Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2018 SA Opens 8-Ball Pool Championships Singles Draw

Final

Best of 17
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
FINAL 14:00:00 8 TYRONE GOLIATH (WC) 4 VS VELLY DIAMOND (GN) 7 1 9 VELLY DIAMOND (GN) 7

Semis

Best of 15
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
13 Oct 11:00:00 7 DEAN BYLEVELD (CBOL) 9 VS TYRONE GOLIATH (WC) 4 3 8 TYRONE GOLIATH (WC) 4
13 Oct 11:00:00 9 YAZEED SALIE (WC) VS VELLY DIAMOND (GN) 7 5 8 VELLY DIAMOND (GN) 7

Quarters

Best of 13
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
12 Oct 16:10:00 2 SELLO DICK (CG) 1 VS DEAN BYLEVELD (CBOL) 9 4 7 DEAN BYLEVELD (CBOL) 9
12 Oct 16:10:00 5 ADRIAAN ENGELBRECHT (CBOL) 12 VS TYRONE GOLIATH (WC) 4 5 7 TYRONE GOLIATH (WC) 4
12 Oct 16:10:00 8 NAZEEM WASSUNG (WP) 14 VS YAZEED SALIE (WC) 5 7 YAZEED SALIE (WC)
12 Oct 16:10:00 11 VELLY DIAMOND (GN) 7 VS WESLEY CUPIDO (IKP) 7 6 VELLY DIAMOND (GN) 7

16

Best of 11
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
12 Oct 14:00:00 1 SELLO DICK (CG) 1 VS AZIM HOOSEN (CG) 16 6 2 SELLO DICK (CG) 1
12 Oct 14:00:00 3 DEAN BYLEVELD (CBOL) 9 VS JOSEPH MTSWENI (CBOL) 8 6 5 DEAN BYLEVELD (CBOL) 9
12 Oct 14:00:00 4 SHAKIER GORDON (IKP) VS ADRIAAN ENGELBRECHT (CBOL) 12 3 6 ADRIAAN ENGELBRECHT (CBOL) 12
12 Oct 14:00:00 6 GALIEK SAVILLE (IKP) VS TYRONE GOLIATH (WC) 4 3 6 TYRONE GOLIATH (WC) 4
12 Oct 14:00:00 7 DEON DANIELS (WC) VS NAZEEM WASSUNG (WP) 14 1 6 NAZEEM WASSUNG (WP) 14
12 Oct 14:00:00 9 RASHAAD SEDICK (OVB) VS YAZEED SALIE (WC) 0 6 YAZEED SALIE (WC)
12 Oct 14:00:00 10 VELLY DIAMOND (GN) 7 VS THABANG MAKHUBEDE (GN) 10 6 4 VELLY DIAMOND (GN) 7
12 Oct 14:00:00 12 WESLEY CUPIDO (IKP) VS TEWIS JOUBERT (GN) 2 6 4 WESLEY CUPIDO (IKP)

32

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
12 Oct 10:30:00 1 SELLO DICK (CG) 1 VS CEDRIC KANNEMEYER (WC) 5 1 SELLO DICK (CG) 1
12 Oct 10:30:00 2 STEVEN DE SOUZA (CG) VS AZIM HOOSEN (CG) 16 0 5 AZIM HOOSEN (CG) 16
12 Oct 10:30:00 3 DEAN BYLEVELD (CBOL) 9 VS EBRAHIM ARENDSE (WP) 5 1 DEAN BYLEVELD (CBOL) 9
12 Oct 10:30:00 4 GRANT SCHIKKER (WC) VS JOSEPH MTSWENI (CBOL) 8 0 5 JOSEPH MTSWENI (CBOL) 8
12 Oct 10:30:00 5 SHAKIER GORDON (IKP) VS FAIZEL LINKS (WC) 5 3 SHAKIER GORDON (IKP)
12 Oct 10:30:00 6 GRANT RUITERS (OVB) VS ADRIAAN ENGELBRECHT (CBOL) 12 3 5 ADRIAAN ENGELBRECHT (CBOL) 12
12 Oct 10:30:00 7 TOGIED STUURMAN (WC) VS GALIEK SAVILLE (IKP) 3 5 GALIEK SAVILLE (IKP)
