN (EG) VS REGINALD VAN NIEKERK (CBOL) 4 1 JAVED HOOSEN (EG) ,
12 Oct 08:30:00 32 SHAFIEK PETERS (WC VS ASLAM DEVAJEE (WP) 2 4 ASLAM DEVAJEE (WP) ,
12 Oct 08:30:00 33 JONATHAN MYBURGH (EG) VS BASIL KING (KZN) 1 4 BASIL KING (KZN) ,
12 Oct 08:30:00 34 CARLO NOBLE (KZN) VS CARLINGTON NYARELI (SDB) 3 4 CARLINGTON NYARELI (SDB) ,
12 Oct 08:30:00 35 REEVEK RAMLALL (KZN) VS EUGENE MOTHLAPING (NWP) 4 0 REEVEK RAMLALL (KZN) ,
12 Oct 08:30:00 36 PIETER DU TOIT (EG) VS DEVON HAASBROEK (WG) 4 0 PIETER DU TOIT (EG) ,
12 Oct 08:30:00 37 NIRO RAMCHARITHER (NWP) VS RICARDO WHITTAKER (WC) 4 1 NIRO RAMCHARITHER (NWP) ,
12 Oct 08:30:00 38 THABO MAHLANGU (GN) VS KUMARIN MOODLEY (EC) 4 2 THABO MAHLANGU (GN) ,
12 Oct 08:30:00 39 CECIL STEPHENS (SG) VS ZAID KARA (SG) 0 4 ZAID KARA (SG) ,
12 Oct 08:30:00 40 HARRY MARTIN (BOL) VS TIMOTHY NOBLE (EC) 4 1 HARRY MARTIN (BOL) ,
12 Oct 08:30:00 41 HENRI KWAK (GN) VS WERNER MARSHALL (SDB) 4 2 HENRI KWAK (GN) ,
12 Oct 08:30:00 42 SHANE GOLIATH (SG) VS RISHI ROOPNARIAN (SG) 4 2 SHANE GOLIATH (SG) ,
12 Oct 08:30:00 43 CHESLYN PALM (SG) VS DENZIL MOODLEY (KZN) 3 4 DENZIL MOODLEY (KZN) ,
12 Oct 08:30:00 44 LESHOKGWA WILLIAM (MP) VS YAZEED SALIE (WC) 1 4 YAZEED SALIE (WC) ,
12 Oct 08:30:00 45 CHRIS VILJOEN (GN) VS AUBREY JOHNS (WP) 4 0 CHRIS VILJOEN (GN) ,
12 Oct 08:30:00 46 HENRY KRUGER (SDB) VS GERRIT VENTER (GN) 0 4 GERRIT VENTER (GN) ,
12 Oct 08:30:00 47 ANTHONY DE VILLIERS (WC) VS ELCANO BAILEY (WP) 0 4 ELCANO BAILEY (WP) ,
12 Oct 08:30:00 48 SHAHIED ABRAHAMS (IKP) VS LAWRENZO WILLIAMS (OVB) 0 4 LAWRENZO WILLIAMS (OVB) ,
12 Oct 08:30:00 49 BRANDON COETZEE (SDB) VS KABELO MAAKE (EG) 4 0 BRANDON COETZEE (SDB) ,
12 Oct 08:30:00 50 SUNDRES COOPOO (EC) VS LENYUKTHA CHETTY (WC) 4 0 SUNDRES COOPOO (EC) ,
12 Oct 08:30:00 51 WHITEY TAYLOR (EG) VS ISMAIL MOOSA (EC) 1 4 ISMAIL MOOSA (EC) ,
12 Oct 08:30:00 52 NELSON GOVINDSAMY (KZN) VS HARDUS HOON (GN) 0 4 HARDUS HOON (GN) ,
12 Oct 08:30:00 53 DAVID AFRIKA (OVB) VS CHRISTO VENTER (WG) 2 4 CHRISTO VENTER (WG) ,
