Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2019 SA Masters 8-Ball Pool Championships - Singles

Final

Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
FINAL 11:30:00 9 MUNIER CASSIM (GN) VS PIETER RADEMEYER (EC) 2 7 6 MUNIER CASSIM (GN)

Semis

Best of 11
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
27 Apr 09:00:00 2 MUNIER CASSIM (GN) VS HENRY MOSES (SAP) 6 2 MUNIER CASSIM (GN)
27 Apr 09:00:00 15 AVEROL BOOYEN (EC) VS PIETER RADEMEYER (EC) 2 4 6 PIETER RADEMEYER (EC) 2

Quarters

Best of 11
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
QF-1 17:30:00 4 CEDRICK KANNEMEYER (WC) VS MUNIER CASSIM (GN) 4 6 MUNIER CASSIM (GN)
QF-2 17:30:00 6 HENRY MOSES (SAP) VS NEAL JACOBS (WG) 6 5 HENRY MOSES (SAP)
QF-3 17:30:00 8 GERT HIBBERT (WCR) 3 VS AVEROL BOOYEN (EC) 5 6 AVEROL BOOYEN (EC)
QF-4 17:30:00 10 WAYNE ESAU (WCR) 10 VS PIETER RADEMEYER (EC) 2 2 6 PIETER RADEMEYER (EC) 2

16

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
16-1 15:30:00 1 CEDRICK KANNEMEYER (WC) VS RONNIE SEPTEMBER (EC) 5 4 CEDRICK KANNEMEYER (WC)
16-2 15:30:00 2 MUNIER CASSIM (GN) VS ALAN COLLOP (OVB) 8 5 4 MUNIER CASSIM (GN)
16-3 15:30:00 3 CLIFFIE BONTHUYS (NWP) VS HENRY MOSES (SAP) 3 5 HENRY MOSES (SAP)
16-4 15:30:00 4 NEAL JACOBS (WG) VS ROBBIE GRACE (GN) 4 5 3 NEAL JACOBS (WG)
16-5 15:30:00 5 GERT HIBBERT (WCR) 3 VS ANGELO SIKIOTIS (EG) 5 0 GERT HIBBERT (WCR) 3
16-6 15:30:00 6 AVEROL BOOYEN (EC) VS ROY GOVENDER (KZN) 5 0 AVEROL BOOYEN (EC)
16-7 15:30:00 7 ZAINE KHAN (EG) VS WAYNE ESAU (WCR) 10 4 5 WAYNE ESAU (WCR) 10
16-8 15:30:00 8 DERICK BREYTENBACH (CW) 15 VS PIETER RADEMEYER (EC) 2 2 5 PIETER RADEMEYER (EC) 2

32

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
26 Apr 13:00:00 16 CEDRICK KANNEMEYER (WC) VS YUSUF VAN WYK (CG) 5 4 CEDRICK KANNEMEYER (WC)
26 Apr 13:00:00 15 RONNIE SEPTEMBER (EC) VS SELVIN MOODLEY (KZN) 5 4 RONNIE SEPTEMBER (EC)
26 Apr 13:00:00 14 DANIE SWART (CW) 9 VS MUNIER CASSIM (GN) 1 5 MUNIER CASSIM (GN)
26 Apr 13:00:00 13 SERVAAS COETZEE (CW) VS ALAN COLLOP (OVB) 8 2 5 ALAN COLLOP (OVB) 8
