Welcome to
Pool South Africa
Pool Billiards South Africa

2019 SA Seniors 8-ball Pool Championships - Singles

Final

Best of 13
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
FINAL 11:30:00 22 NAZEEM WASSUNG (WP) 1 VS WAYNE WEBER (WC) 2 4 7 WAYNE WEBER (WC) 2

Semis

Best of 11
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
27 Apr 09:00:00 11 NAZEEM WASSUNG (WP) 1 VS KAREL ALBERTS (OVB) 6 0 NAZEEM WASSUNG (WP) 1
27 Apr 09:00:00 24 DAYA MOODLEY (KZN) 14 VS WAYNE WEBER (WC) 2 0 6 WAYNE WEBER (WC) 2

Quarters

Best of 11
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
QF-1 17:15:00 14 NAZEEM WASSUNG (WP) 1 VS HOWARD SASSMAN (WC) 6 4 NAZEEM WASSUNG (WP) 1
QF-2 17:15:00 16 FAIZEL LINKS (WC) 12 VS KAREL ALBERTS (OVB) 5 6 KAREL ALBERTS (OVB)
QF-3 17:15:00 18 DAYA MOODLEY (KZN) 14 VS YADESH MAHARAJ (KZN) 6 6 3 DAYA MOODLEY (KZN) 14
QF-4 17:15:00 20 CHRIS SWANEPOEL (OVB) 10 VS WAYNE WEBER (WC) 2 0 6 WAYNE WEBER (WC) 2

16

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
15:00:00 10 NAZEEM WASSUNG (WP) 1 VS TOYER SAMUELS (IKP) 5 1 NAZEEM WASSUNG (WP) 1
15:00:00 11 FRANSE DAWOOD (CBOL) VS HOWARD SASSMAN (WC) 1 5 HOWARD SASSMAN (WC)
15:00:00 12 TEWIS JOUBERT (GN) 5 VS FAIZEL LINKS (WC) 12 4 5 FAIZEL LINKS (WC) 12
15:00:00 13 KAREL ALBERTS (OVB) VS LIONEL LANGEVELDT (WP) 4 5 3 KAREL ALBERTS (OVB)
15:00:00 14 LESLIE MUNTINGH (EG) 3 VS DAYA MOODLEY (KZN) 14 3 5 DAYA MOODLEY (KZN) 14
15:00:00 15 PIETER DU TOIT (EG) 11 VS YADESH MAHARAJ (KZN) 6 4 5 YADESH MAHARAJ (KZN) 6
15:00:00 16 HENRY JORDAAN (EC) VS CHRIS SWANEPOEL (OVB) 10 1 5 CHRIS SWANEPOEL (OVB) 10
15:00:00 17 VIVEN PADAYACHEE (KZN) VS WAYNE WEBER (WC) 2 1 5 WAYNE WEBER (WC) 2

32

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
26 Apr 12:30:00 36 NAZEEM WASSUNG (WP) 1 VS ABDUL GALIEK SAVILLE (IKP) 5 1 NAZEEM WASSUNG (WP) 1
26 Apr 12:30:00 35 TOYER SAMUELS (IKP) VS MICHAEL JONES (WP) 16 5 2 TOYER SAMUELS (IKP)
26 Apr 12:30:00 34 VIVIAN SCHEEPERS (EC) 9 VS FRANSE DAWOOD (CBOL) 1 5 FRANSE DAWOOD (CBOL)
26 Apr 12:30:00 33 HOWARD SASSMAN (WC) VS RAJA NAIDOO (SAP) 5 4 HOWARD SASSMAN (WC)
26 Apr 12:30:00 32 TEWIS JOUBERT (GN) 5 VS JACQUES CRONJE (WCR) 5 2 TEWIS JOUBERT (GN) 5
26 Apr 12:30:00 31 ANZEL MEYER (WP) VS FAIZEL LINKS (WC) 12 2 5 FAIZEL LINKS (WC) 12
26 Apr 12:30:00 30 KAREL ALBERTS (OVB) VS SIPHO NKOSI (GN) 5 2 KAREL ALBERTS (OVB)
26 Apr 12:30:00 29 NAZEEM GOLDING (WP) VS LIONEL LANGEVELDT (WP) 4 2 5 LIONEL LANGEVELDT (WP) 4
26 Apr 12:30:00 28 LESLIE MUNTINGH (EG) 3 VS CARLO HENDRICKS (BOL) 5 3 LESLIE MUNTINGH (EG) 3
26 Apr 12:30:00 27 MORNE TRUTER (OVB) VS DAYA MOODLEY (KZN) 14 3 5 DAYA MOODLEY (KZN) 14
26 Apr 12:30:00 26 PIETER DU TOIT (EG) 11 VS RISHI ROOPNARIAN (SG) 5 3 PIETER DU TOIT (EG) 11
26 Apr 12:30:00 25 WIMPIE VAN HEERDEN (NWP) VS YADESH MAHARAJ (KZN) 6 2 5 YADESH MAHARAJ (KZN) 6
26 Apr 12:30:00 24 ALEXIA JULIUS (WP) VS HENRY JORDAAN (EC) 1 5 HENRY JORDAAN (EC)
26 Apr 12:30:00 23 MORNE DU TOIT (EC) VS CHRIS SWANEPOEL (OVB) 10 2 5 CHRIS SWANEPOEL (OVB) 10
26 Apr 12:30:00 22 NAZHIER RHODE (WP) 15 VS VIVEN PADAYACHEE (KZN) 4 5 VIVEN PADAYACHEE (KZN)
26 Apr 12:30:00 21 IVAN WURZ (WCR) VS WAYNE WEBER (WC) 2 4 5 WAYNE WEBER (WC) 2