12 Oct 08:30:00 54 KIEYAAM GERTSON (WC) VS RIYAAD DAVIDS (WC) 2 4 RIYAAD DAVIDS (WC) ,
12 Oct 08:30:00 55 RALTON JONGBLOED (WP) VS MANDLA MEMA (EC) 2 4 MANDLA MEMA (EC) ,
12 Oct 08:30:00 56 SHELDON JACOBS (SG) VS EBEN SHEPERD (OVB) 4 2 SHELDON JACOBS (SG) ,
12 Oct 08:30:00 57 STEPHAN BARNARD (EC) VS DEON NEL (EC) 4 2 STEPHAN BARNARD (EC) ,
12 Oct 08:30:00 58 SFISO RADEBE (SG) VS RAYMOND BECKER (WG) 1 4 RAYMOND BECKER (WG) ,
12 Oct 08:30:00 59 WINSON MILLER (SG) VS JOHANN MOUTON (WG) 4 2 WINSON MILLER (SG) ,
12 Oct 08:30:00 60 RIAZ IBRAHIM (KZN) VS GARTH BASSON (BOL) 0 4 GARTH BASSON (BOL) ,
12 Oct 09:30:00 1 SHAHEED VAN BLERECK (WP) VS GIDEON JOOSTE (WG) 4 2 SHAHEED VAN BLERECK (WP) ,
12 Oct 09:30:00 2 NATASHA KHAN (CG) VS JAQUE CELLIERS (NWP) 2 4 JAQUE CELLIERS (NWP) ,
12 Oct 09:30:00 3 LOUIS TEXTERIA (WC) VS NAZEEM WASSUNG (WP) 0 4 NAZEEM WASSUNG (WP) ,
12 Oct 09:30:00 4 GOLDEN MATSHIGA (SG) VS EMMANUEL MARRIDAY (SG) 4 0 GOLDEN MATSHIGA (SG) ,
12 Oct 09:30:00 5 DENVER MARIMUTHU (KZN) VS SALIM SHAIKH MOHAMMED (SG) 4 2 DENVER MARIMUTHU (KZN) ,
12 Oct 09:30:00 6 HOWARD SASSMAN (WC) VS NELENDRAN NAIDOO (KZN) 4 1 HOWARD SASSMAN (WC) ,
12 Oct 09:30:00 7 ZAINE KHAN (EG) VS HECTOR GERMESHUYS (SDB) 4 3 ZAINE KHAN (EG) ,
12 Oct 09:30:00 8 ANYA ROUX (SDB) VS ANLER VISAGIE (WCR) 1 4 ANLER VISAGIE (WCR) ,
12 Oct 09:30:00 9 FAIZEL LINKS (WP) VS ROMEO VAN ROOY (WC) 4 0 FAIZEL LINKS (WP) ,
12 Oct 09:30:00 10 KUMAREN OATCHAI (KZN) VS LESTER BENJAMIN (IKP) 1 4 LESTER BENJAMIN (IKP) ,
12 Oct 09:30:00 11 JERMAINE CAROLUS (SG) VS THURSTON BOSMAN (WP) 3 4 THURSTON BOSMAN (WP) ,
12 Oct 09:30:00 12 CHRISTOPHER MAASDORP (BOL) VS ALROY SEAFIELD (GN) 4 1 CHRISTOPHER MAASDORP (BOL) ,
12 Oct 09:30:00 13 LOURENS ROODTMAN (NWP) VS CHAESARE MAISTRY (KZN) 1 4 CHAESARE MAISTRY (KZN) ,
12 Oct 09:30:00 14 ARNE BOSMAN (WP) VS VIC NAIDOO (SG) 4 1 ARNE BOSMAN (WP) ,
12 Oct 09:30:00 15 SARVESHAN MOODLEY (KZN) VS HENNING BUITENDAG (SDB) 0 4 HENNING BUITENDAG (SDB) ,
