Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2018 SA Seniors Doubles Results

Final

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
FINAL 13:30:00 VIVIAN SCHEEPERS AND AVEROL BOOYSEN (EC) VS FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC) 0 4 FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC)

Semis

Best of 5
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
3 May 12:15:00 19 HENRY JORDAAN AND NEVILLE KLEINHANS (EC) VS VIVIAN SCHEEPERS AND AVEROL BOOYSEN (EC) 0 3 VIVIAN SCHEEPERS AND AVEROL BOOYSEN (EC)
3 May 12:15:00 20 GERRIT BOTHA AND JACQUES CRONJE (WCR) VS FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC) 0 3 FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC)

Quarters

Best of 5
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
QF-1 10:30:00 26 JOHNNY PRETORIUS AND MORNE DU TOIT (NWP) VS HENRY JORDAAN AND NEVILLE KLEINHANS (EC) 2 3 HENRY JORDAAN AND NEVILLE KLEINHANS (EC)
QF-2 10:30:00 27 HENK BENADE AND KOBUS COERTSEN (WG) VS VIVIAN SCHEEPERS AND AVEROL BOOYSEN (EC) 0 3 VIVIAN SCHEEPERS AND AVEROL BOOYSEN (EC)
QF-3 10:30:00 28 PETER LUYT AND MORNE FOURIE (CBOL) VS GERRIT BOTHA AND JACQUES CRONJE (WCR) 1 3 GERRIT BOTHA AND JACQUES CRONJE (WCR)
QF-4 10:30:00 29 FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC) VS REGINAL BROWN AND DEON MAROEN (CBOL) 3 1 FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC)

16

Best of 5
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
20:30:00 19 JOHNNY PRETORIUS AND MORNE DU TOIT (NWP) VS CLIVE DONSONN AND ENVER GOOSEN (CG) 3 0 JOHNNY PRETORIUS AND MORNE DU TOIT (NWP)
20:30:00 20 HENRY JORDAAN AND NEVILLE KLEINHANS (EC) VS ANTON V JAARSVELD AND HENNIE ROETS (GN) 3 1 HENRY JORDAAN AND NEVILLE KLEINHANS (EC)
20:30:00 21 HENK BENADE AND KOBUS COERTSEN (WG) VS HENDRIK ROBBESON AND MATTHUS FOURIE (GN) 3 0 HENK BENADE AND KOBUS COERTSEN (WG)
20:30:00 22 TERRENCE CHETTY AND RAJA NAIDOO (SAP) VS VIVIAN SCHEEPERS AND AVEROL BOOYSEN (EC) 2 3 VIVIAN SCHEEPERS AND AVEROL BOOYSEN (EC)
20:30:00 23 DEVON SEPTEMBER AND NAZEEM WASSUNG (WP) VS PETER LUYT AND MORNE FOURIE (CBOL) 2 3 PETER LUYT AND MORNE FOURIE (CBOL)
20:30:00 24 CARLITO SALOOJEE AND AIDEN KELLY (CG) VS GERRIT BOTHA AND JACQUES CRONJE (WCR) 2 3 GERRIT BOTHA AND JACQUES CRONJE (WCR)
20:30:00 25 PIETER DU TOIT AND CRAIG MOODLEY (EG) VS FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC) 2 3 FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC)
20:30:00 26 REGINAL BROWN AND DEON MAROEN (CBOL) VS LEON NEL AND CARLO WALTERS (EC) 3 1 REGINAL BROWN AND DEON MAROEN (CBOL)