64

Best of 9
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
26 Apr 09:00:00 21 NAZEEM WASSUNG (WP) 1 VS HENDRIK ROBBESON (GN) 5 0 NAZEEM WASSUNG (WP) 1
26 Apr 09:00:00 22 ABDUL GALIEK SAVILLE (IKP) VS WILLA LOGGENBERG (CBOL) 5 0 ABDUL GALIEK SAVILLE (IKP)
26 Apr 09:00:00 23 TOYER SAMUELS (IKP) VS UGEN PADAYACHEE (KZN) 5 2 TOYER SAMUELS (IKP)
26 Apr 09:00:00 24 WILLEM ODENDAAL (SDB) VS MICHAEL JONES (WP) 16 1 5 MICHAEL JONES (WP) 16
26 Apr 09:00:00 25 VIVIAN SCHEEPERS (EC) 9 VS DAVID BOTHA (GN) 5 1 VIVIAN SCHEEPERS (EC) 9
26 Apr 09:00:00 26 FRANSE DAWOOD (CBOL) VS ANTHONY ROOI (SAP) 5 3 FRANSE DAWOOD (CBOL)
26 Apr 09:00:00 27 FERSTENO HENDRIKS (BOL) VS HOWARD SASSMAN (WC) 2 5 HOWARD SASSMAN (WC)
26 Apr 09:00:00 28 RAJA NAIDOO (SAP) VS FAIZEL CARELSE (WP) 8 5 3 RAJA NAIDOO (SAP)
26 Apr 09:00:00 29 TEWIS JOUBERT (GN) 5 VS BENEDICT O'REILLY (EC) 5 1 TEWIS JOUBERT (GN) 5
26 Apr 09:00:00 30 JACQUES CRONJE (WCR) VS LEON NEL (EC) 5 2 JACQUES CRONJE (WCR)
26 Apr 09:00:00 31 YOGEN GOVENDER (KZN) VS ANZEL MEYER (WP) 2 5 ANZEL MEYER (WP)
26 Apr 09:00:00 32 MOHAMMED SEEDAT (SG) VS FAIZEL LINKS (WC) 12 3 5 FAIZEL LINKS (WC) 12
26 Apr 09:00:00 33 NORMAN DELPORT (NWP) 13 VS KAREL ALBERTS (OVB) 4 5 KAREL ALBERTS (OVB)
26 Apr 09:00:00 34 JOHAN BEUKES (NWP) VS SIPHO NKOSI (GN) 3 5 SIPHO NKOSI (GN)
26 Apr 09:00:00 35 DONOVAN CAROLUS (EC) VS NAZEEM GOLDING (WP) 2 5 NAZEEM GOLDING (WP)
26 Apr 09:00:00 36 NIRO RAMCHARITER (SDB) VS LIONEL LANGEVELDT (WP) 4 3 5 LIONEL LANGEVELDT (WP) 4
26 Apr 10:30:00 21 LESLIE MUNTINGH (EG) 3 VS SALIE ANGUS (IKP) 5 1 LESLIE MUNTINGH (EG) 3
26 Apr 10:30:00 22 CARLO HENDRICKS (BOL) VS JALIEL CHRISTIAN (IKP) 5 4 CARLO HENDRICKS (BOL)
26 Apr 10:30:00 23 ISAAC KLEINBOOI (EC) VS MORNE TRUTER (OVB) 4 5 MORNE TRUTER (OVB)
26 Apr 10:30:00 24 RIAAN RIDDLES (WCR) VS DAYA MOODLEY (KZN) 14 1 5 DAYA MOODLEY (KZN) 14
26 Apr 10:30:00 25 PIETER DU TOIT (EG) 11 VS TARIQ DE PEARCE (EC) 5 0 PIETER DU TOIT (EG) 11
26 Apr 10:30:00 26 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS EARL JACKSON (EC) 5 3 RISHI ROOPNARIAN (SG)
26 Apr 10:30:00 27 DEON MARITZ (GN) VS WIMPIE VAN HEERDEN (NWP) 1 5 WIMPIE VAN HEERDEN (NWP)
26 Apr 10:30:00 28 CHRISTOPHER FORBES (EC) VS YADESH MAHARAJ (KZN) 6 1 5 YADESH MAHARAJ (KZN) 6
26 Apr 10:30:00 29 CRAIG MOODLEY (SG) 7 VS ALEXIA JULIUS (WP) 3 5 ALEXIA JULIUS (WP)
26 Apr 10:30:00 30 PAUL OCTOBER (OVB) VS HENRY JORDAAN (EC) 1 5 HENRY JORDAAN (EC)
26 Apr 10:30:00 31 ETTIENNE ROBERTS (WCR) VS MORNE DU TOIT (EC) 0 5 MORNE DU TOIT (EC)
26 Apr 10:30:00 32 KOBUS BOTHA (EC) VS CHRIS SWANEPOEL (OVB) 10 1 5 CHRIS SWANEPOEL (OVB) 10
26 Apr 10:30:00 33 NAZHIER RHODE (WP) 15 VS ELDRID NICHOLLS (SG) 5 0 NAZHIER RHODE (WP) 15
26 Apr 10:30:00 34 VIVEN PADAYACHEE (KZN) VS THEO PIETERSE (OVB) 5 1 VIVEN PADAYACHEE (KZN)
26 Apr 10:30:00 35 MORNE FOURIE (CBOL) VS IVAN WURZ (WCR) 1 5 IVAN WURZ (WCR)
26 Apr 10:30:00 36 CHRISWELL DEELMAN (CBOL) VS WAYNE WEBER (WC) 2 1 5 WAYNE WEBER (WC) 2