12 Oct 09:30:00 16 WALTER HOW (OVB) VS CHRISTOPHER DE JAGER (NWP) 2 4 CHRISTOPHER DE JAGER (NWP) ,
12 Oct 09:30:00 17 LEE-RAY ABURN (SDB) VS SHARIEF ISAACS (WP) 0 4 SHARIEF ISAACS (WP) ,
12 Oct 09:30:00 18 ABDURAHMAAN (IKP) VS ANDILE NKOHLE (SG) 1 4 ANDILE NKOHLE (SG) ,
12 Oct 09:30:00 19 ALTON ABRAHAMS (IKP) VS LUKE DEYCE (BOL) 4 0 ALTON ABRAHAMS (IKP) ,
12 Oct 09:30:00 20 DEWALD DIXON (WCR) VS PIERRE PROLLIUS (EG) 1 4 PIERRE PROLLIUS (EG) ,
12 Oct 09:30:00 21 KYLE SARDIEN (EG) VS STEVE DE SOUZA (CG) 2 4 STEVE DE SOUZA (CG) ,
12 Oct 09:30:00 22 ROMEO ROSS (SG) VS SHERWIN DRAAI (KZN) 1 4 SHERWIN DRAAI (KZN) ,
12 Oct 09:30:00 23 REGGIE JASPER (OVB) VS ADEEL UMAIR (SG) 3 4 ADEEL UMAIR (SG) ,
12 Oct 09:30:00 24 KEENAN BLOEMSTEIN (SG) VS MERVYN PILLAY (SG) 4 3 KEENAN BLOEMSTEIN (SG) ,
12 Oct 09:30:00 25 SYLVESTER JACOBS (NWP) VS GAVIN SONNEKUS (EC) 4 3 SYLVESTER JACOBS (NWP) ,
12 Oct 09:30:00 26 DENVER MOODLEY (EC) VS LOGAN GROBBELAAR (NWP) 0 4 LOGAN GROBBELAAR (NWP) ,
12 Oct 09:30:00 27 RYAN GILLFELLOW (IKP) VS FAGHRIE MOOSA (WP) 4 3 RYAN GILLFELLOW (IKP) ,
12 Oct 09:30:00 28 MARIUS DE BEER (EG) VS WAYNE HICKS (WP) 0 4 WAYNE HICKS (WP) ,
12 Oct 09:30:00 29 JAMES MACHAI (WG) VS MERCY LYNCH (SG) 3 4 MERCY LYNCH (SG) ,
12 Oct 09:30:00 30 JANNIE AUGUSTYN (SDB) VS MICHAEL MOLLER (EG) 4 3 JANNIE AUGUSTYN (SDB) ,
12 Oct 09:30:00 31 DANIEL WENN (BOL) VS WASEEM HANKEY (WG) 4 1 DANIEL WENN (BOL) ,
12 Oct 09:30:00 32 RIAAN BOTHMA (GN) VS MEGAN GOVENDER (KZN) 4 1 RIAAN BOTHMA (GN) ,
12 Oct 09:30:00 33 NUNO FERREIRA (EG) VS TOUGIED STUURMAN (WC) 0 4 TOUGIED STUURMAN (WC) ,
12 Oct 09:30:00 34 HENRI KOTZE (WG) VS REAGAN SKEFFERS (WCR) 4 0 HENRI KOTZE (WG) ,
12 Oct 09:30:00 35 RUNGQU BUNTU (EC) VS DALE JEFTHA (WG) 4 0 RUNGQU BUNTU (EC) ,
12 Oct 09:30:00 36 GOPS REDDY (GN) VS SHUKRI ISAACS (WP) 4 3 GOPS REDDY (GN) ,
12 Oct 09:30:00 37 NICOL LERM (WP) VS LLEWELLYN SEDGWICK (BOL) 0 4 LLEWELLYN SEDGWICK (BOL) ,