26 Apr 13:00:00 12 JOHN ELLIS (GN) 5 VS CLIFFIE BONTHUYS (NWP) 4 5 CLIFFIE BONTHUYS (NWP)
26 Apr 13:00:00 11 HENRY MOSES (SAP) VS IRVIN BASSON (EC) 5 4 HENRY MOSES (SAP)
26 Apr 13:00:00 10 KOBUS JONCK (GN) VS NEAL JACOBS (WG) 2 5 NEAL JACOBS (WG)
26 Apr 13:00:00 9 NEVILLE DAVIDS (NWP) VS ROBBIE GRACE (GN) 4 4 5 ROBBIE GRACE (GN) 4
26 Apr 13:00:00 8 GERT HIBBERT (WCR) 3 VS PATRICK SNYMAN (CG) 5 3 GERT HIBBERT (WCR) 3
26 Apr 13:00:00 7 ANGELO SIKIOTIS (EG) VS BHEKI NGCOBO (GN) 5 3 ANGELO SIKIOTIS (EG)
26 Apr 13:00:00 6 COLIN MANEVELD (OVB) 11 VS AVEROL BOOYEN (EC) 1 5 AVEROL BOOYEN (EC)
26 Apr 13:00:00 5 ROY GOVENDER (KZN) VS SHAHEED BASADIEN (WCR) 6 5 4 ROY GOVENDER (KZN)
26 Apr 13:00:00 4 MARK WILSNACH (OVB) 7 VS ZAINE KHAN (EG) 4 5 ZAINE KHAN (EG)
26 Apr 13:00:00 3 QUINTON LAWRENCE (SAP) VS WAYNE ESAU (WCR) 10 4 5 WAYNE ESAU (WCR) 10
26 Apr 13:00:00 2 DERICK BREYTENBACH (CW) 15 VS CLIVE GORDON (EC) 5 4 DERICK BREYTENBACH (CW) 15
26 Apr 13:00:00 1 KENNETH WEIMERS (BOL) VS PIETER RADEMEYER (EC) 2 2 5 PIETER RADEMEYER (EC) 2

64

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
26 Apr 09:00:00 1 ALAN BROUDE (OVB) 1 VS CEDRICK KANNEMEYER (WC) 3 5 CEDRICK KANNEMEYER (WC)
26 Apr 09:00:00 2 YUSUF VAN WYK (CG) VS NAZEEM HENDRICKS (IKP) 5 0 YUSUF VAN WYK (CG)
26 Apr 09:00:00 3 FREEK ROSSOUW (SDB) VS RONNIE SEPTEMBER (EC) 0 5 RONNIE SEPTEMBER (EC)
26 Apr 09:00:00 4 SELVIN MOODLEY (KZN) VS KOBUS JANSEN (GN) 16 5 0 SELVIN MOODLEY (KZN)
26 Apr 09:00:00 5 DANIE SWART (CW) 9 VS DONEVAN ABRAHAMS (CBOL) 5 1 DANIE SWART (CW) 9
26 Apr 09:00:00 6 MUNIER CASSIM (GN) VS JOHNNY PRETORIUS (NWP) 5 3 MUNIER CASSIM (GN)
26 Apr 09:00:00 7 SERVAAS COETZEE (CW) VS KEITH POOVAN (EC) 5 2 SERVAAS COETZEE (CW)
26 Apr 09:00:00 8 SCHALK BURGER (OVB) VS ALAN COLLOP (OVB) 8 1 5 ALAN COLLOP (OVB) 8
26 Apr 09:00:00 9 JOHN ELLIS (GN) 5 VS LLEWELLYN JULIES (CW) 5 2 JOHN ELLIS (GN) 5
26 Apr 09:00:00 10 JOHAN VAN NIEKERK (NWP) VS CLIFFIE BONTHUYS (NWP) 0 5 CLIFFIE BONTHUYS (NWP)
26 Apr 09:00:00 11 HENNIE POTGIETER (CBOL) VS HENRY MOSES (SAP) 2 5 HENRY MOSES (SAP)
