Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2018 SA Seniors Singles Results

Final

Best of 17
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
FINAL 13:30:00 22 TEWIS JOUBERT (GN) 16 VS NAZEEM WASSUNG (WP) 3 9 NAZEEM WASSUNG (WP)

Semis

Best of 15
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
6 May 11:00:00 20 TEWIS JOUBERT (GN) 16 VS LIONEL LANGEVELD (WP) 4 8 5 TEWIS JOUBERT (GN) 16
6 May 11:00:00 28 LESLIE MUNTINGH (EG) 3 VS NAZEEM WASSUNG (WP) 5 8 NAZEEM WASSUNG (WP)

Quarters

Best of 13
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
QF-1 17:45:00 22 TEWIS JOUBERT (GN) 16 VS NAZHIER RHODE (WP) 9 7 3 TEWIS JOUBERT (GN) 16
QF-2 17:45:00 24 MOHAMMED KHAN (EG) VS LIONEL LANGEVELD (WP) 4 5 7 LIONEL LANGEVELD (WP) 4
QF-3 17:45:00 26 LESLIE MUNTINGH (EG) 3 VS DONOVAN CAROLUS (EC) 7 5 LESLIE MUNTINGH (EG) 3
QF-4 17:45:00 28 NAZEEM WASSUNG (WP) VS WAYNE WEBER (WC) 2 7 6 NAZEEM WASSUNG (WP)

16

Best of 11
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
15:00:00 19 PHILLIP ESTERHUIZEN (CBOL) VS TEWIS JOUBERT (GN) 16 4 6 TEWIS JOUBERT (GN) 16
15:00:00 20 NAZHIER RHODE (WP) 9 VS LOGAN NAIDOO (SG) 6 3 NAZHIER RHODE (WP) 9
15:00:00 21 MOHAMMED KHAN (EG) VS LEON NEL (EC) 6 5 MOHAMMED KHAN (EG)
15:00:00 22 FAIZEL CARELSE (WP) 13 VS LIONEL LANGEVELD (WP) 4 3 6 LIONEL LANGEVELD (WP) 4
15:00:00 23 LESLIE MUNTINGH (EG) 3 VS ELTON GOEDA (EC) 6 3 LESLIE MUNTINGH (EG) 3
15:00:00 24 MORNE DU TOIT (NWP) VS DONOVAN CAROLUS (EC) 4 6 DONOVAN CAROLUS (EC)
15:00:00 25 NAZEEM WASSUNG (WP) VS JOHNNY PRETORIUS (NWP) 10 6 1 NAZEEM WASSUNG (WP)
15:00:00 26 CHRIS SWANEPOEL (OVB) 15 VS WAYNE WEBER (WC) 2 3 6 WAYNE WEBER (WC) 2

32

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
4 May 15:00:00 37 PHILLIP ESTERHUIZEN (CBOL) VS NIC NICHOLSON (WG) 5 1 PHILLIP ESTERHUIZEN (CBOL)
4 May 15:00:00 38 WILLEM ODENDAAL (SDB) VS TEWIS JOUBERT (GN) 16 2 5 TEWIS JOUBERT (GN) 16
4 May 15:00:00 39 NAZHIER RHODE (WP) 9 VS FERSTENO HENDRICKS (BOL) 5 2 NAZHIER RHODE (WP) 9
4 May 15:00:00 40 LOGAN NAIDOO (SG) VS NORMAN DELPORT (NWP) 5 3 LOGAN NAIDOO (SG)
4 May 15:00:00 41 MOHAMMED KHAN (EG) VS STEVEN AITKEN (EC) 5 1 MOHAMMED KHAN (EG)
4 May 15:00:00 42 KOBUS BOTHA (EC) VS LEON NEL (EC) 4 5 LEON NEL (EC)
4 May 15:00:00 43 FAIZEL CARELSE (WP) 13 VS REGINALD BROWN (CBOL) 5 3 FAIZEL CARELSE (WP) 13
4 May 15:00:00 44 GIOVANNE SIVES (WP) VS LIONEL LANGEVELD (WP) 4 0 5 LIONEL LANGEVELD (WP) 4
4 May 15:00:00 45 LESLIE MUNTINGH (EG) 3 VS CLIVE DONSON (CG) 5 2 LESLIE MUNTINGH (EG) 3
4 May 15:00:00 46 ELTON GOEDA (EC) VS MICHAEL JONES (WP) 14 5 4 ELTON GOEDA (EC)
4 May 15:00:00 47 CRAIG MOODLEY (EG) 11 VS MORNE DU TOIT (NWP) 3 5 MORNE DU TOIT (NWP)
4 May 15:00:00 48 DONOVAN CAROLUS (EC) VS VIVIAN SCHEEPERS (EC) 6 5 4 DONOVAN CAROLUS (EC)
4 May 15:00:00 49 NAZEEM WASSUNG (WP) VS GERRIT BOTHA (WCR) 5 0 NAZEEM WASSUNG (WP)
4 May 15:00:00 50 CARLO WALTERS (EC) VS JOHNNY PRETORIUS (NWP) 10 0 5 JOHNNY PRETORIUS (NWP) 10
4 May 15:00:00 51 CHRIS SWANEPOEL (OVB) 15 VS KALLIE ALBERTS (OVB) 5 1 CHRIS SWANEPOEL (OVB) 15
4 May 15:00:00 52 NEVILLE KLEINHANS (EC) VS WAYNE WEBER (WC) 2 3 5 WAYNE WEBER (WC) 2