12 Oct 09:30:00 38 DAYA MOODLEY (KZN) VS DENROY VAN DIEMAN (WC) 1 4 DENROY VAN DIEMAN (WC) ,
12 Oct 09:30:00 39 SEAN YUILL (WCR) VS RAYDEN HILL (BOL) 4 2 SEAN YUILL (WCR) ,
12 Oct 09:30:00 40 MOHAMMED SAHIB (CG) VS CHESSWYN DE MONK (EC) 2 4 CHESSWYN DE MONK (EC) ,
12 Oct 09:30:00 41 KEVIN MARTIN (IKP) VS LEBOHANG MASEKO (NWP) 4 1 KEVIN MARTIN (IKP) ,
12 Oct 09:30:00 42 ZAIN SAMUELS (IKP) VS LIONEL CHEETTY (KZN) 0 4 LIONEL CHEETTY (KZN) ,
12 Oct 09:30:00 43 KOBUS DELPORT (NWP) VS SELVIN MOODLEY (KZN) 4 1 KOBUS DELPORT (NWP) ,
12 Oct 09:30:00 44 BUYILE BASHE (IKP) VS YADESH MAHARAJ (KZN) 0 4 YADESH MAHARAJ (KZN) ,
12 Oct 09:30:00 45 KHUTSO MOTHIBA (GN) VS NATHANIAN DANIELS (WP) 1 4 NATHANIAN DANIELS (WP) ,
12 Oct 09:30:00 46 CRAIG CURTIS (GN) VS SEAN NAIDOO (WC) 4 1 CRAIG CURTIS (GN) ,
12 Oct 09:30:00 47 MULLER MOURITS (GN) VS ARNOLD OLIVIER (WCR) 4 2 MULLER MOURITS (GN) ,
12 Oct 09:30:00 48 HENDRIK ROBBESON (GN) VS BRICE GEDULD (CBOL) 4 3 HENDRIK ROBBESON (GN) ,
12 Oct 09:30:00 49 JACQUES FRICK (WP) VS ZAINODENE ALLARD (WC) 1 4 ZAINODENE ALLARD (WC) ,
12 Oct 09:30:00 50 JOHAN VAN DER WALT (EG) VS JAMIEL JACOBS (IKP) 0 4 JAMIEL JACOBS (IKP) ,
12 Oct 09:30:00 51 NIESHAM RAMBOROSA (SG) VS BRENTON LADSON (NWP) 1 4 BRENTON LADSON (NWP) ,
12 Oct 09:30:00 52 SUGAN NAIDOO (KZN) VS NITESH SEVUSUNKER (KZN) 3 4 NITESH SEVUSUNKER (KZN) ,
12 Oct 09:30:00 53 NATHAN VAN VUUREN (BOL) VS MEL VAN WYK (GN) 4 0 NATHAN VAN VUUREN (BOL) ,
12 Oct 09:30:00 54 RYAN KISTEN (EG) VS IRENE VAN DEN BERG (SDB) 0 4 IRENE VAN DEN BERG (SDB) ,
12 Oct 09:30:00 55 LLEWELLYN APRIL (WC) VS EMMANUAL AFRIKANER (EC) 2 4 EMMANUAL AFRIKANER (EC) ,
12 Oct 09:30:00 56 LESLIE MUNTINGH (EG) VS BOSCO MANAKANA (GN) 4 0 LESLIE MUNTINGH (EG) ,
12 Oct 09:30:00 57 OTTO LANGE (WG) VS ELIAS MANYANE (GN) 0 4 ELIAS MANYANE (GN) ,
12 Oct 09:30:00 58 MALICK DELA CRUZ (IKP) VS ANTON BARNIES (IKP) 0 4 ANTON BARNIES (IKP) ,
12 Oct 09:30:00 59 ERIC CLOETE (WC) VS NATHAN WILLEMSE (CBOL) 1 4 NATHAN WILLEMSE (CBOL) ,