12 Oct 10:30:00 8 JAVED HOOSEN (EG) VS TYRONE GOLIATH (WC) 4 1 5 TYRONE GOLIATH (WC) 4
12 Oct 10:30:00 9 LUCAS VENTER (EG) 3 VS DEON DANIELS (WC) 2 5 DEON DANIELS (WC)
12 Oct 10:30:00 10 DYLAN WELCOME (CBOL) VS NAZEEM WASSUNG (WP) 14 3 5 NAZEEM WASSUNG (WP) 14
12 Oct 10:30:00 11 MARCO WILLIAMS (WP) 11 VS RASHAAD SEDICK (OVB) 3 5 RASHAAD SEDICK (OVB)
12 Oct 10:30:00 12 YAZEED SALIE (WC) VS JEROME TIMOTHEUS (CBOL) 5 4 YAZEED SALIE (WC)
12 Oct 10:30:00 13 VELLY DIAMOND (GN) 7 VS MOURITS MULLER (GN) 5 2 VELLY DIAMOND (GN) 7
12 Oct 10:30:00 14 BOSCO MANAKANA (GN) VS THABANG MAKHUBEDE (GN) 10 3 5 THABANG MAKHUBEDE (GN) 10
12 Oct 10:30:00 15 SHADLEY MURRAY (WP) 15 VS WESLEY CUPIDO (IKP) 1 5 WESLEY CUPIDO (IKP)
12 Oct 10:30:00 16 NASADEEN MEYER (OVB) VS TEWIS JOUBERT (GN) 2 3 5 TEWIS JOUBERT (GN) 2

64

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
12 Oct 08:30:00 1 SELLO DICK (CG) 1 VS MOSIMANEGAPE MARUMO (NWP) 5 1 SELLO DICK (CG) 1
12 Oct 08:30:00 2 AUSTIN JACOB (WC) VS CEDRIC KANNEMEYER (WC) 1 5 CEDRIC KANNEMEYER (WC)
12 Oct 08:30:00 3 STEVEN DE SOUZA (CG) VS VAUGHAN RAMJEE (CG) 5 3 STEVEN DE SOUZA (CG)
12 Oct 08:30:00 4 IVAN WURZ (WCR) VS AZIM HOOSEN (CG) 16 0 5 AZIM HOOSEN (CG) 16
12 Oct 08:30:00 5 DEAN BYLEVELD (CBOL) 9 VS CHARL SMIT (EG) 5 1 DEAN BYLEVELD (CBOL) 9
12 Oct 08:30:00 6 EBRAHIM ARENDSE (WP) VS WILLIAM BOOYSEN (IKP) 5 0 EBRAHIM ARENDSE (WP)
12 Oct 08:30:00 7 WESLEY BORMAN (GN) VS GRANT SCHIKKER (WC) 1 5 GRANT SCHIKKER (WC)
12 Oct 08:30:00 8 BRAEDON CHETTY (SG) VS JOSEPH MTSWENI (CBOL) 8 2 5 JOSEPH MTSWENI (CBOL) 8
12 Oct 08:30:00 9 SHAHEEM ROSSIER (WP) 5 VS SHAKIER GORDON (IKP) 3 5 SHAKIER GORDON (IKP)
12 Oct 08:30:00 10 EUGENE ABDOL (CBOL) VS FAIZEL LINKS (WC) 0 5 FAIZEL LINKS (WC)
12 Oct 08:30:00 11 GRANT RUITERS (OVB) VS GOPS REDDY (GN) 5 4 GRANT RUITERS (OVB)
12 Oct 08:30:00 12 OTTO LANGE (NWP) VS ADRIAAN ENGELBRECHT (CBOL) 12 1 5 ADRIAAN ENGELBRECHT (CBOL) 12
12 Oct 08:30:00 13 CHRIS SNYMAN (CBOL) 13 VS TOGIED STUURMAN (WC) 4 5 TOGIED STUURMAN (WC) ,
12 Oct 08:30:00 14 LIONEL LANGEVELD (CBOL) VS GALIEK SAVILLE (IKP) 1 5 GALIEK SAVILLE (IKP) ,
12 Oct 08:30:00 15 CECIL STEPHENS (CG) VS JAVED HOOSEN (EG) 4 5 JAVED HOOSEN (EG) ,
12 Oct 08:30:00 16 TREVOR WHITTLE (EG) VS TYRONE GOLIATH (WC) 4 2 5 TYRONE GOLIATH (WC) 4 ,
12 Oct 08:30:00 17 LUCAS VENTER (EG) 3 VS STEPHAN STEENEKAMP (SDB) 5 2 LUCAS VENTER (EG) 3 ,