26 Apr 09:00:00 12 IRVIN BASSON (EC) VS HANNES OOSTHUIZEN (GN) 12 5 0 IRVIN BASSON (EC)
26 Apr 09:00:00 13 VINCE HALLIDAY (GN) 13 VS KOBUS JONCK (GN) 3 5 KOBUS JONCK (GN)
26 Apr 09:00:00 14 ENZO FERNANDES (GN) VS NEAL JACOBS (WG) 0 5 NEAL JACOBS (WG)
26 Apr 09:00:00 15 ASHRAF DE HASS (OVB) VS NEVILLE DAVIDS (NWP) 2 5 NEVILLE DAVIDS (NWP)
26 Apr 09:00:00 16 OSCAR ANTHONY (WC) VS ROBBIE GRACE (GN) 4 4 5 ROBBIE GRACE (GN) 4
26 Apr 10:30:00 1 GERT HIBBERT (WCR) 3 VS GEORGE LOCKIE (SG) 5 0 GERT HIBBERT (WCR) 3
26 Apr 10:30:00 2 KIEMALE ALLIE (IKP) VS PATRICK SNYMAN (CG) 4 5 PATRICK SNYMAN (CG)
26 Apr 10:30:00 3 ANGELO SIKIOTIS (EG) VS WILLIAM MARTIN (CW) 5 2 ANGELO SIKIOTIS (EG)
26 Apr 10:30:00 4 BHEKI NGCOBO (GN) VS TONY DU PREEZ (EC) 14 5 2 BHEKI NGCOBO (GN)
26 Apr 10:30:00 5 COLIN MANEVELD (OVB) 11 VS RAYMOND LAWRENCE (CW) 5 4 COLIN MANEVELD (OVB) 11
26 Apr 10:30:00 6 EDMUND LEWIS (BOL) VS AVEROL BOOYEN (EC) 4 5 AVEROL BOOYEN (EC)
26 Apr 10:30:00 7 ROY GOVENDER (KZN) VS NEELS GROENEWALD (GN) 5 3 ROY GOVENDER (KZN)
26 Apr 10:30:00 8 ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB) VS SHAHEED BASADIEN (WCR) 6 3 5 SHAHEED BASADIEN (WCR) 6
26 Apr 10:30:00 9 MARK WILSNACH (OVB) 7 VS BRUCE CILLIERS (EG) 5 4 MARK WILSNACH (OVB) 7
26 Apr 10:30:00 10 ZAINE KHAN (EG) VS ERROL PURSAN (KZN) 5 3 ZAINE KHAN (EG)
26 Apr 10:30:00 11 QUINTON LAWRENCE (SAP) VS BASSIER BIRCH (IKP) 5 3 QUINTON LAWRENCE (SAP)
26 Apr 10:30:00 12 MARK OPPERMAN (CG) VS WAYNE ESAU (WCR) 10 0 5 WAYNE ESAU (WCR) 10
26 Apr 10:30:00 13 DERICK BREYTENBACH (CW) 15 VS SHANE LAIWING (EC) 5 0 DERICK BREYTENBACH (CW) 15
26 Apr 10:30:00 14 DAWOOD BOER (IKP) VS CLIVE GORDON (EC) 4 5 CLIVE GORDON (EC)
26 Apr 10:30:00 15 KENNETH WEIMERS (BOL) VS DANIE VAN ZYL (CW) 5 3 KENNETH WEIMERS (BOL)
26 Apr 10:30:00 16 PETRUS PIETERSE (BOL) VS PIETER RADEMEYER (EC) 2 0 5 PIETER RADEMEYER (EC) 2

128 (96)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
25 Apr 16:30:00 1 YUSUF VAN WYK (CG) VS GASANT LOSPER (IKP) 4 3 YUSUF VAN WYK (CG)