128 (96)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
25 Apr 16:30:00 32 JACO VENTER (WG) VS ABDUL GALIEK SAVILLE (IKP) 1 4 ABDUL GALIEK SAVILLE (IKP)
25 Apr 16:30:00 33 RASHAAD SEDICK (OVB) VS HENDRIK ROBBESON (GN) 3 4 HENDRIK ROBBESON (GN)
25 Apr 16:30:00 34 ANGELO SCHARNECK (EG) VS TOYER SAMUELS (IKP) 2 4 TOYER SAMUELS (IKP)
25 Apr 16:30:00 35 JUNAID SMIT (OVB) VS WILLA LOGGENBERG (CBOL) 1 4 WILLA LOGGENBERG (CBOL)
25 Apr 16:30:00 36 PULE MORWE (NWP) VS WILLEM ODENDAAL (SDB) 1 4 WILLEM ODENDAAL (SDB)
25 Apr 16:30:00 37 UGEN PADAYACHEE (KZN) VS IVAN NAIDOO (KZN) 4 3 UGEN PADAYACHEE (KZN)
25 Apr 16:30:00 38 FRANSE DAWOOD (CBOL) VS RIAAN COETZEE (GN) 4 3 FRANSE DAWOOD (CBOL)
25 Apr 16:30:00 39 DAVID BOTHA (GN) VS FALDIEN JACOBS (IKP) 4 1 DAVID BOTHA (GN)
25 Apr 16:30:00 40 DENZIL MOODLEY (KZN) VS FERSTENO HENDRIKS (BOL) 1 4 FERSTENO HENDRIKS (BOL)
25 Apr 16:30:00 41 ELANDRE MATTHEUS (SDB) VS ANTHONY ROOI (SAP) 2 4 ANTHONY ROOI (SAP)
25 Apr 16:30:00 42 RAJA NAIDOO (SAP) VS MARKUS VENTER (EG) 4 0 RAJA NAIDOO (SAP)
25 Apr 16:30:00 43 MOHAMMED ZIAAD KHAN (SG) VS HOWARD SASSMAN (WC) 3 4 HOWARD SASSMAN (WC)
25 Apr 16:30:00 44 JACQUES CRONJE (WCR) VS JOHAN VENTER (OVB) 4 3 JACQUES CRONJE (WCR)
25 Apr 16:30:00 45 BENEDICT O'REILLY (EC) VS MARIUS LEWIS (SDB) 4 2 BENEDICT O'REILLY (EC)
25 Apr 16:30:00 46 ADIEL ADAMS (EG) VS YOGEN GOVENDER (KZN) 3 4 YOGEN GOVENDER (KZN)
25 Apr 16:30:00 47 MARK BACKES (EG) VS LEON NEL (EC) 1 4 LEON NEL (EC)
25 Apr 16:30:00 48 MOHAMMED SEEDAT (SG) VS MAHIER DANIELS (WP) 4 2 MOHAMMED SEEDAT (SG)
25 Apr 16:30:00 49 ELTON GOEDA (EC) VS ANZEL MEYER (WP) 2 4 ANZEL MEYER (WP)
25 Apr 16:30:00 50 JOHAN BEUKES (NWP) VS CLINTON ALBERTUS (WP) 4 1 JOHAN BEUKES (NWP)
25 Apr 16:30:00 51 VIVIAN HENDRICKS (EC) VS KAREL ALBERTS (OVB) 3 4 KAREL ALBERTS (OVB)
25 Apr 16:30:00 52 PETER LUYT (CBOL) VS DONOVAN CAROLUS (EC) 0 4 DONOVAN CAROLUS (EC)
25 Apr 16:30:00 53 LOVELL SAMSON (BOL) VS SIPHO NKOSI (GN) 1 4 SIPHO NKOSI (GN)
25 Apr 16:30:00 54 RIEDAAH EBRAHIM (SG) VS NIRO RAMCHARITER (SDB) 0 4 NIRO RAMCHARITER (SDB)
25 Apr 16:30:00 55 NAZEEM GOLDING (WP) VS BRICE GEDULD (CBOL) 4 1 NAZEEM GOLDING (WP)