12 Oct 08:30:00 18 DEON DANIELS (WC) VS ABDUL TAMBOER (WC) 5 1 DEON DANIELS (WC) ,
12 Oct 08:30:00 19 ASHLEY DANIELS (OVB) VS DYLAN WELCOME (CBOL) 4 5 DYLAN WELCOME (CBOL) ,
12 Oct 08:30:00 20 SHABIER SAMUELS (OVB) VS NAZEEM WASSUNG (WP) 14 1 5 NAZEEM WASSUNG (WP) 14 ,
12 Oct 08:30:00 21 MARCO WILLIAMS (WP) 11 VS CHAESRE MAISTRY (KZN) 5 2 MARCO WILLIAMS (WP) 11 ,
12 Oct 08:30:00 22 PAUL MILLER (WP) VS RASHAAD SEDICK (OVB) 3 5 RASHAAD SEDICK (OVB) ,
12 Oct 08:30:00 23 BOUDINE MEYER (EC) VS YAZEED SALIE (WC) 1 5 YAZEED SALIE (WC) ,
12 Oct 08:30:00 24 JEROME TIMOTHEUS (CBOL) VS MBUTI MBOTYENI (SG) 6 5 3 JEROME TIMOTHEUS (CBOL) ,
12 Oct 08:30:00 25 VELLY DIAMOND (GN) 7 VS SHAUN BASSON (EC) 5 4 VELLY DIAMOND (GN) 7 ,
12 Oct 08:30:00 26 MOURITS MULLER (GN) VS DAMIAN HUMAN (OVB) 5 4 MOURITS MULLER (GN) ,
12 Oct 08:30:00 27 NATAAN SMITH (CBOL) VS BOSCO MANAKANA (GN) 4 5 BOSCO MANAKANA (GN) ,
12 Oct 08:30:00 28 HERMAN PISTORIUS (CBOL) VS THABANG MAKHUBEDE (GN) 10 1 5 THABANG MAKHUBEDE (GN) 10 ,
12 Oct 08:30:00 29 SHADLEY MURRAY (WP) 15 VS SHANE PLATO (IKP) 5 4 SHADLEY MURRAY (WP) 15 ,
12 Oct 08:30:00 30 WESLEY CUPIDO (IKP) VS YAZIED TOFFAR (WC) 5 3 WESLEY CUPIDO (IKP) ,
12 Oct 08:30:00 31 FERSTENO HENDRICKS (BOL) VS NASADEEN MEYER (OVB) 4 5 NASADEEN MEYER (OVB) ,
12 Oct 08:30:00 32 ELLIAS MANYANE (GN) VS TEWIS JOUBERT (GN) 2 3 5 TEWIS JOUBERT (GN) 2 ,

128 (96)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
11 Oct 18:00:00 1 AUSTIN JACOB (WC) VS SIYABONGA MAWABASA (EC) 4 2 AUSTIN JACOB (WC) ,
11 Oct 18:00:00 2 ANDREW HOLMES (IKP) VS MOSIMANEGAPE MARUMO (NWP) 3 4 MOSIMANEGAPE MARUMO (NWP) ,
11 Oct 18:00:00 3 STEVEN DE SOUZA (CG) VS ROOI ANTHONY (WG) 4 3 STEVEN DE SOUZA (CG) ,
11 Oct 18:00:00 4 SIMON MOSOMANE (GN) VS CEDRIC KANNEMEYER (WC) 1 4 CEDRIC KANNEMEYER (WC) ,
11 Oct 18:00:00 5 ARNOLD OLIVIER (WCR) VS IVAN WURZ (WCR) 0 4 IVAN WURZ (WCR) ,
11 Oct 18:00:00 6 VAUGHAN RAMJEE (CG) VS THURSTON BOSSMAN (WC) 4 3 VAUGHAN RAMJEE (CG) ,
11 Oct 18:00:00 7 JACQUES MULLER (GN) VS EBRAHIM ARENDSE (WP) 0 4 EBRAHIM ARENDSE (WP) ,
11 Oct 18:00:00 8 CHARL SMIT (EG) VS KETAN NYDOO (CG) 4 3 CHARL SMIT (EG) ,
11 Oct 18:00:00 9 TSHEPO LETSABA (SDB) VS WESLEY BORMAN (GN) 3 4 WESLEY BORMAN (GN) ,
11 Oct 18:00:00 10 MATTHEW REYNARD (CBOL) VS WILLIAM BOOYSEN (IKP) 3 4 WILLIAM BOOYSEN (IKP) ,
11 Oct 18:00:00 11 BRAEDON CHETTY (SG) VS RUAN NAUDE (EG) 4 1 BRAEDON CHETTY (SG) ,
