Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2017 SA Seniors 8-Ball Pool Championships - Singles Draw

Final

Best of 17
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
FINAL 00:00:00 22 LIONEL LANGEVELD (WP) VS PIETER DU TOIT (EG) 7 9 PIETER DU TOIT (EG)

Semis

Best of 15
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
6 May 11:00:00 27 LIONEL LANGEVELD (WP) VS GERRIT BOTHA (WCR) 8 3 LIONEL LANGEVELD (WP)
6 May 11:00:00 28 CRAIG MOODLEY (EG) VS PIETER DU TOIT (EG) 7 8 PIETER DU TOIT (EG)

Quarters

Best of 13
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
QF-1 20:00:00 22 RAJA NAIDOO (KZN) VS LIONEL LANGEVELD (WP) 4 7 LIONEL LANGEVELD (WP)
QF-2 20:00:00 24 GERRIT BOTHA (WCR) VS HOWARD SASSMAN (WC) 7 4 GERRIT BOTHA (WCR)
QF-3 20:00:00 29 RASHAAD SEDICK (OVB) VS CRAIG MOODLEY (EG) 4 7 CRAIG MOODLEY (EG)
QF-4 20:00:00 27 PIETER DU TOIT (EG) VS WAYNE WEBER (WP) 2 7 6 PIETER DU TOIT (EG)

16

Best of 11
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
18:00:00 20 MORNE TRUTER (OVB) VS RAJA NAIDOO (KZN) 4 6 RAJA NAIDOO (KZN)
18:00:00 21 LIONEL LANGEVELD (WP) VS LESLIE MUNTINGH (EG) 8 6 4 LIONEL LANGEVELD (WP)
18:00:00 22 JUSTIN FRIEND (EC) VS GERRIT BOTHA (WCR) 3 6 GERRIT BOTHA (WCR)
18:00:00 23 HOWARD SASSMAN (WC) VS FAIZEL CARELSE (WP) 4 6 5 HOWARD SASSMAN (WC)
18:00:00 24 MARK BACKES (EG) VS RASHAAD SEDICK (OVB) 2 6 RASHAAD SEDICK (OVB)
18:00:00 25 WYNAND SMAL (GN) 11 VS CRAIG MOODLEY (EG) 2 6 CRAIG MOODLEY (EG)
18:00:00 26 PIETER DU TOIT (EG) VS YADESH MAHARAJ (KZN) 10 6 2 PIETER DU TOIT (EG)
18:00:00 27 RICARDO JOSIAS (WP) VS WAYNE WEBER (WP) 2 2 6 WAYNE WEBER (WP) 2

32

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
5 May 15:30:00 24 MORNE TRUTER (OVB) VS FAGHRIE MOOSA (WP) 5 4 MORNE TRUTER (OVB)
5 May 15:30:00 25 RAJA NAIDOO (KZN) VS NAZIER RHODE (WP) 16 5 1 RAJA NAIDOO (KZN)
5 May 15:30:00 26 LIONEL LANGEVELD (WP) VS HENRY JORDAAN (EC) 5 0 LIONEL LANGEVELD (WP)
5 May 15:30:00 27 RAVI KISTENSAMY (KZN) VS LESLIE MUNTINGH (EG) 8 4 5 LESLIE MUNTINGH (EG) 8
5 May 15:30:00 28 MICHAEL JONES (WP) VS JUSTIN FRIEND (EC) 3 5 JUSTIN FRIEND (EC)
5 May 15:30:00 29 GERRIT BOTHA (WCR) VS MORNE FOURIE (CBOL) 5 0 GERRIT BOTHA (WCR)