25 Apr 17:30:00 32 HENDRIK WHITE (EG) VS CARLO HENDRICKS (BOL) 2 4 CARLO HENDRICKS (BOL)
25 Apr 17:30:00 33 SALIE ANGUS (IKP) VS KEEGAN REDDY (KZN) 4 3 SALIE ANGUS (IKP)
25 Apr 17:30:00 34 ADBDULLHA GAMALDIEN (OVB) VS ISAAC KLEINBOOI (EC) 1 4 ISAAC KLEINBOOI (EC)
25 Apr 17:30:00 35 JALIEL CHRISTIAN (IKP) VS REGINALD BROWN (CBOL) 4 3 JALIEL CHRISTIAN (IKP)
25 Apr 17:30:00 36 RIAAN RIDDLES (WCR) VS STEFAN WEBER (KZN) 4 3 RIAAN RIDDLES (WCR)
25 Apr 17:30:00 37 BRADLEY RAMDEV (SAP) VS MORNE TRUTER (OVB) 0 4 MORNE TRUTER (OVB)
25 Apr 17:30:00 38 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS RIAAN MANS (WG) 4 1 RISHI ROOPNARIAN (SG)
25 Apr 17:30:00 39 TARIQ DE PEARCE (EC) VS WHITEY TAYLOR (EG) 4 2 TARIQ DE PEARCE (EC)
25 Apr 17:30:00 40 DEON MARITZ (GN) VS JASON THORPE (WCR) 4 2 DEON MARITZ (GN)
25 Apr 17:30:00 41 RYNO JACOBS (BOL) VS EARL JACKSON (EC) 1 4 EARL JACKSON (EC)
25 Apr 17:30:00 42 MARIO MARNUS (BOL) VS CHRISTOPHER FORBES (EC) 3 4 CHRISTOPHER FORBES (EC)
25 Apr 17:30:00 43 CEDRIC MITCHLEY (WCR) VS WIMPIE VAN HEERDEN (NWP) 2 4 WIMPIE VAN HEERDEN (NWP)
25 Apr 17:30:00 44 PAUL OCTOBER (OVB) VS CARLO WALTERS (EC) 4 1 PAUL OCTOBER (OVB)
25 Apr 17:30:00 45 RALPH JACOBSON (GN) VS ALEXIA JULIUS (WP) 2 4 ALEXIA JULIUS (WP)
25 Apr 17:30:00 46 DEBBIE EUROPA (WP) VS ETTIENNE ROBERTS (WCR) 3 4 ETTIENNE ROBERTS (WCR)
25 Apr 17:30:00 47 SYLVANO NICHOLSON (WC) VS HENRY JORDAAN (EC) 3 4 HENRY JORDAAN (EC)
25 Apr 17:30:00 48 KOBUS BOTHA (EC) VS NICO COETZEE (GN) 4 1 KOBUS BOTHA (EC)
25 Apr 17:30:00 49 MORNE DU TOIT (EC) VS JASON JACOBS (BOL) 4 3 MORNE DU TOIT (EC)
25 Apr 17:30:00 50 VIVEN PADAYACHEE (KZN) VS ESSIE ESTERHUIZEN (CBOL) 4 2 VIVEN PADAYACHEE (KZN)
25 Apr 17:30:00 51 WICUS REYNDERS (WG) VS ELDRID NICHOLLS (SG) 2 4 ELDRID NICHOLLS (SG)
25 Apr 17:30:00 52 MORNE FOURIE (CBOL) VS ROBERT PHILLIPS (EC) 4 1 MORNE FOURIE (CBOL)
25 Apr 17:30:00 53 LINKIE GROENEWALD (OVB) VS THEO PIETERSE (OVB) 3 4 THEO PIETERSE (OVB)
25 Apr 17:30:00 54 CHRISWELL DEELMAN (CBOL) VS NATAAN SMITH (CBOL) 4 2 CHRISWELL DEELMAN (CBOL)
25 Apr 17:30:00 55 IVAN WURZ (WCR) VS NEVILLE KLEINHANS (EC) 4 0 IVAN WURZ (WCR)