32

Best of 5
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
2 May 19:00:00 17 JOHNNY PRETORIUS AND MORNE DU TOIT (NWP) VS CHARLES POOLMAN AND STEPHANUS STEENEKAMP (SDB) 3 2 JOHNNY PRETORIUS AND MORNE DU TOIT (NWP)
2 May 19:00:00 18 CLIVE DONSONN AND ENVER GOOSEN (CG) VS ADRIAAN PASSANO AND LIANA VD NEST (EG) 3 2 CLIVE DONSONN AND ENVER GOOSEN (CG)
2 May 19:00:00 19 HENRY JORDAAN AND NEVILLE KLEINHANS (EC) VS WASFIE TALIEP AND RICARDO PHILLIPS (WP) 3 0 HENRY JORDAAN AND NEVILLE KLEINHANS (EC)
2 May 19:00:00 20 ANTON V JAARSVELD AND HENNIE ROETS (GN) VS JOHAN COETZER AND SCHALK SMIT (EG) 3 2 ANTON V JAARSVELD AND HENNIE ROETS (GN)
2 May 19:00:00 21 HENK BENADE AND KOBUS COERTSEN (WG) VS STEVEN STANDER AND MARTIN LOURENS (GN) 3 2 HENK BENADE AND KOBUS COERTSEN (WG)
2 May 19:00:00 22 LESLIE BEZUIDENHOUT AND MARTIN FRASER (SDB) VS HENDRIK ROBBESON AND MATTHUS FOURIE (GN) 2 3 HENDRIK ROBBESON AND MATTHUS FOURIE (GN)
2 May 19:00:00 23 TERRENCE CHETTY AND RAJA NAIDOO (SAP) VS LIONEL LANGEVELD AND HILTON DANIELS (WP) 3 2 TERRENCE CHETTY AND RAJA NAIDOO (SAP)
2 May 19:00:00 24 VIVIAN SCHEEPERS AND AVEROL BOOYSEN (EC) VS WILLIAM HUISAMEN AND RIAAN RIDDELS (WCR) 3 0 VIVIAN SCHEEPERS AND AVEROL BOOYSEN (EC)
2 May 19:00:00 25 DEVON SEPTEMBER AND NAZEEM WASSUNG (WP) VS GEORGE LOCKIE AND ELDRIC NICHOLLS (CG) 3 0 DEVON SEPTEMBER AND NAZEEM WASSUNG (WP)
2 May 19:00:00 26 PETER LUYT AND MORNE FOURIE (CBOL) VS IVAN NAIDOO AND MARLIN UITHALER (SAP) 3 2 PETER LUYT AND MORNE FOURIE (CBOL)
2 May 19:00:00 27 AZIM HOOSEN AND ZIAAD KHAN (EG) VS CARLITO SALOOJEE AND AIDEN KELLY (CG) 1 3 CARLITO SALOOJEE AND AIDEN KELLY (CG)
2 May 19:00:00 28 KEEGAN REDDY AND JOEY NAIR (KZN) VS GERRIT BOTHA AND JACQUES CRONJE (WCR) 1 3 GERRIT BOTHA AND JACQUES CRONJE (WCR)
2 May 19:00:00 29 KAMALSEN NAIDOO AND SAMARASEN NAICKER (KZN) VS PIETER DU TOIT AND CRAIG MOODLEY (EG) 0 3 PIETER DU TOIT AND CRAIG MOODLEY (EG)
2 May 19:00:00 30 NICO JACOBS AND VINCENT HALLIDAY (GN) VS FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC) 1 3 FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC)
2 May 19:00:00 31 REGINAL BROWN AND DEON MAROEN (CBOL) VS NAAS HIETBRINK AND NEELS GROENEWALD (GN) 3 1 REGINAL BROWN AND DEON MAROEN (CBOL)
2 May 19:00:00 32 LEON NEL AND CARLO WALTERS (EC) VS JOHNNIE MARAIS AND THASHWILL ALEXANDER (CW) 3 0 LEON NEL AND CARLO WALTERS (EC)