11 Oct 18:00:00 12 GRANT SCHIKKER (WC) VS GERRIT VENTER (GN) 4 2 GRANT SCHIKKER (WC) ,
11 Oct 18:00:00 13 EUGENE ABDOL (CBOL) VS LLEWELLYN SEDGWICK (CBOL) 4 2 EUGENE ABDOL (CBOL) ,
11 Oct 18:00:00 14 RAVI KISTENSAMY (KZN) VS SHAKIER GORDON (IKP) 0 4 SHAKIER GORDON (IKP) ,
11 Oct 18:00:00 15 GRANT RUITERS (OVB) VS AFWAAN SAVILLE (WC) 4 2 GRANT RUITERS (OVB) ,
11 Oct 18:00:00 16 FAIZEL LINKS (WC) VS RISHI ROOPNARIAN (SG) 4 2 FAIZEL LINKS (WC) ,
11 Oct 18:00:00 17 NEVILLE DAVIDS (NWP) VS OTTO LANGE (NWP) 2 4 OTTO LANGE (NWP) ,
11 Oct 18:00:00 18 ANLER VISAGIE (WCR) VS GOPS REDDY (GN) 2 4 GOPS REDDY (GN) ,
11 Oct 18:00:00 19 LIONEL LANGEVELD (CBOL) VS YASEEM LINKS (IKP) 4 3 LIONEL LANGEVELD (CBOL) ,
11 Oct 18:00:00 20 CHRISTOPHER DE JAGER (NWP) VS TOGIED STUURMAN (WC) 2 4 TOGIED STUURMAN (WC) ,
11 Oct 18:00:00 21 CECIL STEPHENS (CG) VS MEGAN GOVENDER (KZN) 4 1 CECIL STEPHENS (CG) ,
11 Oct 18:00:00 22 ISMAIL MOOSA (EC) VS GALIEK SAVILLE (IKP) 1 4 GALIEK SAVILLE (IKP) ,
11 Oct 18:00:00 23 DOMINIC BARNES (WP) VS TREVOR WHITTLE (EG) 3 4 TREVOR WHITTLE (EG) ,
11 Oct 18:00:00 24 MOGHSIEN BHIKHOO (WG) VS JAVED HOOSEN (EG) 2 4 JAVED HOOSEN (EG) ,
11 Oct 18:00:00 25 DEON DANIELS (WC) VS LESTER BENJAMIN (WP) 4 1 DEON DANIELS (WC) ,
11 Oct 18:00:00 26 STEPHAN STEENEKAMP (SDB) VS MORNE TAYLOR (EG) 4 0 STEPHAN STEENEKAMP (SDB) ,
11 Oct 18:00:00 27 MIKE JONES (CBOL) VS ASHLEY DANIELS (OVB) 2 4 ASHLEY DANIELS (OVB) ,
11 Oct 18:00:00 28 ABDUL TAMBOER (WC) VS IGSHAAN HIGGINS (IKP) 4 1 ABDUL TAMBOER (WC) ,
11 Oct 18:00:00 29 RENIER VAN DER HYDE (EG) VS SHABIER SAMUELS (OVB) 0 4 SHABIER SAMUELS (OVB) ,
11 Oct 18:00:00 30 DYLAN WELCOME (CBOL) VS HILTON DANIELS (WP) 4 3 DYLAN WELCOME (CBOL) ,
11 Oct 18:00:00 31 PAUL MILLER (WP) VS BRAAM SMITH (CW) 4 3 PAUL MILLER (WP) ,
11 Oct 18:00:00 32 JASON JACKSON (WP) VS CHAESRE MAISTRY (KZN) 1 4 CHAESRE MAISTRY (KZN) ,
11 Oct 18:00:00 33 ROBIN DEMPERS (IKP) VS BOUDINE MEYER (EC) 0 4 BOUDINE MEYER (EC) ,
11 Oct 18:00:00 34 JOHNNIE MARAIS (CW) VS RASHAAD SEDICK (OVB) 0 4 RASHAAD SEDICK (OVB) ,
11 Oct 18:00:00 35 JEROME TIMOTHEUS (CBOL) VS BRANDON COETZEE (SDB) 4 3 JEROME TIMOTHEUS (CBOL) ,
11 Oct 18:00:00 36 JADIN NOBIN (SAP) VS YAZEED SALIE (WC) 2 4 YAZEED SALIE (WC) ,
11 Oct 18:00:00 37 MOURITS MULLER (GN) VS AIDEN JOSEPH (CG) 4 3 MOURITS MULLER (GN) ,
11 Oct 18:00:00 38 JACQUES DU PLESSIS (GN) VS SHAUN BASSON (EC) 1 4 SHAUN BASSON (EC) ,