256 (192)

Best of 7
Date Time Table Player A   Player B Score Score Winner Referee
25 Apr 10:45:00 28 JUNAID SMIT (OVB) VS ALFREDO FILISETTI (SDB) 4 1 JUNAID SMIT (OVB)
25 Apr 10:45:00 29 PULE MORWE (NWP) VS SCHALK SMIT (EG) 4 0 PULE MORWE (NWP)
25 Apr 10:45:00 30 UGEN PADAYACHEE (KZN) VS RUDAYBA GARD (WG) 4 0 UGEN PADAYACHEE (KZN)
25 Apr 10:45:00 31 FRANSE DAWOOD (CBOL) VS DRIENIE MALAN (WG) 4 0 FRANSE DAWOOD (CBOL)
25 Apr 10:45:00 32 MANDLA FALTEIN (EC) VS DAVID BOTHA (GN) 2 4 DAVID BOTHA (GN)
25 Apr 10:45:00 33 LEON NAICKER (KZN) VS DENZIL MOODLEY (KZN) 3 4 DENZIL MOODLEY (KZN)
25 Apr 10:45:00 34 ELANDRE MATTHEUS (SDB) VS SHAUN BURROUGHS (EG) 4 2 ELANDRE MATTHEUS (SDB)
25 Apr 10:45:00 35 RAJA NAIDOO (SAP) VS DAVID AFRIKA (OVB) 4 2 RAJA NAIDOO (SAP)
25 Apr 10:45:00 36 MOHAMMED ZIAAD KHAN (SG) VS GIOVANNI SIVES (WP) 4 0 MOHAMMED ZIAAD KHAN (SG)
25 Apr 10:45:00 37 JACQUES CRONJE (WCR) VS ALLAN QEZO (BOL) 4 0 JACQUES CRONJE (WCR)
25 Apr 10:45:00 38 BENEDICT O'REILLY (EC) VS HILTON DANIELS (WP) 4 3 BENEDICT O'REILLY (EC)
25 Apr 10:45:00 39 ANTON EUROPA (WP) VS ADIEL ADAMS (EG) 1 4 ADIEL ADAMS (EG)
25 Apr 10:45:00 40 MARK BACKES (EG) VS JANNIE AUGUSTYN (SDB) 4 2 MARK BACKES (EG)
25 Apr 10:45:00 41 MOHAMMED SEEDAT (SG) VS JOHN GRAAFF (WG) 4 0 MOHAMMED SEEDAT (SG)
25 Apr 10:45:00 42 ELTON GOEDA (EC) VS ASHAN MUNILALL (EG) 4 3 ELTON GOEDA (EC)
25 Apr 10:45:00 43 CORNELIUS MARITZ (BOL) VS JOHAN BEUKES (NWP) 0 4 JOHAN BEUKES (NWP)
25 Apr 10:45:00 44 FRANKLIN BANTOM (OVB) VS VIVIAN HENDRICKS (EC) 2 4 VIVIAN HENDRICKS (EC)
25 Apr 10:45:00 45 STEPHAN MARE (GN) VS PETER LUYT (CBOL) 2 4 PETER LUYT (CBOL)
25 Apr 10:45:00 46 LOVELL SAMSON (BOL) VS HENNIE ROETS (GN) 3 0 LOVELL SAMSON (BOL)
25 Apr 10:45:00 47 RIEDAAH EBRAHIM (SG) VS SAMAD TAMBOER (WC) 4 2 RIEDAAH EBRAHIM (SG)
25 Apr 10:45:00 48 MARVIN LA MEYER (BOL) VS NAZEEM GOLDING (WP) 2 4 NAZEEM GOLDING (WP)
25 Apr 10:45:00 49 HENDRIK WHITE (EG) VS ANDRE BOTHA (EC) 4 0 HENDRIK WHITE (EG)
25 Apr 10:45:00 50 WILLIAM HUISAMEN (WCR) VS SALIE ANGUS (IKP) 0 4 SALIE ANGUS (IKP)