25 Apr 16:30:00 2 ATHOLL MANAS (BOL) VS CEDRICK KANNEMEYER (WC) 2 4 CEDRICK KANNEMEYER (WC)
25 Apr 16:30:00 3 FREEK ROSSOUW (SDB) VS PIET SMIT (WCR) 4 2 FREEK ROSSOUW (SDB)
25 Apr 16:30:00 4 NAZEEM HENDRICKS (IKP) VS CLIVE CAROLISSEN (CW) 4 3 NAZEEM HENDRICKS (IKP)
25 Apr 16:30:00 5 SELVIN MOODLEY (KZN) VS CHRIS VERMEULEN (SDB) 4 1 SELVIN MOODLEY (KZN)
25 Apr 16:30:00 6 RONNIE SEPTEMBER (EC) VS ANDRE KRUGER (GN) 4 2 RONNIE SEPTEMBER (EC)
25 Apr 16:30:00 7 JOHANNES ESAU (BOL) VS MUNIER CASSIM (GN) 1 4 MUNIER CASSIM (GN)
25 Apr 16:30:00 8 DONEVAN ABRAHAMS (CBOL) VS NORMAN TULLUES (NWP) 4 1 DONEVAN ABRAHAMS (CBOL)
25 Apr 16:30:00 9 DEON VAN ZYL (EC) VS SERVAAS COETZEE (CW) 0 4 SERVAAS COETZEE (CW)
25 Apr 16:30:00 10 JOHNNY PRETORIUS (NWP) VS BENNIE EIMANN (GN) 4 2 JOHNNY PRETORIUS (NWP)
25 Apr 16:30:00 11 KOOS STEYN (CW) VS SCHALK BURGER (OVB) 3 4 SCHALK BURGER (OVB)
25 Apr 16:30:00 12 MALCOLM FRANCIS (EC) VS KEITH POOVAN (EC) 1 4 KEITH POOVAN (EC)
25 Apr 16:30:00 13 THEUNS VENTER (EG) VS JOHAN VAN NIEKERK (NWP) 0 4 JOHAN VAN NIEKERK (NWP)
25 Apr 16:30:00 14 PAUL EAGLETON (EC) VS LLEWELLYN JULIES (CW) 0 4 LLEWELLYN JULIES (CW)
25 Apr 16:30:00 15 HENNIE POTGIETER (CBOL) VS JOHN MACAULEY (SDB) 4 3 HENNIE POTGIETER (CBOL)
25 Apr 16:30:00 16 EBRAHIEM BAADJIES (WC) VS CLIFFIE BONTHUYS (NWP) 2 4 CLIFFIE BONTHUYS (NWP)
25 Apr 16:30:00 17 IRVIN BASSON (EC) VS MERVYN MARTIN (CW) 4 0 IRVIN BASSON (EC)
25 Apr 16:30:00 18 PAT BASSON (OVB) VS HENRY MOSES (SAP) 0 4 HENRY MOSES (SAP)
25 Apr 16:30:00 19 RICHARD LE ROUX (OVB) VS ENZO FERNANDES (GN) 0 4 ENZO FERNANDES (GN)
25 Apr 16:30:00 20 ELDO MARAIS (OVB) VS KOBUS JONCK (GN) 1 4 KOBUS JONCK (GN)
25 Apr 16:30:00 21 DESMOND TWIGG (BOL) VS ASHRAF DE HASS (OVB) 3 4 ASHRAF DE HASS (OVB)
25 Apr 16:30:00 22 AUDREY COETZEE (SDB) VS NEAL JACOBS (WG) 1 4 NEAL JACOBS (WG)
25 Apr 16:30:00 23 OSCAR ANTHONY (WC) VS CHRISTOPHER ROGERSON (CG) 4 0 OSCAR ANTHONY (WC)
25 Apr 16:30:00 24 NEVILLE DAVIDS (NWP) VS CLIFFORD VAN VEEN (OVB) 4 0 NEVILLE DAVIDS (NWP)
25 Apr 16:30:00 25 KIEMALE ALLIE (IKP) VS THYS GREEF (MP) 4 0 KIEMALE ALLIE (IKP)