5 May 15:30:00 30 RUI E'SILVA (EG) 13 VS HOWARD SASSMAN (WC) 2 5 HOWARD SASSMAN (WC)
5 May 15:30:00 31 TERRENCE CHETTY (KZN) VS FAIZEL CARELSE (WP) 4 4 5 FAIZEL CARELSE (WP) 4
5 May 15:30:00 32 EDWARD JOHNSON (EC) 3 VS MARK BACKES (EG) 3 5 MARK BACKES (EG)
5 May 15:30:00 33 RASHAAD SEDICK (OVB) VS RUDY MEYER (WC) 14 5 4 RASHAAD SEDICK (OVB)
5 May 15:30:00 34 WYNAND SMAL (GN) 11 VS PIKKIE PASSANO (EG) 5 2 WYNAND SMAL (GN) 11
5 May 15:30:00 35 CRAIG MOODLEY (EG) VS CEDRIC KANNEMEYER (WP) 6 5 3 CRAIG MOODLEY (EG)
5 May 15:30:00 36 CLINTON MARTIN (EC) 7 VS PIETER DU TOIT (EG) 3 5 PIETER DU TOIT (EG)
5 May 15:30:00 37 SAMUEL FORTUNE (GN) VS YADESH MAHARAJ (KZN) 10 4 5 YADESH MAHARAJ (KZN) 10
5 May 15:30:00 38 STEVEN NAIDU (KZN) 15 VS RICARDO JOSIAS (WP) 1 5 RICARDO JOSIAS (WP)
5 May 15:30:00 39 JONTY SMIT (GN) VS WAYNE WEBER (WP) 2 0 5 WAYNE WEBER (WP) 2

64

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
5 May 12:15:00 33 TEWIS JOUBERT (GN) 1 VS MORNE TRUTER (OVB) 0 5 MORNE TRUTER (OVB)
5 May 12:15:00 34 FAGHRIE MOOSA (WP) VS DARRIN BRENT (EC) 5 0 FAGHRIE MOOSA (WP)
5 May 12:15:00 35 RAJA NAIDOO (KZN) VS ANZEL MEYER (WP) 5 1 RAJA NAIDOO (KZN)
5 May 12:15:00 36 ELDRID NICHOLLS (SG) VS NAZIER RHODE (WP) 16 0 5 NAZIER RHODE (WP) 16
5 May 12:15:00 37 VIVIAN SCHEEPERS (EC) 9 VS LIONEL LANGEVELD (WP) 1 5 LIONEL LANGEVELD (WP)
5 May 12:15:00 38 HENRY JORDAAN (EC) VS JACQUES MULLER (EC) 5 0 HENRY JORDAAN (EC)
5 May 12:15:00 39 RAVI KISTENSAMY (KZN) VS EMLYN ROODT (WC) 5 3 RAVI KISTENSAMY (KZN)
5 May 12:15:00 40 GRAHAM LUDWIG (GN) VS LESLIE MUNTINGH (EG) 8 4 5 LESLIE MUNTINGH (EG) 8
5 May 12:15:00 41 JOHNNY PRETORIUS (NWP) 5 VS MICHAEL JONES (WP) 1 5 MICHAEL JONES (WP)
5 May 12:15:00 42 LLWELLYN JULIES (CBOL) VS JUSTIN FRIEND (EC) 0 5 JUSTIN FRIEND (EC)
5 May 12:15:00 43 GERRIT BOTHA (WCR) VS JACQUES MULLER (GN) 5 1 GERRIT BOTHA (WCR)
5 May 12:15:00 44 MORNE FOURIE (CBOL) VS NATHAN WILLEMSE (CBOL) 12 5 0 MORNE FOURIE (CBOL)
5 May 12:15:00 45 RUI E'SILVA (EG) 13 VS ERNEST MURPHY (EC) 5 2 RUI E'SILVA (EG) 13
5 May 12:15:00 46 MICHAEL PATERSON (WG) VS HOWARD SASSMAN (WC) 3 5 HOWARD SASSMAN (WC)
5 May 12:15:00 47 TERRENCE CHETTY (KZN) VS LEON NEL (EC) 5 4 TERRENCE CHETTY (KZN)