64

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
4 May 09:00:00 37 PIETER DU TOIT (EG) 1 VS PHILLIP ESTERHUIZEN (CBOL) 2 5 PHILLIP ESTERHUIZEN (CBOL)
4 May 09:00:00 38 NIC NICHOLSON (WG) VS SAMARASEN NAICKER (KZN) 5 1 NIC NICHOLSON (WG)
4 May 09:00:00 39 WILLEM ODENDAAL (SDB) VS FRANCISCO MENTOOR (WCR) 5 4 WILLEM ODENDAAL (SDB)
4 May 09:00:00 40 QUINTON WATT (GN) VS TEWIS JOUBERT (GN) 16 1 5 TEWIS JOUBERT (GN) 16
4 May 09:00:00 41 NAZHIER RHODE (WP) 9 VS KOBUS COERTZEN (WG) 5 1 NAZHIER RHODE (WP) 9
4 May 09:00:00 42 FERSTENO HENDRICKS (BOL) VS WASFIE TALIEP (WP) 5 1 FERSTENO HENDRICKS (BOL)
4 May 09:00:00 43 KAMALSEN NAIDOO (KZN) VS LOGAN NAIDOO (SG) 4 5 LOGAN NAIDOO (SG)
4 May 09:00:00 44 NORMAN DELPORT (NWP) VS YADESH MAHARAJ (KZN) 8 5 4 NORMAN DELPORT (NWP)
4 May 09:00:00 45 EDWARD JOHNSON (EC) 5 VS MOHAMMED KHAN (EG) 3 5 MOHAMMED KHAN (EG)
4 May 09:00:00 46 STEVEN AITKEN (EC) VS ROBERT PHILLIPS (EC) 5 4 STEVEN AITKEN (EC)
4 May 09:00:00 47 GOPS REDDY (GN) VS KOBUS BOTHA (EC) 4 5 KOBUS BOTHA (EC)
4 May 09:00:00 48 LEON NEL (EC) VS CLINTON MARTIN (EC) 12 5 4 LEON NEL (EC)
4 May 09:00:00 49 FAIZEL CARELSE (WP) 13 VS UGEN PADAYACHEE (KZN) 5 1 FAIZEL CARELSE (WP) 13
4 May 09:00:00 50 REGINALD BROWN (CBOL) VS RAJA NAIDOO (SAP) 5 4 REGINALD BROWN (CBOL)
4 May 09:00:00 51 TASWILL ALEXANDER (CW) VS GIOVANNE SIVES (WP) 3 5 GIOVANNE SIVES (WP)
4 May 09:00:00 52 MONTRIO DE WITT (OVB) VS LIONEL LANGEVELD (WP) 4 4 5 LIONEL LANGEVELD (WP) 4
4 May 10:30:00 37 LESLIE MUNTINGH (EG) 3 VS MORNE TRUTER (OVB) 5 2 LESLIE MUNTINGH (EG) 3
4 May 10:30:00 38 MATTHUS FOURIE (GN) VS CLIVE DONSON (CG) 3 5 CLIVE DONSON (CG)
4 May 10:30:00 39 ELTON GOEDA (EC) VS ALEXIA JULIUS (WP) 5 3 ELTON GOEDA (EC)
4 May 10:30:00 40 HILTON DANIELS (WP VS MICHAEL JONES (WP) 14 3 5 MICHAEL JONES (WP) 14
4 May 10:30:00 41 CRAIG MOODLEY (EG) 11 VS RAVI KISTENSAMY (KZN) 5 1 CRAIG MOODLEY (EG) 11
4 May 10:30:00 42 MORNE DU TOIT (NWP) VS PIERO CUPIDO (GN) 5 4 MORNE DU TOIT (NWP)
4 May 10:30:00 43 DONOVAN CAROLUS (EC) VS TARIQ DE PEARCE (EC) 5 2 DONOVAN CAROLUS (EC)
4 May 10:30:00 44 EARL JACKSON (EC) VS VIVIAN SCHEEPERS (EC) 6 2 5 VIVIAN SCHEEPERS (EC) 6
4 May 10:30:00 45 FAIZEL LINKS (WC) 7 VS NAZEEM WASSUNG (WP) 2 5 NAZEEM WASSUNG (WP)
4 May 10:30:00 46 KUBENDREN GOVENDER (KZN) VS GERRIT BOTHA (WCR) 3 5 GERRIT BOTHA (WCR)
4 May 10:30:00 47 CARLO WALTERS (EC) VS MOHAMMED SEEDAT (SG) 5 3 CARLO WALTERS (EC)
4 May 10:30:00 48 YOGEN GOVENDER (KZN) VS JOHNNY PRETORIUS (NWP) 10 4 5 JOHNNY PRETORIUS (NWP) 10
4 May 10:30:00 49 CHRIS SWANEPOEL (OVB) 15 VS HENDRIK WHITE (EG) 5 3 CHRIS SWANEPOEL (OVB) 15
4 May 10:30:00 50 GERDA LOTTERING (EG) VS KALLIE ALBERTS (OVB) 4 5 KALLIE ALBERTS (OVB)
4 May 10:30:00 51 NEVILLE KLEINHANS (EC) VS WICUS REYNDERS (WG) 5 4 NEVILLE KLEINHANS (EC)
4 May 10:30:00 52 HOWARD SASSMAN (WC) VS WAYNE WEBER (WC) 2 4 5 WAYNE WEBER (WC) 2