25 Apr 17:30:00 1 GEORGE LOCKIE (SG) VS LEON HART (GN) 4 3 GEORGE LOCKIE (SG)
25 Apr 17:30:00 2 ASA TEMMERS (IKP) VS ANGELO SIKIOTIS (EG) 2 4 ANGELO SIKIOTIS (EG)
25 Apr 17:30:00 3 PATRICK SNYMAN (CG) VS CLYDE BUCHANAN (EG) 4 1 PATRICK SNYMAN (CG)
25 Apr 17:30:00 4 BHEKI NGCOBO (GN) VS GAVIN MYBURGH (EC) 4 0 BHEKI NGCOBO (GN)
25 Apr 17:30:00 5 GERALD MCMASTER (WCR) VS WILLIAM MARTIN (CW) 3 4 WILLIAM MARTIN (CW)
25 Apr 17:30:00 6 EDMUND LEWIS (BOL) VS HENNIE KOTZE (EG) 4 1 EDMUND LEWIS (BOL)
25 Apr 17:30:00 7 RAYMOND LAWRENCE (CW) VS MOOS WILLIAMS (BOL) 4 0 RAYMOND LAWRENCE (CW)
25 Apr 17:30:00 8 ROY GOVENDER (KZN) VS SHAHIED SALIE (IKP) 4 1 ROY GOVENDER (KZN)
25 Apr 17:30:00 9 AVEROL BOOYEN (EC) VS CHARLES POOLMAN (SDB) 4 1 AVEROL BOOYEN (EC)
25 Apr 17:30:00 10 ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB) VS DEBBIE VAN GRAAN (SDB) 4 2 ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB)
25 Apr 17:30:00 11 REZAAH MANUEL (IKP) VS NEELS GROENEWALD (GN) 1 4 NEELS GROENEWALD (GN)
25 Apr 17:30:00 12 ZAINE KHAN (EG) VS POOBALAN PARSIAH (KZN) 4 3 ZAINE KHAN (EG)
25 Apr 17:30:00 13 BRUCE CILLIERS (EG) VS SIMON RAMAKUWELA (GN) 4 2 BRUCE CILLIERS (EG)
25 Apr 17:30:00 14 RUDY MEYER (BOL) VS QUINTON LAWRENCE (SAP) 3 4 QUINTON LAWRENCE (SAP)
25 Apr 17:30:00 15 FRANKIE LENDERS (CW) VS ERROL PURSAN (KZN) 1 4 ERROL PURSAN (KZN)
25 Apr 17:30:00 16 MARK OPPERMAN (CG) VS VAUGHAN RICHARDS (OVB) 4 2 MARK OPPERMAN (CG)
25 Apr 17:30:00 17 DAVID PRINS (CBOL) VS BASSIER BIRCH (IKP) 1 4 BASSIER BIRCH (IKP)
25 Apr 17:30:00 18 DAWOOD BOER (IKP) VS COBUS VAN DER SCHYF (MP) 4 2 DAWOOD BOER (IKP)
25 Apr 17:30:00 19 LOUIS VAN NIEKERK (WG) VS SHANE LAIWING (EC) 1 4 SHANE LAIWING (EC)
25 Apr 17:30:00 20 JOHAN VAN GRAAN (SDB) VS KENNETH WEIMERS (BOL) 1 4 KENNETH WEIMERS (BOL)
25 Apr 17:30:00 21 GARRY MORGAN (OVB) VS CLIVE GORDON (EC) 0 4 CLIVE GORDON (EC)
25 Apr 17:30:00 22 PETRUS PIETERSE (BOL) VS LOGAN NAIDOO (SAP) 4 3 PETRUS PIETERSE (BOL)
25 Apr 17:30:00 23 ZAIN KHAN (KZN) VS DANIE VAN ZYL (CW) 3 4 DANIE VAN ZYL (CW)