5 May 12:15:00 48 HENDRIK ROBBESON (GN) VS FAIZEL CARELSE (WP) 4 2 5 FAIZEL CARELSE (WP) 4
5 May 13:30:00 33 EDWARD JOHNSON (EC) 3 VS NATAAN SMITH (CBOL) 5 3 EDWARD JOHNSON (EC) 3
5 May 13:30:00 34 MARK BACKES (EG) VS PETER LUYT (CBOL) 5 1 MARK BACKES (EG)
5 May 13:30:00 35 RASHAAD SEDICK (OVB) VS FAIZEL LINKS (WP) 5 3 RASHAAD SEDICK (OVB)
5 May 13:30:00 36 KAMALSEN NAIDOO (KZN) VS RUDY MEYER (WC) 14 1 5 RUDY MEYER (WC) 14
5 May 13:30:00 37 WYNAND SMAL (GN) 11 VS IGSHAAN JEDAAR (WP) 5 4 WYNAND SMAL (GN) 11
5 May 13:30:00 38 PIKKIE PASSANO (EG) VS LINKIE GROENEWALD (OVB) 5 3 PIKKIE PASSANO (EG)
5 May 13:30:00 39 LOVELL SAMSON (BOL) VS CRAIG MOODLEY (EG) 3 5 CRAIG MOODLEY (EG)
5 May 13:30:00 40 MARTIN FRASER (SDB) VS CEDRIC KANNEMEYER (WP) 6 0 5 CEDRIC KANNEMEYER (WP) 6
5 May 13:30:00 41 CLINTON MARTIN (EC) 7 VS HENDRIK WHITE (EG) 5 2 CLINTON MARTIN (EC) 7
5 May 13:30:00 42 ETTIENE DELPORT (NWP) VS PIETER DU TOIT (EG) 1 5 PIETER DU TOIT (EG)
5 May 13:30:00 43 NOWELLYN KLEINSMITH (WC) VS SAMUEL FORTUNE (GN) 1 5 SAMUEL FORTUNE (GN)
5 May 13:30:00 44 STEFAN WEBER (KZN) VS YADESH MAHARAJ (KZN) 10 0 5 YADESH MAHARAJ (KZN) 10
5 May 13:30:00 45 STEVEN NAIDU (KZN) 15 VS WAYNE VAN DER SPUY (EC) 5 1 STEVEN NAIDU (KZN) 15
5 May 13:30:00 46 JACQUES CRONJE (WCR) VS RICARDO JOSIAS (WP) 3 5 RICARDO JOSIAS (WP)
5 May 13:30:00 47 RIAAN LUBBE (GN) VS JONTY SMIT (GN) 2 5 JONTY SMIT (GN)
5 May 13:30:00 48 CLIVE GORDON (EC) VS WAYNE WEBER (WP) 2 2 5 WAYNE WEBER (WP) 2

128 (96)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
4 May 15:30:00 25 FAGHRIE MOOSA (WP) VS WILLIE ADRIAANSE (SG) 4 3 FAGHRIE MOOSA (WP)
4 May 15:30:00 26 IMO ALLY (GN) VS MORNE TRUTER (OVB) 0 4 MORNE TRUTER (OVB)
4 May 15:30:00 27 GOLDEN MATSHIGA (SG) VS RAJA NAIDOO (KZN) 2 4 RAJA NAIDOO (KZN)
4 May 15:30:00 28 GAIL CLOETE (WP) VS DARRIN BRENT (EC) 0 4 DARRIN BRENT (EC)
4 May 15:30:00 29 ELDRID NICHOLLS (SG) VS DEBBIE EUROPA (WP) 4 3 ELDRID NICHOLLS (SG)
4 May 15:30:00 30 REGINALD VAN NIERKERK (CBOL) VS ANZEL MEYER (WP) 0 4 ANZEL MEYER (WP)
4 May 15:30:00 31 HENRY JORDAAN (EC) VS MORNE DU TOIT (NWP) 4 3 HENRY JORDAAN (EC)
4 May 15:30:00 32 JOHANNES CLOETE (NWP) VS LIONEL LANGEVELD (WP) 0 4 LIONEL LANGEVELD (WP)