128 (96)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
3 May 21:00:00 1 NIC NICHOLSON (WG) VS DANNY MEIRING (EG) 4 2 NIC NICHOLSON (WG)
3 May 21:00:00 2 PHILLIP ESTERHUIZEN (CBOL) VS NAAS HIETBRINK (GN) 4 1 PHILLIP ESTERHUIZEN (CBOL)
3 May 21:00:00 3 WILLEM ODENDAAL (SDB) VS NOLAN JAMES (KZN) 4 2 WILLEM ODENDAAL (SDB)
3 May 21:00:00 4 IVAN WURTZ (WCR) VS SAMARASEN NAICKER (KZN) 3 4 SAMARASEN NAICKER (KZN)
3 May 21:00:00 5 PETER LUYT (CBOL) VS QUINTON WATT (GN) 1 4 QUINTON WATT (GN)
3 May 21:00:00 6 LEON NAICKER (KZN) VS FRANCISCO MENTOOR (WCR) 2 4 FRANCISCO MENTOOR (WCR)
3 May 21:00:00 7 ALFREDO FILLISETTI (SDB) VS FERSTENO HENDRICKS (BOL) 0 4 FERSTENO HENDRICKS (BOL)
3 May 21:00:00 8 ANDRE BOTHA (EC) VS KOBUS COERTZEN (WG) 2 4 KOBUS COERTZEN (WG)
3 May 21:00:00 9 KAMALSEN NAIDOO (KZN) VS JOHAN VAN DER WALT (EG) 4 3 KAMALSEN NAIDOO (KZN)
3 May 21:00:00 10 WASFIE TALIEP (WP) VS JUNAID SMIT (OVB) 4 1 WASFIE TALIEP (WP)
3 May 21:00:00 11 EMLYN ROODT (WC) VS NORMAN DELPORT (NWP) 0 4 NORMAN DELPORT (NWP)
3 May 21:00:00 20 LOGAN NAIDOO (SG) VS WESLEY STEWART (NWP) 4 3 LOGAN NAIDOO (SG)
3 May 21:00:00 21 BASIL MANISUNKER (SAP) VS STEVEN AITKEN (EC) 2 4 STEVEN AITKEN (EC)
3 May 21:00:00 22 MOHAMMED KHAN (EG) VS LINKIE GROENEWALD (OVB) 4 2 MOHAMMED KHAN (EG)
3 May 21:00:00 23 KEEGAN REDDY (KZN) VS GOPS REDDY (GN) 2 4 GOPS REDDY (GN)
3 May 21:00:00 24 JOHAN COETZER (EG) VS ROBERT PHILLIPS (EC) 0 4 ROBERT PHILLIPS (EC)
3 May 21:00:00 25 LEON NEL (EC) VS VICTOR DEVINISH (SDB) 4 2 LEON NEL (EC)
3 May 21:00:00 26 KOBUS BOTHA (EC) VS CAROL-ANN FRANKEN (BOL) 4 0 KOBUS BOTHA (EC)
3 May 21:00:00 27 REGINALD BROWN (CBOL) VS NAZEEM GOLDING (WP) 4 2 REGINALD BROWN (CBOL)
3 May 21:00:00 28 MORNE FOURIE (CBOL) VS UGEN PADAYACHEE (KZN) 0 4 UGEN PADAYACHEE (KZN)
3 May 21:00:00 29 TASWILL ALEXANDER (CW) VS RAPHAEL RUSANO (GN) 4 3 TASWILL ALEXANDER (CW)
3 May 21:00:00 30 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS RAJA NAIDOO (SAP) 0 4 RAJA NAIDOO (SAP)
3 May 21:00:00 31 MONTRIO DE WITT (OVB) VS LIANA VAN DER NEST (EG) 4 2 MONTRIO DE WITT (OVB)