11 Oct 18:00:00 39 NATAAN SMITH (CBOL) VS EBRAHIM MOHAMED (SG) 4 3 NATAAN SMITH (CBOL) ,
11 Oct 18:00:00 40 DAMIAN HUMAN (OVB) VS PREDESH DEPIPERSADH (SAP) 4 1 DAMIAN HUMAN (OVB) ,
11 Oct 18:00:00 41 HERMAN PISTORIUS (CBOL) VS MARQUIN FILLIS (EC) 4 3 HERMAN PISTORIUS (CBOL) ,
11 Oct 18:00:00 42 BOSCO MANAKANA (GN) VS YUEN STOUT (WC) 4 1 BOSCO MANAKANA (GN) ,
11 Oct 18:00:00 43 WESLEY CUPIDO (IKP) VS KASHIEF AJAM (OVB) 4 2 WESLEY CUPIDO (IKP) ,
11 Oct 18:00:00 44 SHANE PLATO (IKP) VS ANDRE VAN VUUREN (WCR) 4 1 SHANE PLATO (IKP) ,
11 Oct 18:00:00 45 FERSTENO HENDRICKS (BOL) VS GAVILYN NOEL (CW) 4 3 FERSTENO HENDRICKS (BOL) ,
11 Oct 18:00:00 46 YAZIED TOFFAR (WC) VS MAXWELL WILLIAMS (CG) 4 3 YAZIED TOFFAR (WC) ,
11 Oct 18:00:00 47 MORATEHI NQOI (NWP) VS ELLIAS MANYANE (GN) 1 4 ELLIAS MANYANE (GN) ,
11 Oct 18:00:00 48 SHAUN PRETORIUS (WG) VS NASADEEN MEYER (OVB) 1 4 NASADEEN MEYER (OVB) ,

256 (192)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
11 Oct 14:45:00 8 AUSTIN JACOB (WC) VS SHANE BROOKES (WP) 4 2 AUSTIN JACOB (WC) ,
11 Oct 14:45:00 9 SIYABONGA MAWABASA (EC) VS ZAINODIEN ALLARD (CBOL) 4 2 SIYABONGA MAWABASA (EC) ,
11 Oct 14:45:00 10 ANDREW HOLMES (IKP) VS RUAAN BOTES (GN) 4 3 ANDREW HOLMES (IKP) ,
11 Oct 14:45:00 11 RYAN PERSADH (KZN) VS MOSIMANEGAPE MARUMO (NWP) 2 4 MOSIMANEGAPE MARUMO (NWP) ,
11 Oct 14:45:00 12 STEVEN DE SOUZA (CG) VS SEDICK ADAMS (WC) 4 1 STEVEN DE SOUZA (CG) ,
11 Oct 14:45:00 13 ROOI ANTHONY (WG) VS JUAN MALGAS (WCR) 4 3 ROOI ANTHONY (WG) ,
11 Oct 14:45:00 14 IAN ENGELBRECHT (EG) VS SIMON MOSOMANE (GN) 3 4 SIMON MOSOMANE (GN) ,
11 Oct 14:45:00 15 PIETER RADEMEYER (EC) VS CEDRIC KANNEMEYER (WC) 2 4 CEDRIC KANNEMEYER (WC) ,
11 Oct 14:45:00 16 ARNOLD OLIVIER (WCR) VS WASEEM HANKEY (WG) 4 1 ARNOLD OLIVIER (WCR) ,
11 Oct 14:45:00 17 JUSTIN ENGELBRECHT (EC) VS IVAN WURZ (WCR) 1 4 IVAN WURZ (WCR) ,
11 Oct 14:45:00 18 VAUGHAN RAMJEE (CG) VS MARIUS VAN ZYL (NWP) 4 1 VAUGHAN RAMJEE (CG) ,
11 Oct 14:45:00 19 THURSTON BOSSMAN (WC) VS FERGUSON NICHOLLS (EC) 4 3 THURSTON BOSSMAN (WC) ,
11 Oct 14:45:00 20 JACQUES MULLER (GN) VS PATRICK HAWKINS (KZN) 4 2 JACQUES MULLER (GN) ,
11 Oct 14:45:00 21 EBRAHIM ARENDSE (WP) VS CASTELLO NAIDOO (SAP) 4 3 EBRAHIM ARENDSE (WP) ,
11 Oct 14:45:00 22 MICHAEL DIX-PEEK (SDB) VS CHARL SMIT (EG) 3 4 CHARL SMIT (EG) ,
11 Oct 14:45:00 23 KETAN NYDOO (CG) VS ROBBIE GRACE (GN) 4 3 KETAN NYDOO (CG) ,