4 May 15:30:00 33 RAVI KISTENSAMY (KZN) VS MARKUS VENTER (EG) 4 3 RAVI KISTENSAMY (KZN)
4 May 15:30:00 34 AJEEV DURGAPURSAT (KZN) VS JACQUES MULLER (EC) 3 4 JACQUES MULLER (EC)
4 May 15:30:00 35 GRAHAM LUDWIG (GN) VS CEDRIC MITCHLEY (WCR) 4 3 GRAHAM LUDWIG (GN)
4 May 15:30:00 36 EMLYN ROODT (WC) VS ELTON GOEDA (EC) 4 0 EMLYN ROODT (WC)
4 May 15:30:00 37 COLIN EVERTS (WC) VS LLWELLYN JULIES (CBOL) 1 4 LLWELLYN JULIES (CBOL)
4 May 15:30:00 38 EUGENE DE BRUYN (EC) VS MICHAEL JONES (WP) 2 4 MICHAEL JONES (WP)
4 May 15:30:00 39 GERRIT BOTHA (WCR) VS FRANCISCO MENTOOR (WCR) 4 0 GERRIT BOTHA (WCR)
4 May 15:30:00 40 JUSTIN FRIEND (EC) VS DONOVAN CAROLUS (EC) 4 2 JUSTIN FRIEND (EC)
4 May 15:30:00 41 MORNE FOURIE (CBOL) VS COLIN O'NEALE (NWP) 4 0 MORNE FOURIE (CBOL)
4 May 15:30:00 42 STEPHEN HAINES (MP) VS JACQUES MULLER (GN) 2 4 JACQUES MULLER (GN)
4 May 15:30:00 43 NAJUWA NOBLE (WP) VS MICHAEL PATERSON (WG) 2 4 MICHAEL PATERSON (WG)
4 May 15:30:00 44 ERNEST MURPHY (EC) VS STEVEN STANDER (GN) 4 3 ERNEST MURPHY (EC)
4 May 15:30:00 45 TERRENCE CHETTY (KZN) VS RANDALL PETERSEN (CBOL) 4 2 TERRENCE CHETTY (KZN)
4 May 15:30:00 46 MARK DE JAGER (WCR) VS HOWARD SASSMAN (WC) 0 4 HOWARD SASSMAN (WC)
4 May 15:30:00 47 DAYA MOODLEY (KZN) VS HENDRIK ROBBESON (GN) 3 4 HENDRIK ROBBESON (GN)
4 May 15:30:00 48 KUBENDREN GOVENDER (KZN) VS LEON NEL (EC) 1 4 LEON NEL (EC)
4 May 16:45:00 25 JUNAID SMIT (OVB) VS MARK BACKES (EG) 2 4 MARK BACKES (EG)
4 May 16:45:00 26 CLIVE DONSON (SG) VS NATAAN SMITH (CBOL) 1 4 NATAAN SMITH (CBOL)
4 May 16:45:00 27 CHRISTOPHER FORBES (EC) VS RASHAAD SEDICK (OVB) 1 4 RASHAAD SEDICK (OVB)
4 May 16:45:00 28 REZAAH MANUEL (WP) VS PETER LUYT (CBOL) 2 4 PETER LUYT (CBOL)
4 May 16:45:00 29 KAMALSEN NAIDOO (KZN) VS ADRIAAN PANSEGRAUW (OVB) 4 1 KAMALSEN NAIDOO (KZN)
4 May 16:45:00 30 YOGAN GOVENDER (KZN) VS FAIZEL LINKS (WP) 1 4 FAIZEL LINKS (WP)
4 May 16:45:00 31 JOHAN VAN DER WALT (EG) VS PIKKIE PASSANO (EG) 3 4 PIKKIE PASSANO (EG)
4 May 16:45:00 32 IGSHAAN JEDAAR (WP) VS MERVIN DONNELY (KZN) 4 2 IGSHAAN JEDAAR (WP)
4 May 16:45:00 33 LOVELL SAMSON (BOL) VS CHRISTO SIMONS (OVB) 4 3 LOVELL SAMSON (BOL)