3 May 21:00:00 32 GIOVANNE SIVES (WP) VS NEAL JACOBS (WG) 4 3 GIOVANNE SIVES (WP)
3 May 21:00:00 33 MATTHUS FOURIE (GN) VS MARIUS LEWIS (SDB) 4 0 MATTHUS FOURIE (GN)
3 May 21:00:00 34 MORNE TRUTER (OVB) VS MARTIN FRASER (SDB) 4 3 MORNE TRUTER (OVB)
3 May 21:00:00 35 MARK JULIES (OVB) VS ELTON GOEDA (EC) 3 4 ELTON GOEDA (EC)
3 May 21:00:00 36 RAYMOND LAWRENCE (CW) VS CLIVE DONSON (CG) 1 4 CLIVE DONSON (CG)
3 May 21:00:00 37 HILTON DANIELS (WP VS CARMELA BARNES (CG) 4 1 HILTON DANIELS (WP
3 May 21:00:00 38 ENVER GOOSON (CG) VS ALEXIA JULIUS (WP) 2 4 ALEXIA JULIUS (WP)
3 May 21:00:00 39 SCHALK SMIT (EG) VS MORNE DU TOIT (NWP) 1 4 MORNE DU TOIT (NWP)
3 May 21:00:00 40 RAVI KISTENSAMY (KZN) VS DALE O'REILLY (SAP) 4 0 RAVI KISTENSAMY (KZN)
3 May 21:00:00 41 FREEK ROSSOUW (SDB) VS DONOVAN CAROLUS (EC) 2 4 DONOVAN CAROLUS (EC)
3 May 21:00:00 42 WILLIAM HUISAMEN (WCR) VS PIERO CUPIDO (GN) 2 4 PIERO CUPIDO (GN)
3 May 21:00:00 43 NEELS GROENEWALD (GN) VS EARL JACKSON (EC) 3 4 EARL JACKSON (EC)
3 May 21:00:00 44 TARIQ DE PEARCE (EC) VS BENEDICT O'REILLY (EC) 4 3 TARIQ DE PEARCE (EC)
3 May 21:00:00 45 AZIM HOOSEN (EG) VS KUBENDREN GOVENDER (KZN) 3 4 KUBENDREN GOVENDER (KZN)
3 May 21:00:00 46 NORMAN TULLUES (NWP) VS NAZEEM WASSUNG (WP) 0 4 NAZEEM WASSUNG (WP)
3 May 21:00:00 47 CARLO WALTERS (EC) VS STEFAN WEBER (KZN) 4 1 CARLO WALTERS (EC)
3 May 21:00:00 48 NATAAN SMITH (CBOL) VS GERRIT BOTHA (WCR) 1 4 GERRIT BOTHA (WCR)
3 May 21:00:00 49 DEBBIE EUROPA (WP) VS YOGEN GOVENDER (KZN) 2 4 YOGEN GOVENDER (KZN)
3 May 21:00:00 50 NOWELLYN KLEINSMIT (WC) VS MOHAMMED SEEDAT (SG) 0 4 MOHAMMED SEEDAT (SG)
3 May 21:00:00 51 HECTOR GERMESHUYS (SDB) VS GERDA LOTTERING (EG) 1 4 GERDA LOTTERING (EG)
3 May 21:00:00 52 LESLIE BEZUIDENHOUT (SDB) VS HENDRIK WHITE (EG) 1 4 HENDRIK WHITE (EG)
3 May 21:00:00 53 NEVILLE KLEINHANS (EC) VS RODNEY BROWN (SAP) 4 2 NEVILLE KLEINHANS (EC)
3 May 21:00:00 54 BRIAN DANIELS (OVB) VS KALLIE ALBERTS (OVB) 0 4 KALLIE ALBERTS (OVB)
3 May 21:00:00 55 HOWARD SASSMAN (WC) VS STEPHANUS STEENEKAMP (SDB) 4 0 HOWARD SASSMAN (WC)
3 May 21:00:00 56 ANSHAN MUNILALL (SG) VS WICUS REYNDERS (WG) 0 4 WICUS REYNDERS (WG)

