Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2017 SA Under 18 8-Ball Pool Championships - Doubles draw

Final

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
FINAL 12:45:00 2 RUSHIN DANIELS AND RA'EES ATTWOOD (WP) VS STEPHAN DYER AND GENE KLEINHANS (EC) 4 2 RUSHIN DANIELS AND RA'EES ATTWOOD (WP)

Semis

Best of 5
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
4 May 12:45:00 1 RUSHIN DANIELS AND RA'EES ATTWOOD (WP) VS GAIGE HEYNES AND MARCHELINO JAMES (WP) 3 2 RUSHIN DANIELS AND RA'EES ATTWOOD (WP)
4 May 12:45:00 3 STEPHAN DYER AND GENE KLEINHANS (EC) VS LINSTON PAULSE AND RA'EEZ ISAACS (BOL) 3 2 STEPHAN DYER AND GENE KLEINHANS (EC)

Quarters

Best of 5
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
QF-1 11:30:00 1 MOEGAMAT ISAACS AND MOEGAMAT Z ALEXANDER (BOL) VS RUSHIN DANIELS AND RA'EES ATTWOOD (WP) 1 3 RUSHIN DANIELS AND RA'EES ATTWOOD (WP)
QF-2 11:30:00 3 ALFRED MATSHIANE AND FABIO PETRELLA (GN) VS GAIGE HEYNES AND MARCHELINO JAMES (WP) 0 3 GAIGE HEYNES AND MARCHELINO JAMES (WP)
QF-3 11:30:00 5 STEPHAN DYER AND GENE KLEINHANS (EC) VS SHARIK NAIDOO AND AKSHAY MAHARAJ (KZN) 3 0 STEPHAN DYER AND GENE KLEINHANS (EC)
QF-4 11:30:00 7 VERNON GOBA AND WENDELL OLSEN (EG) VS LINSTON PAULSE AND RA'EEZ ISAACS (BOL) 1 3 LINSTON PAULSE AND RA'EEZ ISAACS (BOL)

16

Best of 5
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
09:45:00 1 TRIVASH RAMDHUN AND PRIYA NAIDOO (KZN) VS MOEGAMAT ISAACS AND MOEGAMAT Z ALEXANDER (BOL) 2 3 MOEGAMAT ISAACS AND MOEGAMAT Z ALEXANDER (BOL)
09:45:00 2 KEVIN BOTHA AND WALDO STEYN (GN) VS RUSHIN DANIELS AND RA'EES ATTWOOD (WP) 0 3 RUSHIN DANIELS AND RA'EES ATTWOOD (WP)
09:45:00 3 GAWIE LABUSCHANGE AND FRANCOIS VD MERWE (NWP) VS ALFRED MATSHIANE AND FABIO PETRELLA (GN) 1 3 ALFRED MATSHIANE AND FABIO PETRELLA (GN)
09:45:00 4 WP MARNEWICK AND ERIGH VD MERWE (NWP) VS GAIGE HEYNES AND MARCHELINO JAMES (WP) 2 3 GAIGE HEYNES AND MARCHELINO JAMES (WP)
09:45:00 5 MIGUEL ERASMUS AND ANRE DU PLOOY (WC) VS STEPHAN DYER AND GENE KLEINHANS (EC) 1 3 STEPHAN DYER AND GENE KLEINHANS (EC)
09:45:00 6 SHARIK NAIDOO AND AKSHAY MAHARAJ (KZN) VS YUEN STOUT AND ROWAN ANTHONY (WC) 3 0 SHARIK NAIDOO AND AKSHAY MAHARAJ (KZN)
09:45:00 7 DEVAN HAASBROEK AND PUCHERT QUIWINE (WG) VS VERNON GOBA AND WENDELL OLSEN (EG) 0 3 VERNON GOBA AND WENDELL OLSEN (EG)
09:45:00 8 RASHIED ISAACS AND MC FRANKEN (BOL) VS LINSTON PAULSE AND RA'EEZ ISAACS (BOL) 1 3 LINSTON PAULSE AND RA'EEZ ISAACS (BOL)

32

Best of 5
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
4 Oct 08:30:00 1 LUWELLEN MATHYS AND NATHAN LISHER (EC VS MOEGAMAT ISAACS AND MOEGAMAT Z ALEXANDER (BOL) 0 3 MOEGAMAT ISAACS AND MOEGAMAT Z ALEXANDER (BOL)
4 Oct 08:30:00 2 RUSHIN DANIELS AND RA'EES ATTWOOD (WP) VS SHAIYENE FRITZ AND TASREEQ MARTIN (WP) 3 2 RUSHIN DANIELS AND RA'EES ATTWOOD (WP)
4 Oct 08:30:00 3 MOGAMMAT AMMAAR AND YUELIN STOUT (WC) VS ALFRED MATSHIANE AND FABIO PETRELLA (GN) 1 3 ALFRED MATSHIANE AND FABIO PETRELLA (GN)
4 Oct 08:30:00 4 ZANDER OLIVIER AND TIAAN VAN ROOYEN (EG) VS GAIGE HEYNES AND MARCHELINO JAMES (WP) 2 3 GAIGE HEYNES AND MARCHELINO JAMES (WP)
4 Oct 08:30:00 5 SHELANDE VD MERWE AND ELISKE ESTERHUIZEN (NWP) VS STEPHAN DYER AND GENE KLEINHANS (EC) 0 3 STEPHAN DYER AND GENE KLEINHANS (EC)
4 Oct 08:30:00 6 YUEN STOUT AND ROWAN ANTHONY (WC) VS NAILAH GOLDING AND NAATHIERAH TALIEP (WP) 3 2 YUEN STOUT AND ROWAN ANTHONY (WC)
4 Oct 08:30:00 7 GAVIN LABUSCHANGE AND JESSICA VD MERWE (NWP) VS VERNON GOBA AND WENDELL OLSEN (EG) 1 3 VERNON GOBA AND WENDELL OLSEN (EG)
4 Oct 08:30:00 8 LINSTON PAULSE AND RA'EEZ ISAACS (BOL) VS DONOVAN LOTTERING AND MARKUS OBERHOLZER (EG) 3 1 LINSTON PAULSE AND RA'EEZ ISAACS (BOL)