256 (192)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
25 Apr 10:45:00 1 GEORGE LOCKIE (SG) VS HENK BENADE (WG) 4 3 GEORGE LOCKIE (SG)
25 Apr 10:45:00 2 MARCEL DE RIDDER (OVB) VS ASA TEMMERS (IKP) 1 4 ASA TEMMERS (IKP)
25 Apr 10:45:00 3 PATRICK SNYMAN (CG) VS ANDRE VAN DEN BERG (MP) 4 1 PATRICK SNYMAN (CG)
25 Apr 10:45:00 4 BHEKI NGCOBO (GN) VS RENIER HIGGINS (GN) 4 1 BHEKI NGCOBO (GN)
25 Apr 10:45:00 5 HARRY THERON (NWP) VS GERALD MCMASTER (WCR) 0 4 GERALD MCMASTER (WCR)
25 Apr 10:45:00 6 MONTE MEYER (NWP) VS EDMUND LEWIS (BOL) 3 4 EDMUND LEWIS (BOL)
25 Apr 10:45:00 7 RAYMOND LAWRENCE (CW) VS JAKES VAN ZEGEN (GN) 4 0 RAYMOND LAWRENCE (CW)
25 Apr 10:45:00 8 ROY GOVENDER (KZN) VS EUGENE MOTLHAPING (NWP) 4 2 ROY GOVENDER (KZN)
25 Apr 10:45:00 9 AVEROL BOOYEN (EC) VS AUBREY JOHNS (WP) 4 0 AVEROL BOOYEN (EC)
25 Apr 10:45:00 10 LEN VAN NIEUWENHUIZEN (GN) VS ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB) 3 4 ELIAS NOMAKHAKHAYI (OVB)
25 Apr 10:45:00 11 REZAAH MANUEL (IKP) VS ZAIN JAPPIE (WP) 4 2 REZAAH MANUEL (IKP)
25 Apr 10:45:00 12 ZAINE KHAN (EG) VS GERT BRITZ (WG) 4 1 ZAINE KHAN (EG)
25 Apr 10:45:00 13 SEDICK MOEGAMAT (CBOL) VS BRUCE CILLIERS (EG) 0 4 BRUCE CILLIERS (EG)
25 Apr 10:45:00 14 RUDY MEYER (BOL) VS FRANS VAN WYK (GN) 4 0 RUDY MEYER (BOL)
25 Apr 10:45:00 15 FRANKIE LENDERS (CW) VS WESSIE VAN DER MERWE (GN) 4 0 FRANKIE LENDERS (CW)
25 Apr 10:45:00 16 MARK OPPERMAN (CG) VS PIERRE PRINSLOO (NWP) 4 2 MARK OPPERMAN (CG)
25 Apr 10:45:00 17 COLIN CATO (MP) VS DAVID PRINS (CBOL) 3 4 DAVID PRINS (CBOL)
25 Apr 10:45:00 18 FRANCISCO MENTOOR (WCR) VS DAWOOD BOER (IKP) 2 4 DAWOOD BOER (IKP)
25 Apr 10:45:00 19 LOUIS VAN NIEKERK (WG) VS SIMON ARENDSE (WP) 4 1 LOUIS VAN NIEKERK (WG)
25 Apr 10:45:00 20 JOHAN VAN GRAAN (SDB) VS NAZIER WILLIAMS (CW) 4 1 JOHAN VAN GRAAN (SDB)
25 Apr 10:45:00 21 CAROL FRANKEN (WP) VS GARRY MORGAN (OVB) 2 4 GARRY MORGAN (OVB)
25 Apr 10:45:00 22 PETRUS PIETERSE (BOL) VS RICARDO WHITAKER (WC) 4 3 PETRUS PIETERSE (BOL)
25 Apr 10:45:00 23 RULENI THOZAMILE (CG) VS ZAIN KHAN (KZN) 2 4 ZAIN KHAN (KZN)