11 Oct 14:45:00 24 TSHEPO LETSABA (SDB) VS CONRAD LIEBENBERG (EG) 4 2 TSHEPO LETSABA (SDB) ,
11 Oct 14:45:00 25 EDWIN MOSES (CBOL) VS WESLEY BORMAN (GN) 2 4 WESLEY BORMAN (GN) ,
11 Oct 14:45:00 26 MATTHEW REYNARD (CBOL) VS GERRIT GROENEWALDT (MP) 4 1 MATTHEW REYNARD (CBOL) ,
11 Oct 14:45:00 27 WILLIAM BOOYSEN (IKP) VS JONATHAN BENTLEY (SDB) 4 1 WILLIAM BOOYSEN (IKP) ,
11 Oct 14:45:00 28 ANDILE NKOHLE (SG) VS BRAEDON CHETTY (SG) 3 4 BRAEDON CHETTY (SG) ,
11 Oct 14:45:00 29 VUYO MANGALISO (BOL) VS RUAN NAUDE (EG) 3 4 RUAN NAUDE (EG) ,
11 Oct 14:45:00 30 QUINTIN CHABANE (CG) VS GRANT SCHIKKER (WC) 1 4 GRANT SCHIKKER (WC) ,
11 Oct 14:45:00 31 GERRIT VENTER (GN) VS NAVEN SOOBRAMONEY (SAP) 4 0 GERRIT VENTER (GN) ,
11 Oct 14:45:00 32 EUGENE ABDOL (CBOL) VS ELTON NATHEE (WC) 4 3 EUGENE ABDOL (CBOL) ,
11 Oct 14:45:00 33 LLEWELLYN SEDGWICK (CBOL) VS RICARDO LOCKE (WG) 4 0 LLEWELLYN SEDGWICK (CBOL) ,
11 Oct 14:45:00 34 SACHIN DHEVNUNAN (KZN) VS RAVI KISTENSAMY (KZN) 1 4 RAVI KISTENSAMY (KZN) ,
11 Oct 14:45:00 35 JASON JULIES (WP) VS SHAKIER GORDON (IKP) 1 4 SHAKIER GORDON (IKP) ,
11 Oct 14:45:00 36 GRANT RUITERS (OVB) VS JERMAINE ISAACS (CW) 4 3 GRANT RUITERS (OVB) ,
11 Oct 14:45:00 37 AFWAAN SAVILLE (WC) VS MUNIER CASSIM (GN) 4 1 AFWAAN SAVILLE (WC) ,
11 Oct 14:45:00 38 FAIZEL LINKS (WC) VS MILTON TSOKE (SDB) 4 1 FAIZEL LINKS (WC) ,
11 Oct 14:45:00 39 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS CLAUD VAN RENSBURG (EC) 4 2 RISHI ROOPNARIAN (SG) ,
11 Oct 14:45:00 40 DAWOOD BOER (IKP) VS NEVILLE DAVIDS (NWP) 3 4 NEVILLE DAVIDS (NWP) ,
11 Oct 14:45:00 41 OTTO LANGE (NWP) VS JONATHAN MYBURGH (EG) 4 0 OTTO LANGE (NWP) ,
11 Oct 14:45:00 42 DENVER KLAASE (EC) VS ANLER VISAGIE (WCR) 3 4 ANLER VISAGIE (WCR) ,
11 Oct 14:45:00 43 GOPS REDDY (GN) VS HENDRIK ALBERTS (SDB) 4 1 GOPS REDDY (GN) ,
11 Oct 14:45:00 44 LIONEL LANGEVELD (CBOL) VS POOGANDRAN NAIDOO (KZN) 4 3 LIONEL LANGEVELD (CBOL) ,
11 Oct 14:45:00 45 MORNE FOURIE (CBOL) VS YASEEM LINKS (IKP) 1 4 YASEEM LINKS (IKP) ,
11 Oct 14:45:00 46 CHRISTOPHER DE JAGER (NWP) VS JOHAN VAN DER WALT (EG) 4 3 CHRISTOPHER DE JAGER (NWP) ,
11 Oct 14:45:00 47 WILLEM ODENDAAL (SDB) VS TOGIED STUURMAN (WC) 1 4 TOGIED STUURMAN (WC) ,
11 Oct 14:45:00 48 CECIL STEPHENS (CG) VS TERTIUS REED (EC) 4 2 CECIL STEPHENS (CG) ,
11 Oct 14:45:00 49 MEGAN GOVENDER (KZN) VS YAZEED SOLOMONS (IKP) 4 1 MEGAN GOVENDER (KZN) ,