25 Apr 10:45:00 51 ADBDULLHA GAMALDIEN (OVB) VS ANSLEY GELDENHUYS (GN) 3 0 ADBDULLHA GAMALDIEN (OVB)
25 Apr 10:45:00 52 JALIEL CHRISTIAN (IKP) VS ANDRIDGE COLVILLE (BOL) 4 2 JALIEL CHRISTIAN (IKP)
25 Apr 10:45:00 53 RIAAN RIDDLES (WCR) VS EDWARD JOHNSON (EC) 4 2 RIAAN RIDDLES (WCR)
25 Apr 10:45:00 54 BRADLEY RAMDEV (SAP) VS MARTIN LOURENS (GN) 4 2 BRADLEY RAMDEV (SAP)
25 Apr 10:45:00 55 RISHI ROOPNARIAN (SG) VS LOGAN GROBBELAAR (NWP) 4 3 RISHI ROOPNARIAN (SG)
25 Apr 11:45:00 28 EMLYN ROODT (WP) VS TARIQ DE PEARCE (EC) 3 4 TARIQ DE PEARCE (EC)
25 Apr 11:45:00 29 MORNE DAMONSE (BOL) VS DEON MARITZ (GN) 3 4 DEON MARITZ (GN)
25 Apr 11:45:00 30 MICHELLE TERBLANCHE (EG) VS RYNO JACOBS (BOL) 1 4 RYNO JACOBS (BOL)
25 Apr 11:45:00 31 ALMARIE GROBLER (GN) VS MARIO MARNUS (BOL) 0 4 MARIO MARNUS (BOL)
25 Apr 11:45:00 32 SHAFIEK PETERS (WP) VS CEDRIC MITCHLEY (WCR) 2 4 CEDRIC MITCHLEY (WCR)
25 Apr 11:45:00 33 PAUL OCTOBER (OVB) VS KAMALSEN NAIDOO (KZN) 4 2 PAUL OCTOBER (OVB)
25 Apr 11:45:00 34 RALPH JACOBSON (GN) VS GRAHAM DAVIDS (BOL) 4 2 RALPH JACOBSON (GN)
25 Apr 11:45:00 35 PRAVESH MANISUNKER (SAP) VS DEBBIE EUROPA (WP) 0 4 DEBBIE EUROPA (WP)
25 Apr 11:45:00 36 SYLVANO NICHOLSON (WC) VS VERNON DE JONGH (CBOL) 4 1 SYLVANO NICHOLSON (WC)
25 Apr 11:45:00 37 KOBUS BOTHA (EC) VS WILLIAM BOOYSEN (IKP) 4 3 KOBUS BOTHA (EC)
25 Apr 11:45:00 38 SEAN VAN DER MERWE (EC) VS MORNE DU TOIT (EC) 2 4 MORNE DU TOIT (EC)
25 Apr 11:45:00 39 VIVEN PADAYACHEE (KZN) VS FERNANDO AGHOO (EC) 4 0 VIVEN PADAYACHEE (KZN)
25 Apr 11:45:00 40 TIAN ALLERS (EC) VS WICUS REYNDERS (WG) 2 4 WICUS REYNDERS (WG)
25 Apr 11:45:00 41 SHANE WENTZEL (WC) VS MORNE FOURIE (CBOL) 0 4 MORNE FOURIE (CBOL)
25 Apr 11:45:00 42 BRADLEY ESAU (BOL) VS LINKIE GROENEWALD (OVB) 1 4 LINKIE GROENEWALD (OVB)
25 Apr 11:45:00 43 MOOSA SAMUELS (IKP) VS CHRISWELL DEELMAN (CBOL) 0 4 CHRISWELL DEELMAN (CBOL)
25 Apr 11:45:00 44 IVAN WURZ (WCR) VS KUBENDREN GOVENDER (KZN) 4 1 IVAN WURZ (WCR)
25 Apr 11:45:00 45 ABDUL GALIEK SAVILLE (IKP) VS GERRIT BOTHA (WCR) 4 2 ABDUL GALIEK SAVILLE (IKP)