12 Oct 09:30:00 60 SEDICK ADAMS (WC) VS PRIVESHEN MOODLEY (SG) 4 0 SEDICK ADAMS (WC) ,
12 Oct 10:30:00 1 BRENDON GROBBELAAR (EG) VS WILLIE ADRIAANSE (SG) 4 2 BRENDON GROBBELAAR (EG) ,
12 Oct 10:30:00 2 RENALDO JOSEPH (IKP) VS GALIEK SAVILLE (IKP) 2 4 GALIEK SAVILLE (IKP) ,
12 Oct 10:30:00 3 RICHARD LE ROUX (OVB) VS RUSHIN BOWERS (WC) 0 4 RUSHIN BOWERS (WC) ,
12 Oct 10:30:00 4 SHANE LAI WING (EC) VS KAGISO MENYATSO (NWP) 2 4 KAGISO MENYATSO (NWP) ,
12 Oct 10:30:00 5 CHRIS SWANEPOEL (OVB) VS PIETER VAN GREUNEN (NWP) 4 2 CHRIS SWANEPOEL (OVB) ,
12 Oct 10:30:00 6 CHASARAE SMUTS (OVB) VS JACO SWANEPOEL (WP) 4 1 CHASARAE SMUTS (OVB) ,
12 Oct 10:30:00 7 LEON DE LILLE (WP) VS JACQUES MULLER (GN) 4 3 LEON DE LILLE (WP) ,
12 Oct 10:30:00 8 VINCHANZO BARNARDO (BOL) VS YAZEED TOFFAR (WP) 1 4 YAZEED TOFFAR (WP) ,
12 Oct 10:30:00 9 MOSES MANELE VS RAVI KISTENSAMY (KZN) 0 4 RAVI KISTENSAMY (KZN) ,
12 Oct 10:30:00 10 SHIVOLAN GOVENER (GN) VS YOGAN GOVENDER (KZN) 2 4 YOGAN GOVENDER (KZN) ,
12 Oct 10:30:00 11 EBRAHIM MOHAMED (SG) VS LEON NAICKER (KZN) 4 2 EBRAHIM MOHAMED (SG) ,
12 Oct 10:30:00 12 PAUL VENTER (OVB) VS CHARL SMIT (EG) 1 4 CHARL SMIT (EG) ,
12 Oct 10:30:00 13 AJEEV DURGAPURSAT (KZN VS AUSTIN JACOBS (WC) 1 4 AUSTIN JACOBS (WC) ,
12 Oct 10:30:00 14 ENVER GOOSEN (SG) VS JACOBUS JANKOWITZ (NWP) 4 2 ENVER GOOSEN (SG) ,
12 Oct 10:30:00 15 PETER LUYT (CBOL) VS MICHAEL APLOON (WC) 2 4 MICHAEL APLOON (WC) ,
12 Oct 10:30:00 16 FAIZEL ALLIE (SG) VS MORNE TRUTER (OVB) 0 4 MORNE TRUTER (OVB) ,
12 Oct 10:30:00 17 WILLIE PRINSLOO (SDB) VS VERNON GRADIDGE (WG) 2 4 VERNON GRADIDGE (WG) ,
12 Oct 10:30:00 18 ALLAN MARAIS (IKP) VS ELMAR DE VILLIERS (EC) 4 0 ALLAN MARAIS (IKP) ,
12 Oct 10:30:00 19 FRANKLIN BANTOM (OVB) VS INDRDAN GOVENDER (KZN) 4 3 FRANKLIN BANTOM (OVB) ,
12 Oct 10:30:00 20 TRAVIS LOW (EG) VS MARIO NAUDE (GN) 4 1 TRAVIS LOW (EG) ,
12 Oct 10:30:00 21 JONATHAN KRIEL (WC) VS DEANE RILEY (WG) 4 2 JONATHAN KRIEL (WC) ,