256 (192)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
3 May 16:00:00 32 NIC NICHOLSON (WG) VS MOHAMED DALVEY (BOL) 4 1 NIC NICHOLSON (WG)
3 May 16:00:00 33 JOHNNY DU PLESSIS (CG) VS PHILLIP ESTERHUIZEN (CBOL) 2 4 PHILLIP ESTERHUIZEN (CBOL)
3 May 16:00:00 34 WILLEM ODENDAAL (SDB) VS JASON JACOBS (BOL) 4 2 WILLEM ODENDAAL (SDB)
3 May 16:00:00 35 IVAN WURTZ (WCR) VS HENNIE ROETS (GN) 4 0 IVAN WURTZ (WCR)
3 May 16:00:00 36 PETER LUYT (CBOL) VS JAN DUVENHAGE (MP) 4 2 PETER LUYT (CBOL)
3 May 16:00:00 37 LEON NAICKER (KZN) VS SERVAAS COETZEE (WCR) 4 0 LEON NAICKER (KZN)
3 May 16:00:00 38 ALFREDO FILLISETTI (SDB) VS GOLDEN MATSHIGA (CG) 4 3 ALFREDO FILLISETTI (SDB)
3 May 16:00:00 39 VAUGHAN KIBIDO (GN) VS ANDRE BOTHA (EC) 2 4 ANDRE BOTHA (EC)
3 May 16:00:00 40 KAMALSEN NAIDOO (KZN) VS NICO ERASMUS (WG) 4 0 KAMALSEN NAIDOO (KZN)
3 May 16:00:00 41 SYLVANO NICHOLSON (WC) VS WASFIE TALIEP (WP) 0 4 WASFIE TALIEP (WP)
3 May 16:00:00 42 SAMUEL FORTUNE (GN) VS EMLYN ROODT (WC) 1 4 EMLYN ROODT (WC)
3 May 16:00:00 43 RIAAN MANS (WG) VS LOGAN NAIDOO (SG) 3 4 LOGAN NAIDOO (SG)
3 May 16:00:00 44 VIVIAN HENDRIKS (EC) VS BASIL MANISUNKER (SAP) 2 4 BASIL MANISUNKER (SAP)
3 May 16:00:00 45 IVAN DE BRUIJN (WG) VS MOHAMMED KHAN (EG) 3 4 MOHAMMED KHAN (EG)
3 May 16:00:00 46 KEEGAN REDDY (KZN) VS ANSEY GELDENHUYS (GN) 4 2 KEEGAN REDDY (KZN)
3 May 16:00:00 47 JOHAN COETZER (EG) VS STEVEN STANDER (GN) 4 2 JOHAN COETZER (EG)
3 May 16:00:00 48 LEON NEL (EC) VS LOVELL SAMSON (BOL) 4 3 LEON NEL (EC)
3 May 16:00:00 49 ERNEST MURPHY (EC) VS KOBUS BOTHA (EC) 3 4 KOBUS BOTHA (EC)
3 May 16:00:00 50 MARKUS VENTER (EG) VS REGINALD BROWN (CBOL) 3 4 REGINALD BROWN (CBOL)
3 May 16:00:00 51 MORNE FOURIE (CBOL) VS JACQUES LOOCK (MP) 4 2 MORNE FOURIE (CBOL)
3 May 16:00:00 52 JEFREY ELIAS (SG) VS TASWILL ALEXANDER (CW) 1 4 TASWILL ALEXANDER (CW)
3 May 16:00:00 53 ANGELO SCHARNECK (SG) VS RISHI ROOPNARIAN (SG) 1 4 RISHI ROOPNARIAN (SG)
3 May 16:00:00 54 JOHNNIE MARAIS (CW) VS MONTRIO DE WITT (OVB) 1 4 MONTRIO DE WITT (OVB)
3 May 16:00:00 55 ALEX STRAVRINOS (EG) VS GIOVANNE SIVES (WP) 0 4 GIOVANNE SIVES (WP)
3 May 16:00:00 56 IVAN NAIDOO (SAP) VS MATTHUS FOURIE (GN) 0 4 MATTHUS FOURIE (GN)
3 May 16:00:00 57 VERNON DE JONGH (CBOL) VS MORNE TRUTER (OVB) 1 4 MORNE TRUTER (OVB)
3 May 16:00:00 58 MARK JULIES (OVB) VS WALLACE BOOYSEN (EC) 4 0 MARK JULIES (OVB)
3 May 16:00:00 59 NICO WHITE (MP) VS RAYMOND LAWRENCE (CW) 1 4 RAYMOND LAWRENCE (CW)
3 May 16:00:00 60 EBEN SHEPHARD (OVB) VS HILTON DANIELS (WP 0 4 HILTON DANIELS (WP
3 May 17:30:00 32 HENK BENADE (WG) VS ENVER GOOSON (CG) 2 4 ENVER GOOSON (CG)
3 May 17:30:00 33 MARTIN LOURENS (GN) VS SCHALK SMIT (EG) 0 4 SCHALK SMIT (EG)
3 May 17:30:00 34 EDWIN AMOJEE (CG) VS RAVI KISTENSAMY (KZN) 0 4 RAVI KISTENSAMY (KZN)