25 Apr 11:45:00 46 HENDRIK ROBBESON (GN) VS TERRANCE CHETTY (SAP) 4 1 HENDRIK ROBBESON (GN)
25 Apr 11:45:00 47 NALESH MOODLEY (SG) VS TOYER SAMUELS (IKP) 1 4 TOYER SAMUELS (IKP)
25 Apr 11:45:00 48 WILLA LOGGENBERG (CBOL) VS SYDNEY BOOTH (WCR) 4 1 WILLA LOGGENBERG (CBOL)
25 Apr 11:45:00 49 CLINTON MARTIN (EC) VS WILLEM ODENDAAL (SDB) 2 4 WILLEM ODENDAAL (SDB)
25 Apr 11:45:00 50 IVAN NAIDOO (KZN) VS MORNE POTGIETER (GN) 3 0 IVAN NAIDOO (KZN)
25 Apr 11:45:00 51 DANAGRAN CHETTY (KZN) VS RIAAN COETZEE (GN) 2 4 RIAAN COETZEE (GN)
25 Apr 11:45:00 52 HECTOR GERMESHUYS (SDB) VS FALDIEN JACOBS (IKP) 2 4 FALDIEN JACOBS (IKP)
25 Apr 11:45:00 53 SARVESHEN MOODLEY (KZN) VS FERSTENO HENDRIKS (BOL) 1 4 FERSTENO HENDRIKS (BOL)
25 Apr 11:45:00 54 ANTHONY ROOI (SAP) VS NASSUR RYKLIEF (IKP) 4 2 ANTHONY ROOI (SAP)
25 Apr 11:45:00 55 MARKUS VENTER (EG) VS MARK JACOBS (BOL) 4 1 MARKUS VENTER (EG)
25 Apr 12:45:00 18 HOWARD SASSMAN (WC) VS ADRI VENTER (WG) 4 0 HOWARD SASSMAN (WC)
25 Apr 12:45:00 19 JOHAN VENTER (OVB) VS KEITH GORDON (BOL) 4 3 JOHAN VENTER (OVB)
25 Apr 12:45:00 20 BUYILE BASHE (IKP) VS MARIUS LEWIS (SDB) 0 3 MARIUS LEWIS (SDB)
25 Apr 12:45:00 21 YOGEN GOVENDER (KZN) VS JEREMIAS MACHIEL (OVB) 4 1 YOGEN GOVENDER (KZN)
25 Apr 12:45:00 22 LEON NEL (EC) VS EBRAHIM MOOSA (WP) 4 2 LEON NEL (EC)
25 Apr 12:45:00 23 SHANE JOHNSON (CBOL) VS MAHIER DANIELS (WP) 0 4 MAHIER DANIELS (WP)
25 Apr 12:45:00 24 KOBUS VAN DER MERWE (GN) VS ANZEL MEYER (WP) 0 4 ANZEL MEYER (WP)
25 Apr 12:45:00 25 SAMARASEN NAICKER (KZN) VS CLINTON ALBERTUS (WP) 3 4 CLINTON ALBERTUS (WP)
25 Apr 12:45:00 26 RUDEWAAN MAJIET (WP) VS KAREL ALBERTS (OVB) 2 4 KAREL ALBERTS (OVB)
25 Apr 12:45:00 27 DONOVAN CAROLUS (EC) VS ASHARAF GARD (WG) 4 0 DONOVAN CAROLUS (EC)
25 Apr 12:45:00 28 SIPHO NKOSI (GN) VS JACQUES MULLER (GN) 4 0 SIPHO NKOSI (GN)
25 Apr 12:45:00 29 NIRO RAMCHARITER (SDB) VS DEON MAROEN (CBOL) 4 3 NIRO RAMCHARITER (SDB)
25 Apr 12:45:00 30 RUI E'SILVA (EG) VS BRICE GEDULD (CBOL) 2 4 BRICE GEDULD (CBOL)