64

Best of 5
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
64-1 16:15:00 33 HECTOR GERMESHUYS AND FREEK ROSSOUW (SDB) VS JOHNNY PRETORIUS AND MORNE DU TOIT (NWP) 1 3 JOHNNY PRETORIUS AND MORNE DU TOIT (NWP)
64-2 16:15:00 34 LOVELL SAMSON AND MOHAMED DALVEY (BOL) VS CHARLES POOLMAN AND STEPHANUS STEENEKAMP (SDB) 1 3 CHARLES POOLMAN AND STEPHANUS STEENEKAMP (SDB)
64-3 16:15:00 35 KUBENDREN GOVENDER AND SELVIN MOODLEY (KZN) VS CLIVE DONSONN AND ENVER GOOSEN (CG) 1 3 CLIVE DONSONN AND ENVER GOOSEN (CG)
64-4 16:15:00 36 ADRIAAN PASSANO AND LIANA VD NEST (EG) VS NAZIER WILLIAMS AND MELVIN NEETHLING (CW) 3 2 ADRIAAN PASSANO AND LIANA VD NEST (EG)
64-5 16:15:00 37 ANSLEY GELDENHUYS AND VAUGHAN KIPIDO (GN) VS HENRY JORDAAN AND NEVILLE KLEINHANS (EC) 2 3 HENRY JORDAAN AND NEVILLE KLEINHANS (EC)
64-6 16:15:00 38 DONOVAN CAROLUS AND ERNEST MURPHY (EC) VS WASFIE TALIEP AND RICARDO PHILLIPS (WP) 0 3 WASFIE TALIEP AND RICARDO PHILLIPS (WP)
64-7 16:15:00 39 MIKE JONES AND NAZIER RHODE (WP) VS ANTON V JAARSVELD AND HENNIE ROETS (GN) 2 3 ANTON V JAARSVELD AND HENNIE ROETS (GN)
64-8 16:15:00 40 NAZEEM GOLDING AND FAIZEL CARELSE (WP) VS JOHAN COETZER AND SCHALK SMIT (EG) 2 3 JOHAN COETZER AND SCHALK SMIT (EG)
64-9 16:15:00 41 ANDRE BOTHA AND VIVIAN HENDRICKS (EC) VS HENK BENADE AND KOBUS COERTSEN (WG) 0 3 HENK BENADE AND KOBUS COERTSEN (WG)
64-10 16:15:00 42 STEVEN STANDER AND MARTIN LOURENS (GN) VS NORMAN TULLuES AND WESLEY STEWARD (NWP) 3 1 STEVEN STANDER AND MARTIN LOURENS (GN)
64-11 16:15:00 43 LESLIE BEZUIDENHOUT AND MARTIN FRASER (SDB) VS MONTRIO DE WITT AND LOUIS PEREGRINO (OVB) 3 1 LESLIE BEZUIDENHOUT AND MARTIN FRASER (SDB)
64-12 16:15:00 44 RISHI ROOPNARIAN AND MOHAMMED SEEDAT (SG) VS HENDRIK ROBBESON AND MATTHUS FOURIE (GN) 1 3 HENDRIK ROBBESON AND MATTHUS FOURIE (GN)
64-13 16:15:00 45 TERRENCE CHETTY AND RAJA NAIDOO (SAP) VS BRICE GEDULD AND NATAAN SMITH (CBOL) 3 1 TERRENCE CHETTY AND RAJA NAIDOO (SAP)
64-14 16:15:00 46 LIONEL LANGEVELD AND HILTON DANIELS (WP) VS WIKUS TERBLANCHE AND MORNE TAYLOR (EG) 3 0 LIONEL LANGEVELD AND HILTON DANIELS (WP)
64-15 16:15:00 47 VIVIAN SCHEEPERS AND AVEROL BOOYSEN (EC) VS LOGAN NAIDOO AND JEFREY ELIAS (SG) 3 1 VIVIAN SCHEEPERS AND AVEROL BOOYSEN (EC)
64-16 16:15:00 48 LEON NAICKER AND DENZIL MOODLEY (KZN) VS WILLIAM HUISAMEN AND RIAAN RIDDELS (WCR) 0 3 WILLIAM HUISAMEN AND RIAAN RIDDELS (WCR)