25 Apr 10:45:00 24 GASANT LOSPER (IKP) VS PIERRE WALTERS (WG) 4 3 GASANT LOSPER (IKP)
25 Apr 10:45:00 25 SAMUEL FORTUNE (GN) VS CEDRICK KANNEMEYER (WC) 2 4 CEDRICK KANNEMEYER (WC)
25 Apr 10:45:00 26 JOHANNES HERADINE (BOL) VS PIET SMIT (WCR) 3 4 PIET SMIT (WCR)
25 Apr 10:45:00 27 CLIVE CAROLISSEN (CW) VS VINNY COTTLE (WC) 4 1 CLIVE CAROLISSEN (CW)
25 Apr 11:45:00 1 CHRIS VERMEULEN (SDB) VS SHARIBEEN HASSEN (IKP) 4 3 CHRIS VERMEULEN (SDB)
25 Apr 11:45:00 2 ANDRE KRUGER (GN) VS MELVIN NEETHLING (CW) 4 2 ANDRE KRUGER (GN)
25 Apr 11:45:00 3 PIET BARNARD (WG) VS MUNIER CASSIM (GN) 0 4 MUNIER CASSIM (GN)
25 Apr 11:45:00 4 EDUARD RODER (OVB) VS NORMAN TULLUES (NWP) 0 4 NORMAN TULLUES (NWP)
25 Apr 11:45:00 5 DAWIE KRYNAUW (MP) VS SERVAAS COETZEE (CW) 0 4 SERVAAS COETZEE (CW)
25 Apr 11:45:00 6 MARK DE JAGER (WCR) VS BENNIE EIMANN (GN) 0 4 BENNIE EIMANN (GN)
25 Apr 11:45:00 7 SCHALK BURGER (OVB) VS ANDRE HOLDER (EG) 4 3 SCHALK BURGER (OVB)
25 Apr 11:45:00 8 MANNY DE SOUSA (WCR) VS KEITH POOVAN (EC) 1 4 KEITH POOVAN (EC)
25 Apr 11:45:00 9 JOHAN VAN NIEKERK (NWP) VS JUAN VAN TONDER (EC) 4 3 JOHAN VAN NIEKERK (NWP)
25 Apr 11:45:00 10 LLEWELLYN JULIES (CW) VS WAYNE VAN DER SPUY (EC) 4 1 LLEWELLYN JULIES (CW)
25 Apr 11:45:00 11 JOHN MACAULEY (SDB) VS BRIAN ARENDSE (IKP) 4 1 JOHN MACAULEY (SDB)
25 Apr 11:45:00 12 CLIFFIE BONTHUYS (NWP) VS RICARDO DE ANDRADE (EC) 4 2 CLIFFIE BONTHUYS (NWP)
25 Apr 11:45:00 13 MARK SNYDERS (WC) VS MERVYN MARTIN (CW) 0 4 MERVYN MARTIN (CW)
25 Apr 11:45:00 14 HENRY MOSES (SAP) VS HERMAN DENYSSCHEN (GN) 4 1 HENRY MOSES (SAP)
25 Apr 11:45:00 15 PAUL JACOBS (WCR) VS ENZO FERNANDES (GN) 0 4 ENZO FERNANDES (GN)
25 Apr 11:45:00 16 KOBUS JONCK (GN) VS ALISTAIR JOYNER (CW) 4 1 KOBUS JONCK (GN)
25 Apr 11:45:00 17 JOHAN VAN TONDER (OVB) VS ASHRAF DE HASS (OVB) 0 4 ASHRAF DE HASS (OVB)
25 Apr 11:45:00 18 NEAL JACOBS (WG) VS NAZEEM ACHMACT (WC) 4 0 NEAL JACOBS (WG)
25 Apr 11:45:00 19 NICO ERASMUS (WG) VS CHRISTOPHER ROGERSON (CG) 1 4 CHRISTOPHER ROGERSON (CG)
25 Apr 11:45:00 20 CAROL LEEMAN (WP) VS CLIFFORD VAN VEEN (OVB) 2 4 CLIFFORD VAN VEEN (OVB)