4 May 16:45:00 34 LINKIE GROENEWALD (OVB) VS TEMBA NZIMA (GN) 4 0 LINKIE GROENEWALD (OVB)
4 May 16:45:00 35 MARTIN FRASER (SDB) VS MARLIN UITHALER (KZN) 4 1 MARTIN FRASER (SDB)
4 May 16:45:00 36 CRAIG MOODLEY (EG) VS BENEDICT O'REILLY (EC) 4 0 CRAIG MOODLEY (EG)
4 May 16:45:00 37 SEAN DEVENNY (EG) VS ETTIENE DELPORT (NWP) 3 4 ETTIENE DELPORT (NWP)
4 May 16:45:00 38 HENDRIK WHITE (EG) VS BRIAN PATEL (SG) 4 3 HENDRIK WHITE (EG)
4 May 16:45:00 39 NOWELLYN KLEINSMITH (WC) VS ALEXIA JULIUS (WP) 4 3 NOWELLYN KLEINSMITH (WC)
4 May 16:45:00 40 PIETER DU TOIT (EG) VS HENK BENADE (WG) 4 0 PIETER DU TOIT (EG)
4 May 16:45:00 41 STEFAN WEBER (KZN) VS VERNON DE JONGH (CBOL) 4 3 STEFAN WEBER (KZN)
4 May 16:45:00 42 EBEN SHEPHARD (OVB) VS SAMUEL FORTUNE (GN) 1 4 SAMUEL FORTUNE (GN)
4 May 16:45:00 43 JACQUES CRONJE (WCR) VS MORNE POTGIETER (GN) 4 2 JACQUES CRONJE (WCR)
4 May 16:45:00 44 SIMON RAMAKUELA (GN) VS WAYNE VAN DER SPUY (EC) 0 4 WAYNE VAN DER SPUY (EC)
4 May 16:45:00 45 ROELOF WEPENER (EG) VS RIAAN LUBBE (GN) 1 4 RIAAN LUBBE (GN)
4 May 16:45:00 46 RICARDO JOSIAS (WP) VS SERVAAS COETZEE (WCR) 4 3 RICARDO JOSIAS (WP)
4 May 16:45:00 47 CLIVE GORDON (EC) VS IVAN WURZ (WCR) 4 2 CLIVE GORDON (EC)
4 May 16:45:00 48 JONTY SMIT (GN) VS KAREL ALBERTS (OVB) 4 2 JONTY SMIT (GN)

256 (192)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
4 May 11:15:00 31 AJEEV DURGAPURSAT (KZN) VS TANYA LANDMAN (EG) 4 1 AJEEV DURGAPURSAT (KZN)
4 May 11:15:00 32 THEO PIETERSE (OVB) VS GRAHAM LUDWIG (GN) 0 4 GRAHAM LUDWIG (GN)
4 May 11:15:00 33 EMLYN ROODT (WC) VS MOHAMMED SEEDAT (SG) 4 1 EMLYN ROODT (WC)
4 May 11:15:00 34 SHAFIEK TOFFAR (WP) VS COLIN EVERTS (WC) 2 4 COLIN EVERTS (WC)
4 May 11:15:00 35 EUGENE DE BRUYN (EC) VS PAUL JUUL (GN) 4 2 EUGENE DE BRUYN (EC)
4 May 11:15:00 36 VAUGHAN KUPIDO (GN) VS GERRIT BOTHA (WCR) 2 4 GERRIT BOTHA (WCR)
4 May 11:15:00 37 JUSTIN FRIEND (EC) VS VICTOR DEVENISH (SDB) 4 2 JUSTIN FRIEND (EC)
4 May 11:15:00 38 BRIAN DANIELS (OVB) VS MORNE FOURIE (CBOL) 2 4 MORNE FOURIE (CBOL)
4 May 11:15:00 39 JANNIE AUGUSTYN (SDB) VS STEPHEN HAINES (MP) 2 4 STEPHEN HAINES (MP)
4 May 11:15:00 40 NAJUWA NOBLE (WP) VS LESLIE BEZUIDENHOUT (SDB) 4 1 NAJUWA NOBLE (WP)