11 Oct 14:45:00 50 ZIAD KHAN (CG) VS ISMAIL MOOSA (EC) 0 4 ISMAIL MOOSA (EC) ,
11 Oct 14:45:00 51 LUKE CLOETE (WC) VS GALIEK SAVILLE (IKP) 0 4 GALIEK SAVILLE (IKP) ,
11 Oct 14:45:00 52 RAYMONDO PLAATJIES (EC) VS DOMINIC BARNES (WP) 2 4 DOMINIC BARNES (WP) ,
11 Oct 16:15:00 1 SHABAAN BASSIER (WP) VS TREVOR WHITTLE (EG) 0 4 TREVOR WHITTLE (EG) ,
11 Oct 16:15:00 2 THABIET SCULLARD (WP) VS MOGHSIEN BHIKHOO (WG) 3 4 MOGHSIEN BHIKHOO (WG) ,
11 Oct 16:15:00 3 WIMPIE VAN HEERDEN (NWP) VS JAVED HOOSEN (EG) 1 4 JAVED HOOSEN (EG) ,
11 Oct 16:15:00 4 SHANE VAN NIEKERK (WG) VS DEON DANIELS (WC) 0 4 DEON DANIELS (WC) ,
11 Oct 16:15:00 5 TASWILL ALEXANDER (CW) VS LESTER BENJAMIN (WP) 0 4 LESTER BENJAMIN (WP) ,
11 Oct 16:15:00 6 STEPHAN STEENEKAMP (SDB) VS CARLINGTON NYARELI (SDB) 4 2 STEPHAN STEENEKAMP (SDB) ,
11 Oct 16:15:00 7 MORNE TAYLOR (EG) VS CHRISTOPHER MAASDORP (CBOL) 4 3 MORNE TAYLOR (EG) ,
11 Oct 16:15:00 8 MIKE JONES (CBOL) VS HECTOR GERMESHUYS (NWP) 4 1 MIKE JONES (CBOL) ,
11 Oct 16:15:00 9 WILLIE PRINSLOO (NWP) VS ASHLEY DANIELS (OVB) 0 4 ASHLEY DANIELS (OVB) ,
11 Oct 16:15:00 10 SEAN YUILL (WCR) VS ABDUL TAMBOER (WC) 3 4 ABDUL TAMBOER (WC) ,
11 Oct 16:15:00 11 IGSHAAN HIGGINS (IKP) VS BOIKANYO NAKEDI (NWP) 4 3 IGSHAAN HIGGINS (IKP) ,
11 Oct 16:15:00 12 HENRY KRUGER (SDB) VS RENIER VAN DER HYDE (EG) 3 4 RENIER VAN DER HYDE (EG) ,
11 Oct 16:15:00 13 SHABIER SAMUELS (OVB) VS ENOCK PHASHA (GN) 4 2 SHABIER SAMUELS (OVB) ,
11 Oct 16:15:00 14 JEAN-PIERRE VIVIERS (EG) VS DYLAN WELCOME (CBOL) 3 4 DYLAN WELCOME (CBOL) ,
11 Oct 16:15:00 15 GIDEON JOOSTE (WG) VS HILTON DANIELS (WP) 3 4 HILTON DANIELS (WP) ,
11 Oct 16:15:00 16 PAUL MILLER (WP) VS PAUL BROWNE (GN) 4 3 PAUL MILLER (WP) ,
11 Oct 16:15:00 17 BRAAM SMITH (CW) VS MORNE TRUTER (OVB) 4 2 BRAAM SMITH (CW) ,
11 Oct 16:15:00 18 LUKE JOHN MATTHEE (CW) VS JASON JACKSON (WP) 2 4 JASON JACKSON (WP) ,
11 Oct 16:15:00 19 CHAESRE MAISTRY (KZN) VS MARK JULIES (OVB) 4 3 CHAESRE MAISTRY (KZN) ,
11 Oct 16:15:00 20 ROBIN DEMPERS (IKP) VS MARIUS LEWIS (SDB) 4 3 ROBIN DEMPERS (IKP) ,
11 Oct 16:15:00 21 CHRISTOPHER KRAAK (CBOL) VS BOUDINE MEYER (EC) 2 4 BOUDINE MEYER (EC) ,
11 Oct 16:15:00 22 JOHNNIE MARAIS (CW) VS ESAIVAN GOVENDER (EG) 4 3 JOHNNIE MARAIS (CW) ,
11 Oct 16:15:00 23 RASHAAD SEDICK (OVB) VS ELLIAS JANSEN (CW) 4 3 RASHAAD SEDICK (OVB) ,
11 Oct 16:15:00 24 NICO SWART (GN) VS JEROME TIMOTHEUS (CBOL) 3 4 JEROME TIMOTHEUS (CBOL) ,