25 Apr 11:45:00 21 CLAUDIUS COAKLEY (GN) VS THYS GREEF (MP) 0 4 THYS GREEF (MP)
25 Apr 11:45:00 22 JOHAN WELGEMOED (SDB) VS LEON HART (GN) 2 4 LEON HART (GN)
25 Apr 11:45:00 23 ALBERT OCTOBER (CW) VS ANGELO SIKIOTIS (EG) 2 4 ANGELO SIKIOTIS (EG)
25 Apr 11:45:00 24 DEREK HAWKINS (WCR) VS CLYDE BUCHANAN (EG) 3 4 CLYDE BUCHANAN (EG)
25 Apr 11:45:00 25 GAVIN MYBURGH (EC) VS PIET MALAN (WG) 4 3 GAVIN MYBURGH (EC)
25 Apr 11:45:00 26 DANIE ROSSOUW (BOL) VS WILLIAM MARTIN (CW) 3 4 WILLIAM MARTIN (CW)
25 Apr 11:45:00 27 LOURIE KRUGER (WG) VS HENNIE KOTZE (EG) 1 4 HENNIE KOTZE (EG)
25 Apr 12:45:00 1 ADAM APPOLIS (BOL) VS MOOS WILLIAMS (BOL) 1 4 MOOS WILLIAMS (BOL)
25 Apr 12:45:00 2 ANYA ROUX (CW) VS SHAHIED SALIE (IKP) 2 4 SHAHIED SALIE (IKP)
25 Apr 12:45:00 3 JACQUES MULLER (EC) VS CHARLES POOLMAN (SDB) 0 4 CHARLES POOLMAN (SDB)
25 Apr 12:45:00 4 DEBBIE VAN GRAAN (SDB) VS ROY SMITH (OVB) 4 0 DEBBIE VAN GRAAN (SDB)
25 Apr 12:45:00 5 ANDRE ERASMUS (WG) VS NEELS GROENEWALD (GN) 3 4 NEELS GROENEWALD (GN)
25 Apr 12:45:00 6 POOBALAN PARSIAH (KZN) VS RIAZ IBRAHIM (KZN) 4 3 POOBALAN PARSIAH (KZN)
25 Apr 12:45:00 7 SIMON RAMAKUWELA (GN) VS ARRIE HAUGHTON (WCR) 4 1 SIMON RAMAKUWELA (GN)
25 Apr 12:45:00 8 QUINTON LAWRENCE (SAP) VS ANDRE DU TOIT (SDB) 4 3 QUINTON LAWRENCE (SAP)
25 Apr 12:45:00 9 COLIN NAIDOO (SAP) VS ERROL PURSAN (KZN) 1 4 ERROL PURSAN (KZN)
25 Apr 12:45:00 10 CRAIG CURTIS (GN) VS VAUGHAN RICHARDS (OVB) 2 4 VAUGHAN RICHARDS (OVB)
25 Apr 12:45:00 11 BASSIER BIRCH (IKP) VS PIETER STEYN (GN) 4 1 BASSIER BIRCH (IKP)
25 Apr 12:45:00 12 COBUS VAN DER SCHYF (MP) VS JAMIEL ADAMS (EC) 4 0 COBUS VAN DER SCHYF (MP)
25 Apr 12:45:00 13 SHANE LAIWING (EC) VS FAIZEL PADACHIE (EC) 4 2 SHANE LAIWING (EC)
25 Apr 12:45:00 14 KENNETH WEIMERS (BOL) VS JOHAN JONCK (EC) 4 3 KENNETH WEIMERS (BOL)
25 Apr 12:45:00 15 CLIVE GORDON (EC) VS KOBUS COERTZEN (WG) 4 1 CLIVE GORDON (EC)
25 Apr 12:45:00 16 CORRIE KEMP (NWP) VS LOGAN NAIDOO (SAP) 3 4 LOGAN NAIDOO (SAP)
25 Apr 12:45:00 17 DANIE VAN ZYL (CW) VS VERNON MALLY (WC) 4 1 DANIE VAN ZYL (CW)