3 May 17:30:00 35 FREEK ROSSOUW (SDB) VS LASSIE STEYN (CG) 4 0 FREEK ROSSOUW (SDB)
3 May 17:30:00 36 MARIO JOHANNES (CW) VS WILLIAM HUISAMEN (WCR) 2 4 WILLIAM HUISAMEN (WCR)
3 May 17:30:00 37 CLINTON ALBERTUS (WP) VS NEELS GROENEWALD (GN) 2 4 NEELS GROENEWALD (GN)
3 May 17:30:00 38 DIARTE CAHNA (SAP) VS TARIQ DE PEARCE (EC) 1 4 TARIQ DE PEARCE (EC)
3 May 17:30:00 39 BRICE GEDULD (CBOL) VS AZIM HOOSEN (EG) 3 4 AZIM HOOSEN (EG)
3 May 17:30:00 40 NUNO FERREIRA (EG) VS NORMAN TULLUES (NWP) 0 4 NORMAN TULLUES (NWP)
3 May 17:30:00 41 CARLO WALTERS (EC) VS BARRY-JOHN MACKAY (EC) 4 2 CARLO WALTERS (EC)
3 May 17:30:00 42 JANNIE AUGUSTYN (SDB) VS NATAAN SMITH (CBOL) 1 4 NATAAN SMITH (CBOL)
3 May 17:30:00 43 WIKUS TERBLANCHE (EG) VS DEBBIE EUROPA (WP) 3 4 DEBBIE EUROPA (WP)
3 May 17:30:00 44 NOWELLYN KLEINSMIT (WC) VS ESWEE KOTZEE (NWP) 4 0 NOWELLYN KLEINSMIT (WC)
3 May 17:30:00 45 HECTOR GERMESHUYS (SDB) VS JOEY NAIR (KZN) 4 1 HECTOR GERMESHUYS (SDB)
3 May 17:30:00 46 LESLIE BEZUIDENHOUT (SDB) VS CHRISWELL DEELMAN (CBOL) 4 3 LESLIE BEZUIDENHOUT (SDB)
3 May 17:30:00 47 PRAVESH BEJAY (SG) VS NEVILLE KLEINHANS (EC) 2 4 NEVILLE KLEINHANS (EC)
3 May 17:30:00 48 BRIAN DANIELS (OVB) VS DANAGRAN CHETTY (KZN) 4 3 BRIAN DANIELS (OVB)
3 May 17:30:00 49 HENRY JORDAAN (EC) VS HOWARD SASSMAN (WC) 2 4 HOWARD SASSMAN (WC)
3 May 17:30:00 50 ANSHAN MUNILALL (SG) VS JOHAN BEUKES (NWP) 4 1 ANSHAN MUNILALL (SG)
3 May 17:30:00 51 EUGENE DE BRUIN (EC) VS DANNY MEIRING (EG) 2 4 DANNY MEIRING (EG)
3 May 17:30:00 52 NAAS HIETBRINK (GN) VS SUGAN NAIDOO (KZN) 4 0 NAAS HIETBRINK (GN)
3 May 17:30:00 53 NOLAN JAMES (KZN) VS ANTONIO MCMASTER (WG) 4 3 NOLAN JAMES (KZN)
3 May 17:30:00 54 WILLIE ADRIAANSE (CG) VS SAMARASEN NAICKER (KZN) 0 4 SAMARASEN NAICKER (KZN)
3 May 17:30:00 55 CHRISTO SIMONS (OVB) VS QUINTON WATT (GN) 0 4 QUINTON WATT (GN)
3 May 17:30:00 56 ANYA ROUX (CW) VS FRANCISCO MENTOOR (WCR) 1 4 FRANCISCO MENTOOR (WCR)
3 May 17:30:00 57 FERSTENO HENDRICKS (BOL) VS ELIAS NOMAKHAKHAYI 4 0 FERSTENO HENDRICKS (BOL)
3 May 17:30:00 58 KOBUS COERTZEN (WG) VS WIMPIE VAN HEERDEN (NWP) 4 2 KOBUS COERTZEN (WG)
3 May 17:30:00 59 JOHAN VAN DER WALT (EG) VS CARLITO SALOOJEE (CG) 4 0 JOHAN VAN DER WALT (EG)
3 May 17:30:00 60 JUNAID SMIT (OVB) VS WAYNE VAN DER SPUY (EC) 3 0 JUNAID SMIT (OVB)
3 May 19:00:00 32 CEDRIC MITCHLEY (WCR) VS NORMAN DELPORT (NWP) 1 4 NORMAN DELPORT (NWP)
3 May 19:00:00 33 WESLEY STEWART (NWP) VS REZA BHADOR (OVB) 4 2 WESLEY STEWART (NWP)
3 May 19:00:00 34 DAVID HARRIS (CG) VS STEVEN AITKEN (EC) 3 4 STEVEN AITKEN (EC)
3 May 19:00:00 35 LINKIE GROENEWALD (OVB) VS DENZIL MOODLEY (KZN) 4 0 LINKIE GROENEWALD (OVB)
3 May 19:00:00 36 GOPS REDDY (GN) VS DAVID AFRICA (OVB) 4 1 GOPS REDDY (GN)
3 May 19:00:00 37 MICHAEL JONES (WP) VS ROBERT PHILLIPS (EC) 0 4 ROBERT PHILLIPS (EC)