64-17 17:30:00 33 DALE O'REILLY AND CAHNA DUARTE (SAP) VS DEVON SEPTEMBER AND NAZEEM WASSUNG (WP) 0 3 DEVON SEPTEMBER AND NAZEEM WASSUNG (WP)
64-18 17:30:00 34 GEORGE LOCKIE AND ELDRIC NICHOLLS (CG) VS PIERO CUPIDO AND JAKES VAN ZEGEN (GN) 3 1 GEORGE LOCKIE AND ELDRIC NICHOLLS (CG)
64-19 17:30:00 35 TARIQ DE PEARCE AND EARL JACKSON (EC) VS PETER LUYT AND MORNE FOURIE (CBOL) 2 3 PETER LUYT AND MORNE FOURIE (CBOL)
64-20 17:30:00 36 WILLEM ODENDAAL AND JANNIE AUGUSTYN (SDB) VS IVAN NAIDOO AND MARLIN UITHALER (SAP) 2 3 IVAN NAIDOO AND MARLIN UITHALER (SAP)
64-21 17:30:00 37 AZIM HOOSEN AND ZIAAD KHAN (EG) VS FERSTENO HENDRICKS AND JASON JACOBS (BOL) 3 2 AZIM HOOSEN AND ZIAAD KHAN (EG)
64-22 17:30:00 38 CARLITO SALOOJEE AND AIDEN KELLY (CG) VS SAMUEL FORTUIN AND RAPHAEL RUSANO (GN) 3 2 CARLITO SALOOJEE AND AIDEN KELLY (CG)
64-23 17:30:00 39 UGEN PADAYACHEE AND YOGEN GOVENDER (KZN) VS KEEGAN REDDY AND JOEY NAIR (KZN) 2 3 KEEGAN REDDY AND JOEY NAIR (KZN)
64-24 17:30:00 40 GERRIT BOTHA AND JACQUES CRONJE (WCR) VS WAYNE VD SPUY AND KOBUS BOTHA (EC) 3 0 GERRIT BOTHA AND JACQUES CRONJE (WCR)
64-25 17:30:00 41 KAMALSEN NAIDOO AND SAMARASEN NAICKER (KZN) VS DENZIL FELIX AND RAYMOND LAWRENCE (CW) 3 2 KAMALSEN NAIDOO AND SAMARASEN NAICKER (KZN)
64-26 17:30:00 42 ALEX STRAVRINOS AND NUNO FERREIRA (EG) VS PIETER DU TOIT AND CRAIG MOODLEY (EG) 0 3 PIETER DU TOIT AND CRAIG MOODLEY (EG)
64-27 17:30:00 43 NICO JACOBS AND VINCENT HALLIDAY (GN) VS EBEN SHEPHERD AND ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB) 3 2 NICO JACOBS AND VINCENT HALLIDAY (GN)
64-28 17:30:00 44 FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC) VS KOOS STEYN AND ANYA ROUX (CW) 3 0 FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC)
64-29 17:30:00 45 REGINAL BROWN AND DEON MAROEN (CBOL) VS QUINTON WATT AND JACQUES MULLER (GN) 3 1 REGINAL BROWN AND DEON MAROEN (CBOL)
64-30 17:30:00 46 NAAS HIETBRINK AND NEELS GROENEWALD (GN) VS IVAN DE BRUIJN AND WICUS REYNDERS (WG) 3 0 NAAS HIETBRINK AND NEELS GROENEWALD (GN)
64-31 17:30:00 47 LEON NEL AND CARLO WALTERS (EC) VS RODNEY BROWN AND BASIL MANISUNKER (SAP) 3 0 LEON NEL AND CARLO WALTERS (EC)
64-32 17:30:00 48 RUI E'SILVA AND RYAN KISTEN (EG) VS JOHNNIE MARAIS AND THASHWILL ALEXANDER (CW) 2 3 JOHNNIE MARAIS AND THASHWILL ALEXANDER (CW)