4 May 11:15:00 41 KEEGAN REDDY (KZN) VS ERNEST MURPHY (EC) 1 4 ERNEST MURPHY (EC)
4 May 11:15:00 42 PIETER ALEXANDER (BOL) VS TERRENCE CHETTY (KZN) 1 4 TERRENCE CHETTY (KZN)
4 May 11:15:00 43 MARK DE JAGER (WCR) VS RISHI ROOPNARIAN (SG) 4 3 MARK DE JAGER (WCR)
4 May 11:15:00 44 ANTHONY ROOI (EC) VS DAYA MOODLEY (KZN) 1 4 DAYA MOODLEY (KZN)
4 May 11:15:00 45 SIPHO NKOSI (GN) VS KUBENDREN GOVENDER (KZN) 1 4 KUBENDREN GOVENDER (KZN)
4 May 11:15:00 46 JUNAID SMIT (OVB) VS MOHAMED DALVEY (BOL) 4 2 JUNAID SMIT (OVB)
4 May 11:15:00 47 JEFREY ELIAS (SG) VS CLIVE DONSON (SG) 0 4 CLIVE DONSON (SG)
4 May 11:15:00 48 CHRISTOPHER FORBES (EC) VS HECTOR GERMESHUYS (SDB) 4 1 CHRISTOPHER FORBES (EC)
4 May 11:15:00 49 REZAAH MANUEL (WP) VS DANAGRAN CHETTY (KZN) 4 2 REZAAH MANUEL (WP)
4 May 11:15:00 50 THEUNS VENTER (EG) VS KAMALSEN NAIDOO (KZN) 1 4 KAMALSEN NAIDOO (KZN)
4 May 11:15:00 51 WIKUS TERBLANCHE (EG) VS YOGAN GOVENDER (KZN) 2 4 YOGAN GOVENDER (KZN)
4 May 11:15:00 52 JOHAN VAN DER WALT (EG) VS TARIQ DE PEARCE (EC) 4 2 JOHAN VAN DER WALT (EG)
4 May 11:15:00 53 JOEY NAIR (KZN) VS IGSHAAN JEDAAR (WP) 0 4 IGSHAAN JEDAAR (WP)
4 May 11:15:00 54 LOVELL SAMSON (BOL) VS JOHAN BEUKES (NWP) 4 0 LOVELL SAMSON (BOL)
4 May 11:15:00 55 LINKIE GROENEWALD (OVB) VS FREDERIK SASMAN (SG) 4 2 LINKIE GROENEWALD (OVB)
4 May 11:15:00 56 MARTIN FRASER (SDB) VS WILLIAM HUISAMEN (WCR) 4 2 MARTIN FRASER (SDB)
4 May 11:15:00 57 CRAIG MOODLEY (EG) VS ADAM NOBLE (WP) 4 0 CRAIG MOODLEY (EG)
4 May 11:15:00 58 JOHANNES ESAU (BOL) VS SEAN DEVENNY (EG) 0 4 SEAN DEVENNY (EG)
4 May 11:15:00 59 JOHN GRAAFF (WG) VS HENDRIK WHITE (EG) 2 4 HENDRIK WHITE (EG)
4 May 11:15:00 60 NOWELLYN KLEINSMITH (WC) VS NAZEEM GOLDING (WP) 4 2 NOWELLYN KLEINSMITH (WC)
4 May 12:15:00 31 HENNIE ROETS (GN) VS PIETER DU TOIT (EG) 0 4 PIETER DU TOIT (EG)
4 May 12:15:00 32 SYLVANO MICHOLSON (WP) VS STEFAN WEBER (KZN) 0 4 STEFAN WEBER (KZN)
4 May 12:15:00 33 EBEN SHEPHARD (OVB) VS ANDRE DU TOIT (SDB) 4 3 EBEN SHEPHARD (OVB)
4 May 12:15:00 34 KOBUS BOTHA (EC) VS JACQUES CRONJE (WCR) 0 4 JACQUES CRONJE (WCR)
4 May 12:15:00 35 SIMON RAMAKUELA (GN) VS NEELS GROENEWALD (GN) 4 3 SIMON RAMAKUELA (GN)
4 May 12:15:00 36 WHITEY TAYLOR (EG) VS ROELOF WEPENER (EG) 3 4 ROELOF WEPENER (EG)