3 May 19:00:00 38 VICTOR DEVINISH (SDB) VS GRAHAM HERMAN (EC) 4 1 VICTOR DEVINISH (SDB)
3 May 19:00:00 39 CAROL-ANN FRANKEN (BOL) VS AIDEN KELLY (CG) 4 0 CAROL-ANN FRANKEN (BOL)
3 May 19:00:00 40 GEORGE LOCKIE (CG) VS NAZEEM GOLDING (WP) 1 4 NAZEEM GOLDING (WP)
3 May 19:00:00 41 UGEN PADAYACHEE (KZN) VS THEO PIETERSE (OVB) 4 0 UGEN PADAYACHEE (KZN)
3 May 19:00:00 42 QUINTON SWARTLAND (CBOL) VS RAPHAEL RUSANO (GN) 2 4 RAPHAEL RUSANO (GN)
3 May 19:00:00 43 NALESH MOODLEY (SG) VS RAJA NAIDOO (SAP) 0 4 RAJA NAIDOO (SAP)
3 May 19:00:00 44 ANZEL MEYER (WP) VS LIANA VAN DER NEST (EG) 1 4 LIANA VAN DER NEST (EG)
3 May 19:00:00 45 NEAL JACOBS (WG) VS REZAAH MANUEL (WP) 4 2 NEAL JACOBS (WG)
3 May 19:00:00 46 MARIUS LEWIS (SDB) VS RAJAN NAIDOO (EG) 4 2 MARIUS LEWIS (SDB)
3 May 19:00:00 47 ELDRID NICHOLLS (CG) VS MARTIN FRASER (SDB) 2 4 MARTIN FRASER (SDB)
3 May 19:00:00 48 ELTON GOEDA (EC) VS DAYA MOODLEY (KZN) 4 3 ELTON GOEDA (EC)
3 May 19:00:00 49 NICO JACOBS (GN) VS CLIVE DONSON (CG) 0 4 CLIVE DONSON (CG)
3 May 19:00:00 50 CARMELA BARNES (CG) VS OWEN MCMASTER (CG) 4 0 CARMELA BARNES (CG)
3 May 19:00:00 51 ADRIAAN PASSANO (EG) VS ALEXIA JULIUS (WP) 2 4 ALEXIA JULIUS (WP)
3 May 19:00:00 52 FAAIZEL BOOYSEN (CBOL) VS MORNE DU TOIT (NWP) 2 4 MORNE DU TOIT (NWP)
3 May 19:00:00 53 ANTON EUROPA (WP) VS DALE O'REILLY (SAP) 3 4 DALE O'REILLY (SAP)
3 May 19:00:00 54 DONOVAN CAROLUS (EC) VS JACQUES MULLER (GN) 4 2 DONOVAN CAROLUS (EC)
3 May 19:00:00 55 PIERO CUPIDO (GN) VS RICARDO PHILLIPS (WP) 4 1 PIERO CUPIDO (GN)
3 May 19:00:00 56 ANTON VAN JAARSVELD (GN) VS EARL JACKSON (EC) 1 4 EARL JACKSON (EC)
3 May 19:00:00 57 BENEDICT O'REILLY (EC) VS RIAAN RIDDELS (WCR) 4 2 BENEDICT O'REILLY (EC)
3 May 19:00:00 58 JOHN GRAAFF (WG) VS KUBENDREN GOVENDER (KZN) 2 4 KUBENDREN GOVENDER (KZN)
3 May 19:00:00 59 DEON MAROEN (CBOL) VS NAZEEM WASSUNG (WP) 0 4 NAZEEM WASSUNG (WP)
3 May 19:00:00 60 STEFAN WEBER (KZN) VS HENDRIK ROBBESON (GN) 4 3 STEFAN WEBER (KZN)
3 May 19:00:00 25 MORNE TAYLOR (EG) VS GERRIT BOTHA (WCR) 1 4 GERRIT BOTHA (WCR)
3 May 19:00:00 26 YOGEN GOVENDER (KZN) VS ISRAEL SITHOLE (CG) 4 2 YOGEN GOVENDER (KZN)
3 May 19:00:00 27 RULENI THOZAMILE (CG) VS MOHAMMED SEEDAT (SG) 0 4 MOHAMMED SEEDAT (SG)
3 May 19:00:00 37 GERDA LOTTERING (EG) VS MARLIN UITHALER (SAP) 4 1 GERDA LOTTERING (EG)
3 May 19:00:00 49 JOHAN VENTER (OVB) VS HENDRIK WHITE (EG) 3 4 HENDRIK WHITE (EG)
3 May 19:00:00 28 RODNEY BROWN (SAP) VS MANDLA FALTEIN (EC) 4 3 RODNEY BROWN (SAP)
3 May 19:00:00 39 KALLIE ALBERTS (OVB) VS JACQUES CRONJE (WCR) 4 3 KALLIE ALBERTS (OVB)
3 May 19:00:00 50 CHRISTO VAN STADEN (MP) VS STEPHANUS STEENEKAMP (SDB) 1 4 STEPHANUS STEENEKAMP (SDB)
3 May 19:00:00 20 SYDNEY BOOTH (WCR) VS WICUS REYNDERS (WG) 0 4 WICUS REYNDERS (WG)