128 (96)

Best of 5
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
2 May 14:00:00 13 TARIQ DE PEARCE AND EARL JACKSON (EC) VS PRAVESH BEJAY AND NALESH MOODLEY (SG) 3 0 TARIQ DE PEARCE AND EARL JACKSON (EC)
2 May 14:00:00 14 WILLEM ODENDAAL AND JANNIE AUGUSTYN (SDB) VS NICO ERASMUS AND JOHN GRAAF (WG) 3 2 WILLEM ODENDAAL AND JANNIE AUGUSTYN (SDB)
2 May 14:00:00 15 AZIM HOOSEN AND ZIAAD KHAN (EG) VS EUGENE DE BRUIN AND STEVEN AITKEN (EC) 3 1 AZIM HOOSEN AND ZIAAD KHAN (EG)
2 May 14:00:00 16 CARLITO SALOOJEE AND AIDEN KELLY (CG) VS WALLACE BOOYSEN AND JUSTIN FRIEND (EC) 3 0 CARLITO SALOOJEE AND AIDEN KELLY (CG)
2 May 14:00:00 17 HENDRIK WHITE AND GERDA LOTTERING (EG) VS UGEN PADAYACHEE AND YOGEN GOVENDER (KZN) 2 3 UGEN PADAYACHEE AND YOGEN GOVENDER (KZN)
2 May 14:00:00 18 GERRIT BOTHA AND JACQUES CRONJE (WCR) VS RAJAN NAIDOO (EG) AND LESLIE MUNTINGH (EG) 3 1 GERRIT BOTHA AND JACQUES CRONJE (WCR)
2 May 14:00:00 19 RAVI KISTENSAMY AND AJEEV DURGAPURSAT (KZN) VS KAMALSEN NAIDOO AND SAMARASEN NAICKER (KZN) 1 3 KAMALSEN NAIDOO AND SAMARASEN NAICKER (KZN)
2 May 14:00:00 20 ALEX STRAVRINOS AND NUNO FERREIRA (EG) VS IVAN WURTZ AND FRANCISCO MENTOOR (WCR) 3 0 ALEX STRAVRINOS AND NUNO FERREIRA (EG)
2 May 14:00:00 21 KALLIE ALBERTS AND CHRIS SWANEPOEL (OVB) VS NICO JACOBS AND VINCENT HALLIDAY (GN) 1 3 NICO JACOBS AND VINCENT HALLIDAY (GN)
2 May 14:00:00 22 FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC) VS VERNON DE JONGH AND FAIZEL BOOYSEN (CBOL) 3 1 FAIZEL LINKS AND WAYNE WEBER (WC)
2 May 14:00:00 23 ALEXIA JULIUS AND DEBBIE EUROPA (WP) VS REGINAL BROWN AND DEON MAROEN (CBOL) 0 3 REGINAL BROWN AND DEON MAROEN (CBOL)
2 May 14:00:00 24 NAAS HIETBRINK AND NEELS GROENEWALD (GN) VS ANGELO SCHARNECK AND ASHAN MUNILALLL (SG) 3 2 NAAS HIETBRINK AND NEELS GROENEWALD (GN)
2 May 14:00:00 25 WIMPIE VAN HEERDEN AND JOHAN BEUKES (NWP) VS LEON NEL AND CARLO WALTERS (EC) 2 3 LEON NEL AND CARLO WALTERS (EC)
2 May 14:00:00 26 RUI E'SILVA AND RYAN KISTEN (EG) VS SYLVANO NICHOLSON ANND EMLYN ROODT (WC) 3 0 RUI E'SILVA AND RYAN KISTEN (EG)
2 May 14:00:00 27 JUNAID SMIT AND REZA BHADOR (OVB) VS JOHNNY PRETORIUS AND MORNE DU TOIT (NWP) 1 3 JOHNNY PRETORIUS AND MORNE DU TOIT (NWP)