11 Oct 16:15:00 25 JOHN JANTJIES (CW) VS BRANDON COETZEE (SDB) 0 4 BRANDON COETZEE (SDB) ,
11 Oct 16:15:00 26 ASLAM DEVAJEE (WP) VS JADIN NOBIN (SAP) 2 4 JADIN NOBIN (SAP) ,
11 Oct 16:15:00 27 ANDILE NKAMBULE (EG) VS YAZEED SALIE (WC) 2 4 YAZEED SALIE (WC) ,
11 Oct 16:15:00 28 MOURITS MULLER (GN) VS DESMOND VERWEY (EC) 4 0 MOURITS MULLER (GN) ,
11 Oct 16:15:00 29 GAVIN ENGELBRECHT (OVB) VS AIDEN JOSEPH (CG) 1 4 AIDEN JOSEPH (CG) ,
11 Oct 16:15:00 30 JACQUES DU PLESSIS (GN) VS BRENDON WITBOOI (WC) 4 3 JACQUES DU PLESSIS (GN) ,
11 Oct 16:15:00 31 JACQUES THIRION (NWP) VS SHAUN BASSON (EC) 3 4 SHAUN BASSON (EC) ,
11 Oct 16:15:00 32 NATAAN SMITH (CBOL) VS ELTON WILLIAMS (CG) 4 1 NATAAN SMITH (CBOL) ,
11 Oct 16:15:00 33 EBRAHIM MOHAMED (SG) VS EUGENE PIENAAR (CBOL) 4 2 EBRAHIM MOHAMED (SG) ,
11 Oct 16:15:00 34 GAVIN SONNEKUS (EC) VS DAMIAN HUMAN (OVB) 1 4 DAMIAN HUMAN (OVB) ,
11 Oct 16:15:00 35 PREDESH DEPIPERSADH (SAP) VS COLLIN CATO (MP) 4 3 PREDESH DEPIPERSADH (SAP) ,
11 Oct 16:15:00 36 OSCAR SUMMERS (CBOL) VS HERMAN PISTORIUS (CBOL) 0 4 HERMAN PISTORIUS (CBOL) ,
11 Oct 16:15:00 37 COBUS VAN DER SCHYF (MP) VS MARQUIN FILLIS (EC) 2 4 MARQUIN FILLIS (EC) ,
11 Oct 16:15:00 38 BOSCO MANAKANA (GN) VS IAN VAN DER WESTHUIZEN (OVB) 4 1 BOSCO MANAKANA (GN) ,
11 Oct 16:15:00 39 WYNAND BOSMAN (MP) VS YUEN STOUT (WC) 0 4 YUEN STOUT (WC) ,
11 Oct 16:15:00 40 SUNDRES COOPOO (EC) VS WESLEY CUPIDO (IKP) 3 4 WESLEY CUPIDO (IKP) ,
11 Oct 16:15:00 41 EUGENE MOTLHAPING (NWP) VS KASHIEF AJAM (OVB) 0 4 KASHIEF AJAM (OVB) ,
11 Oct 16:15:00 42 SHANE PLATO (IKP) VS DENROY DEMIEN (WC) 4 1 SHANE PLATO (IKP) ,
11 Oct 16:15:00 43 JANDRE LAUBSCHER (GN) VS ANDRE VAN VUUREN (WCR) 1 4 ANDRE VAN VUUREN (WCR) ,
11 Oct 16:15:00 44 FERSTENO HENDRICKS (BOL) VS FORDLEY RUTHFORD (BOL) 4 1 FERSTENO HENDRICKS (BOL) ,
11 Oct 16:15:00 45 GAVILYN NOEL (CW) VS REINHARDT VENTER (GN) 4 2 GAVILYN NOEL (CW) ,
11 Oct 16:15:00 46 GERRIT BOTHA (WCR) VS YAZIED TOFFAR (WC) 2 4 YAZIED TOFFAR (WC) ,
11 Oct 16:15:00 47 MAXWELL WILLIAMS (CG) VS RALTON JONGBLOED (WP) 4 3 MAXWELL WILLIAMS (CG) ,
11 Oct 16:15:00 48 MORATEHI NQOI (NWP) VS KHUTSO MOTHIBA (GN) 4 3 MORATEHI NQOI (NWP) ,
11 Oct 16:15:00 49 ELLIAS MANYANE (GN) VS TAURIQ DAVIDS (IKP) 4 1 ELLIAS MANYANE (GN) ,
11 Oct 16:15:00 50 SHAUN PRETORIUS (WG) VS WINSTON DICK (WP) 4 1 SHAUN PRETORIUS (WG) ,
11 Oct 16:15:00 51 NASADEEN MEYER (OVB) VS NOWELLYN KLEINSMIT (WC) 4 2 NASADEEN MEYER (OVB) ,