512 (384)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
3 May 14:30:00 32 SHAUN SWART (EC) VS KUBENDREN GOVENDER (KZN) 1 4 KUBENDREN GOVENDER (KZN)
3 May 14:30:00 33 NAZEEM WASSUNG (WP) VS AJEEV DURGAPURSAT (KZN) 4 3 NAZEEM WASSUNG (WP)
3 May 14:30:00 34 HENDRIK ROBBESON (GN) VS DENZIL FELIX (CW) 4 1 HENDRIK ROBBESON (GN)
3 May 14:30:00 35 GERRIT BOTHA (WCR) VS TERRENCE CHETTY (SAP) 4 3 GERRIT BOTHA (WCR)
3 May 14:30:00 36 DEVON SEPTEMBER (WP) VS ISRAEL SITHOLE (CG) 0 4 ISRAEL SITHOLE (CG)
3 May 14:30:00 37 RYDER SEHONG (CG) VS MOHAMMED SEEDAT (SG) 0 4 MOHAMMED SEEDAT (SG)
3 May 14:30:00 38 RUI E'SILA (EG) VS MARLIN UITHALER (SAP) 0 4 MARLIN UITHALER (SAP)
3 May 14:30:00 39 MANUS VAN VUUREN (MP) VS HENDRIK WHITE (EG) 0 4 HENDRIK WHITE (EG)
3 May 14:30:00 40 RYAN KISTEN (EG) VS MANDLA FALTEIN (EC) 0 4 MANDLA FALTEIN (EC)
3 May 14:30:00 41 FENANDO AGHOO (EC) VS JACQUES CRONJE (WCR) 1 4 JACQUES CRONJE (WCR)
3 May 14:30:00 42 JUSTIN FRIEND (EC) VS STEPHANUS STEENEKAMP (SDB) 1 4 STEPHANUS STEENEKAMP (SDB)
3 May 14:30:00 43 PETRUS WITBOOI (CBOL) VS WICUS REYNDERS (WG) 2 4 WICUS REYNDERS (WG)