2 May 14:00:00 28 CHARLES POOLMAN AND STEPHANUS STEENEKAMP (SDB) VS GOLDEN MATSHIGA AND FREDDY ERENS (CG) 3 1 CHARLES POOLMAN AND STEPHANUS STEENEKAMP (SDB)
2 May 14:00:00 29 CLIVE DONSONN AND ENVER GOOSEN (CG) VS MARK JULIES AND DAVVID AFRIKA (OVB) 3 2 CLIVE DONSONN AND ENVER GOOSEN (CG)
2 May 14:00:00 30 NAZIER WILLIAMS AND MELVIN NEETHLING (CW) VS LINKIE GROENEWALD AND JOHAN VENTER (OVB) 3 0 NAZIER WILLIAMS AND MELVIN NEETHLING (CW)
2 May 14:00:00 31 REZAAH MANUEL AND GIOVANNE SIVES (WP) VS HENRY JORDAAN AND NEVILLE KLEINHANS (EC) 1 3 HENRY JORDAAN AND NEVILLE KLEINHANS (EC)
2 May 14:00:00 32 WASFIE TALIEP AND RICARDO PHILLIPS (WP) VS DAYA MOODLEY AND ERROL PURSAN (KZN) 3 1 WASFIE TALIEP AND RICARDO PHILLIPS (WP)
2 May 14:00:00 33 CARMELA BARNES AND RYDER SEHONG (CG) VS ANTON V JAARSVELD AND HENNIE ROETS (GN) 2 3 ANTON V JAARSVELD AND HENNIE ROETS (GN)
2 May 14:00:00 34 JOHAN COETZER AND SCHALK SMIT (EG) VS CLINGTON ALBERTUS AND SHAHEED BASADIEN (WP) 3 0 JOHAN COETZER AND SCHALK SMIT (EG)
2 May 14:00:00 35 CHRISWELL DEELMAN AND QUINTON SWARTLAND (CBOL) VS HENK BENADE AND KOBUS COERTSEN (WG) 2 3 HENK BENADE AND KOBUS COERTSEN (WG)
2 May 14:00:00 36 WILLIE ADRIAANSE AND ISRAE SITHOLE (CG) VS NORMAN TULLuES AND WESLEY STEWARD (NWP) 2 3 NORMAN TULLuES AND WESLEY STEWARD (NWP)
2 May 14:00:00 37 TERRY DOUMAN AND MARIO JOHANNES (CW) VS MONTRIO DE WITT AND LOUIS PEREGRINO (OVB) 0 3 MONTRIO DE WITT AND LOUIS PEREGRINO (OVB)
2 May 14:00:00 38 YADESH MAHARAJ AND DANAGRAN CHETTY (KZN) VS HENDRIK ROBBESON AND MATTHUS FOURIE (GN) 0 3 HENDRIK ROBBESON AND MATTHUS FOURIE (GN)
2 May 14:00:00 39 GARY DU PLESSIS AND WENDELL FICK (CG) VS BRICE GEDULD AND NATAAN SMITH (CBOL) 2 3 BRICE GEDULD AND NATAAN SMITH (CBOL)
2 May 14:00:00 40 WIKUS TERBLANCHE AND MORNE TAYLOR (EG) VS STEFAN WEBER AND NOLAN JAMES (KZN) 3 0 WIKUS TERBLANCHE AND MORNE TAYLOR (EG)
2 May 14:00:00 41 LOGAN NAIDOO AND JEFREY ELIAS (SG) VS JAN JULIES AND CAROL-NN FRANKEN (BOL) 3 0 LOGAN NAIDOO AND JEFREY ELIAS (SG)
2 May 14:00:00 42 GRAHAM HERMAN AND EDWARD JOHNSON (EC) VS WILLIAM HUISAMEN AND RIAAN RIDDELS (WCR) 0 3 WILLIAM HUISAMEN AND RIAAN RIDDELS (WCR)
2 May 14:00:00 43 MARIUS LEWIS AND SIVA PERUMAL (SDB) VS DEVON SEPTEMBER AND NAZEEM WASSUNG (WP) 1 3 DEVON SEPTEMBER AND NAZEEM WASSUNG (WP)