4 May 12:15:00 37 CLINTON ALBERTUS (WP) VS RICARDO JOSIAS (WP) 2 4 RICARDO JOSIAS (WP)
4 May 12:15:00 38 CLIVE GORDON (EC) VS RYAN KISTEN (EG) 4 0 CLIVE GORDON (EC)
4 May 12:15:00 39 WILLEM ODENDAAL (SDB) VS JONTY SMIT (GN) 2 4 JONTY SMIT (GN)
4 May 12:15:00 40 WILLIE ADRIAANSE (SG) VS MEGESHAN PILLAY (EC) 4 1 WILLIE ADRIAANSE (SG)
4 May 12:15:00 41 MORNE TRUTER (OVB) VS ANYA ROUX (SDB) 4 0 MORNE TRUTER (OVB)
4 May 12:15:00 42 DHEVAN MOODLEY (KZN) VS RAJA NAIDOO (KZN) 1 4 RAJA NAIDOO (KZN)
4 May 12:15:00 43 PRAVESH BEJAY (SG) VS DARRIN BRENT (EC) 0 4 DARRIN BRENT (EC)
4 May 12:15:00 44 REZA BHADOR (OVB) VS DEBBIE EUROPA (WP) 0 4 DEBBIE EUROPA (WP)
4 May 12:15:00 45 ANZEL MEYER (WP) VS PHILLIP ESTERHUYSEN (WP) 4 3 ANZEL MEYER (WP)
4 May 12:15:00 46 PATRICK DELLIEU (GN) VS MORNE DU TOIT (NWP) 1 4 MORNE DU TOIT (NWP)
4 May 12:15:00 47 WILLIAM HARINGTON (CBOL) VS LIONEL LANGEVELD (WP) 3 4 LIONEL LANGEVELD (WP)
4 May 12:15:00 48 MARKUS VENTER (EG) VS KOBUS COERTZEN (WG) 4 2 MARKUS VENTER (EG)
4 May 12:15:00 49 RUI JORGE DE CARVALHO (EG) VS JACQUES MULLER (EC) 3 4 JACQUES MULLER (EC)
4 May 12:15:00 50 CEDRIC MITCHLEY (WCR) VS LYLE STRYDOM (GN) 4 2 CEDRIC MITCHLEY (WCR)
4 May 12:15:00 51 ELTON GOEDA (EC) VS PEDRO PANDY (SG) 4 3 ELTON GOEDA (EC)
4 May 12:15:00 52 WICUS REYNDERS (WG) VS LLWELLYN JULIES (CBOL) 1 4 LLWELLYN JULIES (CBOL)
4 May 12:15:00 53 MICHAEL JONES (WP) VS CARLO WALTERS (EC) 4 2 MICHAEL JONES (WP)
4 May 12:15:00 54 RASHIEDA MANUEL (WP) VS FRANCISCO MENTOOR (WCR) 2 4 FRANCISCO MENTOOR (WCR)
4 May 12:15:00 55 DONOVAN CAROLUS (EC) VS MARIUS WEHMEIER (EG) 4 0 DONOVAN CAROLUS (EC)
4 May 12:15:00 56 ALEX STAVRINOS (EG) VS COLIN O'NEALE (NWP) 1 4 COLIN O'NEALE (NWP)
4 May 12:15:00 57 JACQUES MULLER (GN) VS NEAL JACOBS (WG) 4 3 JACQUES MULLER (GN)
4 May 12:15:00 58 MICHAEL PATERSON (WG) VS RIAAN MANS (WG) 4 0 MICHAEL PATERSON (WG)
4 May 12:15:00 59 STEVEN STANDER (GN) VS WILLIE VOS (NWP) 4 0 STEVEN STANDER (GN)
4 May 12:15:00 60 CAROL-ANN FRANKEN (BOL) VS RANDALL PETERSEN (CBOL) 2 4 RANDALL PETERSEN (CBOL)
4 May 13:30:00 31 HOWARD SASSMAN (WC) VS MONTRIO DE WITT (OVB) 4 0 HOWARD SASSMAN (WC)