25 Apr 12:45:00 31 CARLO HENDRICKS (BOL) VS MARTIN SLATERS (GN) 4 0 CARLO HENDRICKS (BOL)
25 Apr 12:45:00 32 KEEGAN REDDY (KZN) VS THEO VAN DER MERWE (GN) 4 3 KEEGAN REDDY (KZN)
25 Apr 12:45:00 33 MORNE KLEINSMIDT (WC) VS ISAAC KLEINBOOI (EC) 2 4 ISAAC KLEINBOOI (EC)
25 Apr 12:45:00 34 REGINALD BROWN (CBOL) VS REZA BHADOR (OVB) 4 2 REGINALD BROWN (CBOL)
25 Apr 12:45:00 35 STEFAN WEBER (KZN) VS QUINTON WATT (GN) 4 2 STEFAN WEBER (KZN)
25 Apr 12:45:00 36 PRAVESH BEJAY (SG) VS MORNE TRUTER (OVB) 2 4 MORNE TRUTER (OVB)
25 Apr 12:45:00 37 RIAAN MANS (WG) VS LEON BASSON (EC) 4 0 RIAAN MANS (WG)
25 Apr 12:45:00 38 JUSTIN JOHNSON (OVB) VS WHITEY TAYLOR (EG) 1 4 WHITEY TAYLOR (EG)
25 Apr 12:45:00 39 ELTON MATTHEE (WP) VS JASON THORPE (WCR) 3 4 JASON THORPE (WCR)
25 Apr 12:45:00 40 JALEEL DALVEY (BOL) VS EARL JACKSON (EC) 2 4 EARL JACKSON (EC)
25 Apr 12:45:00 41 WIKUS TERBLANCE (EG) VS CHRISTOPHER FORBES (EC) 2 4 CHRISTOPHER FORBES (EC)
25 Apr 12:45:00 42 NICO JACOBS (GN) VS WIMPIE VAN HEERDEN (NWP) 1 4 WIMPIE VAN HEERDEN (NWP)
25 Apr 12:45:00 43 CARLO WALTERS (EC) VS QUINTON SWARTLAND (CBOL) 4 1 CARLO WALTERS (EC)
25 Apr 12:45:00 44 DEON PICK (CBOL) VS ALEXIA JULIUS (WP) 2 4 ALEXIA JULIUS (WP)
25 Apr 12:45:00 45 JOEY NAIR (KZN) VS ETTIENNE ROBERTS (WCR) 2 4 ETTIENNE ROBERTS (WCR)
25 Apr 12:45:00 46 SEAN DEVENNY (EG) VS HENRY JORDAAN (EC) 3 4 HENRY JORDAAN (EC)
25 Apr 12:45:00 47 NICO COETZEE (GN) VS RAVI KISTENSAMY (KZN) 4 2 NICO COETZEE (GN)
25 Apr 12:45:00 48 JASON JACOBS (BOL) VS PAUL JUUL (GN) 4 1 JASON JACOBS (BOL)
25 Apr 12:45:00 49 ESSIE ESTERHUIZEN (CBOL) VS TANYA LANDMAN (EG) 4 2 ESSIE ESTERHUIZEN (CBOL)
25 Apr 12:45:00 50 STEFAN GELDENHUYS (WCR) VS ELDRID NICHOLLS (SG) 1 4 ELDRID NICHOLLS (SG)
25 Apr 12:45:00 51 BRIAN DANIELS (OVB) VS ROBERT PHILLIPS (EC) 0 4 ROBERT PHILLIPS (EC)
25 Apr 12:45:00 52 THEO PIETERSE (OVB) VS MARK HENDRIKS (BOL) 4 2 THEO PIETERSE (OVB)
25 Apr 12:45:00 53 MORNE VAN DEN BERG (OVB) VS NATAAN SMITH (CBOL) 0 4 NATAAN SMITH (CBOL)
25 Apr 12:45:00 54 ERNEST MURPHY (EC) VS NEVILLE KLEINHANS (EC) 1 4 NEVILLE KLEINHANS (EC)