2 May 14:00:00 44 PIERO CUPIDO AND JAKES VAN ZEGEN (GN) VS BARRY JOHN MCKAY AND SHAUN SWART (EC) 3 0 PIERO CUPIDO AND JAKES VAN ZEGEN (GN)
2 May 14:00:00 45 JOHNNY DU PLESSIS AND DAVID HARRIS (CG) VS PETER LUYT AND MORNE FOURIE (CBOL) 1 3 PETER LUYT AND MORNE FOURIE (CBOL)
2 May 14:00:00 46 FERNANDO AGHOO AND BENEDICT O'REILLY (EC) VS IVAN NAIDOO AND MARLIN UITHALER (SAP) 2 3 IVAN NAIDOO AND MARLIN UITHALER (SAP)
2 May 14:00:00 47 CHRISTO SIMONS AND BRIAN DANIELS (OVB) VS FERSTENO HENDRICKS AND JASON JACOBS (BOL) 0 3 FERSTENO HENDRICKS AND JASON JACOBS (BOL)
2 May 14:00:00 48 SAMUEL FORTUIN AND RAPHAEL RUSANO (GN) VS ANTON EUROPA AND ANZEL MEYER (WP) 3 2 SAMUEL FORTUIN AND RAPHAEL RUSANO (GN)
2 May 14:00:00 49 JOHAN VD WALT AND DANNY MEIRING (EG) VS KEEGAN REDDY AND JOEY NAIR (KZN) 1 3 KEEGAN REDDY AND JOEY NAIR (KZN)
2 May 14:00:00 50 WAYNE VD SPUY AND KOBUS BOTHA (EC) VS HOWARD SASSMAN AND NOWELLYN APRIL (WC) 3 0 WAYNE VD SPUY AND KOBUS BOTHA (EC)
2 May 14:00:00 51 RIAAN MANS AND NIC NICHOLSON (WG) VS DENZIL FELIX AND RAYMOND LAWRENCE (CW) 2 3 DENZIL FELIX AND RAYMOND LAWRENCE (CW)
2 May 14:00:00 52 VICTOR DEVINISH AND MARKUS VENTER (SDB) VS PIETER DU TOIT AND CRAIG MOODLEY (EG) 0 3 PIETER DU TOIT AND CRAIG MOODLEY (EG)
2 May 14:00:00 53 EBEN SHEPHERD AND ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB) VS GOPS REDDY AND TEWIS JOUBERT (GN) 3 1 EBEN SHEPHERD AND ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB)
2 May 14:00:00 54 ALFREDO FILISETTI AND IGNATIUS LEMMER (SDB) VS KOOS STEYN AND ANYA ROUX (CW) 0 3 KOOS STEYN AND ANYA ROUX (CW)
2 May 14:00:00 55 SYDNEY BOOTH AND CEDRIC MITCHLEY (WCR) VS QUINTON WATT AND JACQUES MULLER (GN) 0 3 QUINTON WATT AND JACQUES MULLER (GN)
2 May 14:00:00 56 CLINTON MARTIN AND ROBERT PHILLIPS (EC) VS IVAN DE BRUIJN AND WICUS REYNDERS (WG) 2 3 IVAN DE BRUIJN AND WICUS REYNDERS (WG)
2 May 14:00:00 57 RODNEY BROWN AND BASIL MANISUNKER (SAP) VS MORNE TRUTER AND THEO PIETERSE (OVB) 3 1 RODNEY BROWN AND BASIL MANISUNKER (SAP)
2 May 14:00:00 58 ETTIENNE DELPORT (NWP) AND ESWEE KOTZEE (NWP) VS JOHNNIE MARAIS AND THASHWILL ALEXANDER (CW) 0 3 JOHNNIE MARAIS AND THASHWILL ALEXANDER (CW)