4 May 13:30:00 32 NICO WHITE (MP) VS HENDRIK ROBBESON (GN) 1 4 HENDRIK ROBBESON (GN)
4 May 13:30:00 33 LEON NEL (EC) VS ROBERT PHILLIPS (EC) 4 3 LEON NEL (EC)
4 May 13:30:00 34 MARK BACKES (EG) VS GERALD POONSAMY (KZN) 4 0 MARK BACKES (EG)
4 May 13:30:00 35 ANINA DU TOIT (SDB) VS NATAAN SMITH (CBOL) 0 4 NATAAN SMITH (CBOL)
4 May 13:30:00 36 CHRIS SWANEPOEL (OVB) VS RASHAAD SEDICK (OVB) 3 4 RASHAAD SEDICK (OVB)
4 May 13:30:00 37 PETER LUYT (CBOL) VS LOLITA KRITZINGER (MP) 4 0 PETER LUYT (CBOL)
4 May 13:30:00 38 ALLIE ABRAHAMS (WC) VS ADRIAAN PANSEGRAUW (OVB) 0 4 ADRIAAN PANSEGRAUW (OVB)
4 May 13:30:00 39 FAIZEL LINKS (WP) VS MARCEL SIMONS (KZN) 4 0 FAIZEL LINKS (WP)
4 May 13:30:00 40 NEELS BOTHA (MP) VS PIKKIE PASSANO (EG) 3 4 PIKKIE PASSANO (EG)
4 May 13:30:00 41 JOLENE GILLESPIE (WCR) VS MERVIN DONNELY (KZN) 0 4 MERVIN DONNELY (KZN)
4 May 13:30:00 42 CHRISTO SIMONS (OVB) VS MANDLA FALTEIN (EC) 4 3 CHRISTO SIMONS (OVB)
4 May 13:30:00 43 TEMBA NZIMA (GN) VS WAYNE BIERMAN (EG) 4 2 TEMBA NZIMA (GN)
4 May 13:30:00 44 MARLIN UITHALER (KZN) VS SOEMAYA DE VILLIERS (WP) 4 3 MARLIN UITHALER (KZN)
4 May 13:30:00 45 CHRISWELL DEELMAN (CBOL) VS BENEDICT O'REILLY (EC) 3 4 BENEDICT O'REILLY (EC)
4 May 13:30:00 46 BARRY MACKAY (EC) VS ETTIENE DELPORT (NWP) 1 4 ETTIENE DELPORT (NWP)
4 May 13:30:00 47 BRIAN PATEL (SG) VS MORNE VAN DEN BERG (OVB) 4 0 BRIAN PATEL (SG)
4 May 13:30:00 48 ALEXIA JULIUS (WP) VS NEVILLE KLEINHANS (EC) 4 1 ALEXIA JULIUS (WP)
4 May 13:30:00 49 HENK BENADE (WG) VS NICO ERASMUS (WG) 4 3 HENK BENADE (WG)
4 May 13:30:00 50 VERNON DE JONGH (CBOL) VS GOPAL REDDY (GN) 4 2 VERNON DE JONGH (CBOL)
4 May 13:30:00 51 LEON WESSELS (OVB) VS SAMUEL FORTUNE (GN) 0 4 SAMUEL FORTUNE (GN)
4 May 13:30:00 52 RONALD PETERSEN (WC) VS MORNE POTGIETER (GN) 2 4 MORNE POTGIETER (GN)
4 May 13:30:00 53 WIMPIE VAN HEERDEN (NWP) VS WAYNE VAN DER SPUY (EC) 1 4 WAYNE VAN DER SPUY (EC)
4 May 13:30:00 54 JOHANNES HERDINE (BOL) VS RIAAN LUBBE (GN) 3 4 RIAAN LUBBE (GN)
4 May 13:30:00 55 SERVAAS COETZEE (WCR) VS JOHAN KRITZINGER (MP) 4 2 SERVAAS COETZEE (WCR)
4 May 13:30:00 56 IVAN WURZ (WCR) VS GREG WILLIS (WC) 4 0 IVAN WURZ (WCR)
4 May 13:30:00 57 KAREL ALBERTS (OVB) VS SHANNON MICHAELS (OVB) 4 2 KAREL ALBERTS (OVB)